Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mindenkinel ilyen a nagyszulo?

Mindenkinel ilyen a nagyszulo?

Figyelt kérdés

Akarhanyszor kijovok hozza, mindig van valami amiert beszol, holott o ugyanazt vagy rosszabbul csinalja.


Egy par pelda:


Amikor benyulok a hutobe es kiveszek valamit es lerakom a tolem 1 lepesre levo pultra, majd vissza megyek a hutohoz hogy kivegyek valami mast rogton szol hogy ne hagyjam nyitva a huto ajtajat, mert tonkremegy.


Ugyanakkor o fogja magat, bemegy a furdoszobaba, elvegzi a dolgat es a villanyt egve hagyja, allandoan. En szoktam lekapcsolni utana. De ez ugye nem baj.


Nyitva hagyja az ajtot nappal, majd amikor en is nyitva hagyom akkor meg ram szol hogy miert nem zarom be az ajtot sose volt mindig nyitva teljesen hanem egy kicsit volt csak nyitva. Erre meg aznap fogja magat kinyitja az ajtot totalba, es kimegy fingani, majd ugyanazzal a lendulettel visszajon es mosolyogva nez ram "Edesem egyel valamit, nyisd ki a hutot nezzel szet.".


Megjegyzem, de mindig is nyitva volt, teljesen.


Neha amikor gyogyszerbeallitason vagyok, akkor a dokim felir xanaxot arra a rovid idore. Egyszercsak azt hallom vissza a haziorvostol, hogy panaszkodott neki a rolam a nagyanyam, hogy xanax fuggo vagyok - en kerek szemmel csak bamultam hogy mi a f*sz??? Tudom kerdezonek tilos hinni ezen az oldalon, de azert leirom, hogy nem vagyok fuggoje, nem is ir fel a doki annyit (30 db, 0.25mg), es 1 hetnel tovabb sosem szedem. Ez evente ha elofordul ketszer.


De az teljesen oke, hogyha o duhos mert a szomszed beszolt neki valamit a kertre, akkor fogja magat es iszik egy pohar palinkat majd ra 20 percre beveszi az esti vernyomas meg keringesre hato gyogyszereit. Es ha en ezt felhozom neki akkor vegig van sertve hogy en minek nezem ot, meg hogy a gyogyszereit hagyjam ra mert o pontosan tudja hogyan kell szedni.



#yio
2021. aug. 12. 16:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Ne hibáztasd, szeresd a nagyszülőd. Nem élsz vele és ő sem veled él. Neki különleges, új inger, amikor nála vagy, kiemelten figyel rád, nem tudja a dolgokat az őket megillető súllyal kezelni, hiszen csak hiányos információkhoz jut hozzá.
2021. aug. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
99%

Nálunk sem jobb vele a helyzet. A nagyi a szüleimet mindig szét akarja szedni, pedig 20éve házasok. Anyának legutóbb azt mondta örüljön, hogy apa nem hagyta el miután felcsinálta, mert egyedül éhen haltunk volna mellette. Ha eljön hozzánk nagy ritkán látogatóba mindig szétnéz a szekrényekben, elmondja anyának, hogy mindent rosszul csinál, milyen feleség ő apa sokkal jobbat érdemel. Nekem a nevemet sem tudja (3an vagyunk testvérek, mindig kever minket). Ha meglát mindig elmondja mennyire rosszul nézek ki, min kellene változtatnom. A legutóbb azt mondta ne is keressek barátot, mert amilyen szerencsétlen vagyok úgyis csak kihasználna.

Szóval nyugalom, nem csak nálatok kötnek bele mindenbe(:

2021. aug. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%

Nem könnyű az idősekkel és nem könnyű idősnek lenni!...ha megéred, majd megtapasztalod a másik felét is.

Mindennemű alkoholizálásnak ellene vagyok, de a vérnyomáscsökkentő és a keringésjavító mellett nem tilos az alkohol.


Pszichotikumok, altatók, nyugtatók mellett tiltott, mert életveszélyes.

2021. aug. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3


Ezt te igy mint milyen szakkepzettseg vagy mivel mondod?


Mert konkretan sehol nem irja semmi azt, hogy a vernyomas csokkento vagy novelo gyogyszerre vagy verhigitora nyugodtan ihat alkoholt.


Sot, azt irjak, hogy veszelyes mert belso verzes alakulhat ki (verhigitoval), vernyomascsokkentoknek meg felerositi a hatasat, ha nagyon alacsony a vernyomas akkor az marha veszelyes ha meg nagyon magas akkor szinten.


Ezt nemtom honnan szedted.


En ertem hogy idosnek nehez lenni, de ha tesz valamit az ellen az ember akkor lehet javitani rajta. Rengeteg pelda van, koztuk akar Bill Gates is.


Az meg hogy valaki idos, nem kap engedelyt arra hogy rogton azt mondjon amit akar es kotoszkodjon.

2021. aug. 12. 17:17
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Próbáltál már demens nagymamát tablet használatára tanítani? Ha egy kicsit is türelmetlenebbül szólok neki, mert már a húszmilliomodik képet kell lementenem neki facebookról, napokig csesztet, hogy mivel érdemelte ki ezt a viselkedést. Másik oldalról az nem gond, ha a 16 éves tesómat meglátja egy fél pohár sörrel a kezében, és instant lealkoholistázza.

Szóval... hát az öregekhez néha sok türelem kell. Nálunk néha olyan szituációk születnek, hogy kb. el se lehetne hinni, hogy ilyesmi megtörtént.

2021. aug. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
84%
Nekem is ilyen volt nagyim mikor még élt énis így voltam vele, mindenbe beleszólt. Most hálát adnék ha újra itt lenne mindegy milyen volt. Azért olyan mert más világban nőttek fel, én megértem miről beszélsz de örülj hogy még ott van neked mikor már nem lesz sajnálni fogod.
2021. aug. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%

" Azért olyan mert más világban nőttek fel,"


És után bezárkóztak és elkülönültek? messze nem minden idős ilyen. Sokan fiatalon is mindenbe beleszólnak, csak ha öreg teszi, akkor biztos a kora miatt.

2021. aug. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#4

Először is vérhígítóról csak most hadoválsz, vérnyomásCSÖKKENTŐről és keringésjavitóról volt szó, mindkettő mellett lehet alkoholt fogyasztani. Persze nem seggrészegségig, de annyit amennyit a nagyi nagy ritkán bedob, annyit igen.

Még a vérhígitóra is ihat, ha nem alkoholista és nincs alkoholos májkárosodása.

Te viszont a Xanaxodra ne iszogass!

Írhatnám, hogy milyen képesítéssel írom ezeket, de nem fárasztó magam vele, mert nem fogom itt bemutatni a bizit, mondani meg mindenki azt mond amit akar.

Agresszíven vagy tudálékos, nem csodálom, hogy kiakad rád!

(3-as voltam)

2021. aug. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
2021. aug. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de ez hatalmas. 🤣


"Erre meg aznap fogja magat kinyitja az ajtot totalba, es kimegy fingani, majd ugyanazzal a lendulettel visszajon es mosolyogva nez ram "

2021. aug. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!