Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » 50 kilométeres körzeten belül...

50 kilométeres körzeten belül mennyit illik a nagyszülőt látogatni?

Figyelt kérdés
2021. aug. 20. 11:11
A kérdező szavazást indított:
Akár minden nap
Havi egy alkalom
Heti egy alkalom
Kéthetente
Amikor idõ engedi
Akár naponta
31 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Attól függ, milyen a kapcsolatotok. Ha jó, hetente-kéthetente szerintem mindkét félnek kellemes. Ha nem jó, akkor bocs, de minek látogassam?
2021. aug. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem illemtan, hanem szeretet, összetartozás és lehetőség kérdése.

Csak “illemből” egy lépést sem tennék.

A körülmények meg munka/család/háztartás mellett megszabják a lehetőségeket, de a kapcsolattartás intenzítását a technika vívmányai által szerencsére nem.

2021. aug. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
"Akik egész életükben azon gondolkodtak, hogy vajon mit fognak szólni mások... A végén mit szóltak?"
2021. aug. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ne adj isten nagyanyám a szomszédba költözne, akkor se látogatnám hetente, vagy ha nagyon muszáj, akkor max hetente egy gyors látogatás.


Évekkel ezelőtt letettem már arról, hogy családi illendőség. Illedelmes embernek nevelt az apám, de van egy határa, hogy meddig tart. Nem szeretem nagyanyámat, tett érte, hogy ez így legyen és évek óta felé se nézzek-érdeklődjek (ő se próbálkozik tovább facen, mert beletörődött a dologba). Ha minden családtag rajtam kívül meghalna, akkor se mennék hozzá intézni a dolgokat, mert számomra ő egy idegen, aki az én életembe vissza ne kerüljön. Anyámhoz sincs sok közöm, úgyhogy pláne nincs semmi közöm.


Annyit látogassa mindenki a nagyszülőt vagy nem nagyszülőt, amilyen a kapcsolat és idő engedi. Ha jó a kapcsolat, szívesen mennék hozzá, ha időm engedi, nem lépnék rögtön, hanem kedélyesen el is beszélgetnék vele, miközben akár a lakását is kipucolnám.

2021. aug. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy ráértek / kedvetek van.
2021. aug. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kétjavonta 1-2 alkalom. De ha úgy van, akkor kevesebb...
2021. aug. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont aktuális.. minket nem bírt soha anyánk miatt, anno apánknak mást nézett ki feleségnek. Öcsémmel mondjuk még így is kivételezik kettőnk közt. Én kb szívem szerint csak akkor látogatnám ha cserélni kellene már rajta a rárohadt műanyag lakatot.

Apánk néha rávesz, olyankor (kb évi kétszer) egy délutánt elfeszengünk aztán mindenki megy dolgára. 200 km-re élő nagyit sokkal többször látogatom, mondjuk ő szeretett is mindig, meg én is őt

2021. aug. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!