Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek nagyszülőnek...

Szerintetek nagyszülőnek illik adni valamennyi pénzt ha az unokája elballag vagy nem kell?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 27. 20:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%
Én nem kaptam semmit még a szüleimtől sem. Üdv.
2021. ápr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%

Ha jómódú, és szívesen adna, akkor adjon.

De ha szerényen él, akkor semmiképp se akarnám, hogy azért nélkülözzön, hogy összespórolja a ballagási ajándékot.

2021. ápr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Én kaptam. De ez nem kötelező, valami jelképes ajándék is tökéletes.
2021. ápr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Az egy dolog, hogy illik, vagy nem illik. De ha a nagyszülők megtehetik, és szeretik az unokát, és azt is szeretnék, hogy örüljön is az unoka, netalán tudják hogy esetleg gyűjt valamire, akkor adjanak. De nem kötelező.
2021. ápr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
Én se kaptam anyáméktól se
2021. ápr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

Egy fillért nem kaptam -készpénzben- se a szüleimtől, se senkitől.

A nagyszüleim, sajnos, akkor már nem éltek.

Volt viszont egy, a szülők által finanszírozott családi ebéd (vendéglőben), és úgy a szülők, mint a többi rokonok (nagybácsi, nagynéni) által ajándékként vásárolt használati tárgyak -mint pl. egy garnitúra normális ruha, egy jó cipő, stb.

Igaz, ezeket én választhattam ki, szóval az volt a felütés, hogy "elmegyünk vásárolni, és amit szeretnél, megkapod".

...igaz, ez 1989-ben volt.

2021. ápr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%

...azaz de igen! Kaptam készpénzt (2600 forintot!!!) -amivel befizethettem a hivatásos B-C kategóriás jogsimat, illetve a tanfolyamot.

...és ez nem kezdőrészlet, vagy "belesegítés" volt, hanem a tanfolyam és a vizsgák teljes ára...

(#7)

2021. ápr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne? Azt ad, amire van pénze.


Én pl fülbevalót kaptam úgy en block a családtól. Fehérarany pici levélke, és imádtam (míg el nem hagytam egy nyaraláson :( )

2021. ápr. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
37%
Ez régi népi szokás volt, amikor az érettségi magasfokú bizonyítványnak számított a négy elemit végzett nagyszülő számára.
2021. ápr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem illik-nem illik kérdés. Ha a nagyi megteheti adhat , de ha nem teheti ne adjon. Én nem szerettem kapni. Nekem mindennèl bűntudatom volt, hogy rám spórolt. Valami apró tàrgy, ami megmarad, egy ölelès nagyobb érték szàmomra.
2021. ápr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!