Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kinek illik állni a temetési...

Kinek illik állni a temetési költségeket ha meghalt a nagymamám?

Figyelt kérdés
A tegnapi napon meghalt a nagymamám, ugye neki volt gyereke mind a ketten már több éve meghaltak, mamámnak nincsen testvére, férje meghalt a legközelebbi hozzátartozók mi ketten vagyunk unokák én és unokatestvérem. Illetve van a menye. Unokatesómék nagyon szegények nekik nincs rá pénzük, én diák vagyok egyetemista, és van az én édesanyám akinek jó munka helye van ( aki mamámnak a menye volt). Hozzá tenném mióta apukám meghalt nem tartottuk a kapcsolatot mamámmal, mert mindig is gyűlölt minket, unokatestvérem volt a mindene. De ilyenkor egyébként anyukámnak tehát a menyének kell a temetési költségeket fedezni? Az nem túl távoli rokonság? Úgy hogy vagyunk mi ketten unokái? Hozzá teszem a házát unokatesómra hagyta teljesen aki majd ha le zajlik mindent meg kap valószínűleg. De most tényleg anyukámnak kellene eltemetni akire nem hagyott semmit és mindig is gyűlölte?

2021. júl. 14. 13:06
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
12%
Milyen szép is a család- mikor meghal valaki az az első hogy ki mit kap, és nehogy fizetni kelljen a temetést...
2021. júl. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
98%
Az örökös fizet, ez nem illem, hanem törvény kérdése.
2021. júl. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:
De mi nem akarunk meg szerezni semmit csak én sajnálom anyukámat hogy tényleg neki kell eltemetni ha én és unokatesóm nem vagyunk rá képesek? Nekünk nem kell a ház isten ments nekünk semmi nem kellene tőle
2021. júl. 14. 13:13
 4/57 anonim ***** válasza:
95%

Csak a címet olvastam el.


Kérdező!

Jó ha tudod!


Nincs "illik", hanem erre egyértelmű (és igazságos) szabály van. Annak (azoknak) kötelessége, akik örökölnek utána. Éspedig az öröklés arányában. Ha utólag kerül elő végrendelet, akkor az örökösnek ki kell fizetnie azokat, akik helyette állták a költséget (mert azt hitték, nincs végrendelet és ők örökölnek vagy többet örökölnek).

2021. júl. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
4%
Légyszi, mutasd már azt a törvényt ami meghatározza kinek KELL fizetni a temetést...
2021. júl. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
22%
Hivatalosan a legközelebbi élő hozzátartozónak kell intézni, aki te vagy és az unokatestvéred, de a körülményeket ismerve (lévén, hogy ők szegények, te pedig tanulsz még, ill. írtad azt is, hogy nem nagyon kedvelt titeket) a többi rokonnak is be kell majd segíteni ebben a helyzetben.
2021. júl. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 A kérdező kommentje:
Tehát akkor lehet be kellene vonni mamám másodunoka testvéreit meg ilyenek? Mert maguktól nem ajánlották fel természetesen elvárják hogy anyukám fizessen csak én meg őt sajnálom és akarom megvédeni
2021. júl. 14. 13:15
 8/57 anonim ***** válasza:
96%
Ezt a rokonaknak kelle3ne megbeszélni,ja Ti álljátok,vagyis az édesanyád akkor örökléskor azt visszakapjátok,számlákat meg kell őrizni és majd a hagyatéki tárgyaláson ezt beszámítják.Ugye a mamádnak is volt férje aki miután meghalt örökölték a fele vagyont a gyermeki,ha azok is meghaltak közben akkor Ti mint gyermekeik.A mama csak a fele vagyonnal rendelkezik,de haszonélvezettel.
2021. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
95%
Ha unokatesó az örökös, akkor neki. Ha nincs pénze rá, majd eltemetteti az önkormányzat.
2021. júl. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 A kérdező kommentje:
Nem mi semmit nem kapunk, mivel apukám rá íratott mamámra mindent mielőtt meghalt ami meg unokatesómra szállt az anyukája után ő azt már nagyon régen eladta azt a ház részt és elköltötte a semmire
2021. júl. 14. 13:18
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!