Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamával együtt lakás, mik...

Nagymamával együtt lakás, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Most fogok ilyen helyzetbe kerülni, eléggé rá vagyok parázva. 1 házból van kialakítva 2 lakás, tehát végülis egymás mellett élés lesz. Szóval ha éltél együtt nagymamával, vagy nagymama mellett, és van tapasztalatod, írj, milyen volt?

2021. nov. 21. 17:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
82%
Nem a saját tapasztalatom. A falumba lakott együtt nagyival unokája,annak férje és a pici babájuk. Épült a házuk nagyobb településen. Másfél évig biztos ott laktak. Ők teljesen együtt, nem külön lakrészben. Csak a szobák voltak külön. Konyha, mosdó egy. A fiatal anyuka sajnálta amikor búcsút kellett mondani. Gyakran tologatta a babát a faluba. Mindenkivel beszélgetett. Mondta sírt költözés előtt annyira megszeretett ott lakni.
2021. nov. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
88%

Nagy mértékben a kettőtök személyiségén, illetve ezek összeférhetőségén múlik. Ha az idős fél nem áll jól érzelmi érettségben és önismeretben, a fiatal pedig türelmetlen és túlhajszolt, akkor a korkülönbségből adódó problémák elviselhetetlenné válhatnak (értsd alatta: egy múltban élő, az akkori nézetekhez ragaszkodó, merev, folyamatosan panaszkodó, lelki zsaroló, adott esetben demens idős és egy empátiában szűkölködő, türelmetlen, agyonhajszolt fiatal nagyon rossz kombináció). Ez az egyik véglet. A másik az, ha az idős embernek sikerült "jól megöregedni" (érett személyiségű, bölcs, szeretni való ember lett, aki értékeli a segítséget, amit a fiataltól kap), a fiatal pedig kellő empátiával rendelkezik. Ilyenkor kifejezetten jól is elsülhet az együtt élés.

Az első eset sajnos lényegesen gyakoribb, mint a második, de mi nem ismerjük a családodat, Kérdező. Ha aggódsz, akkor annak valószínűleg lehet alapja. Milyen állapotban van a mama, és milyen volt eddig a kapcsolat? Hol vannak a mama gyerekei?

2021. nov. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

A szereplőkön múlik. Nekem egy ideig volt szerencsém hozzá.

Rengeteg minden idegelt ki, de talán ami a legrosszabb volt, hogy mindig mindenről be kellett számolni, ha a busz késett tíz percet haza, már hívogatott, hol vagyok.

2021. nov. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

12-es, a skorpió meséje tökéletesen leírja a helyzetet.


Egyszer egy skorpió érkezett a folyóhoz. Mivel nem tudott úszni, megkérdezte a teknősbékát, nem vinné-e át a túlsó partra. A teknős nem vállalta, azzal indokolva:

- A folyó közepén megszúrsz, és meghalok.

A skorpió erre azt válaszolta:

- Ha te elmerülsz, én is megfulladok, több eszem van annál, minthogy megszúrjalak.

A teknőst ez meggyőzte, és elindult úszva a skorpióval a folyóba. Ahogy a közepére értek, a skorpió megszúrta a teknőst. A teknős haldokolva megkérdezte:

- Mégis miért tetted? Most mindketten meghalunk!

- Mert én ilyen vagyok ilyen az én természetem.


Egyébként jó állapotban van. De már sokszor megszúrt, sajnos a mérge egyre kevésbé ürül ki a szervezetemből. Többet nem viszem át a folyón. Itt tartok.

2021. nov. 21. 20:39
 15/23 anonim ***** válasza:
92%
OK, a folyón ne indulj el vele, de mégis miért költöztél mellé? :)
2021. nov. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy értem, amit írtál, nekem édesanyám volt a Skorpió, és néha elgondolkodtam azon, hogy talán mégis induljunk el azon a folyón. Könnyebb lenne. És gyorsabb. Aztán maradtam, ő azóta ment, de nem biztos, hogy fel fogom tudni valaha is dolgozni a szúrásait.
2021. nov. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
83%
Nem értelek kérdező: ha rossz a kapcsolatotok, mégis miért kérdezel itt? Nyilvánvaló a válasz...
2021. nov. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha a mama nehéz természetű, és tudod, hogy rossz hatással van rád, akkor nem várhatsz sok jót az egymás mellett éléstől. Milyenek a tulajdonviszonyok a házban? Hol vannak a nagymama gyerekei, akiknek elsődlegesen a feladatuk lenne gondoskodni róla? Milyen egészségi állapotban van a nagyi, mennyi segítségre van szüksége?
2021. nov. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
79%
Szóval a családod megparancsolta, hogy a nagyi mellett kell élned, te meg annyira félsz tőlük, hogy belemész.
2021. nov. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagymama és angymama között is vannak hatalams különbségek, hogy melyik miylen termsézet stb.
2021. nov. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!