Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerinted a mamám jól csinálja...

Szerinted a mamám jól csinálja és mondja vagy rosszul?

Figyelt kérdés

A mamám mindig arra tanít: fiam az okos azt is tagadja ami van , a bolond meg azt is mondja ami nincs.

Tehát a mamám olyan ha valakivel össze akad és kérdezi hogy vannak ő azt mondja elvannak szegényesen, megha valaki meg dicséri hogy de szép autótok van erre ő azt mondja óó OTP-RE vettük fizessük már 15 éve, tehát tagadja hogyvan pénzük engem is erre tanít meghogy amikor sokan vannak a boltba keveset vasaroljak olcsó dolgokat mikor nincs ott annyira senki akkor vegyek drága dolgokat, meg ha valaki kérdez panaszkodni kell... nekem ez olyan furcsa


2021. dec. 27. 10:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Ő egyszerűen józan ésszel gondolkodik: nyilván tudja hogy rosszindulatú környezetben él, és nem akarja veszélyeztetni a biztonságotokat.
2021. dec. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Panaszkodni nem kell, de dicsekedni se. A panaszkodas simán idegesítő, a dicsekvessel ,ég felkeltheted olyan figyelmét, akiet nem kellene
2021. dec. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Ez egy régi mondás. Az én nagyszüleim is mondták :)

Egyszerűen mindenki foglalkozzon a saját dolgával. Nem tartozik idegenekre minden.

2021. dec. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ez egy visszataszító viselkedés. Ismerek ilyet, a volt főbérlőm csinálta. Állandóan panaszkodott, hogy nincs pénze, nem éri meg fenntartani az üzletet, sajnáltatta magát, közben meg kiderült, hogy többszáz ezer marad a zsebében minden hónapban. Az első covid hullámban vérszemet kapott, át akart verni, de lebukott. Akkor mondtam fel. Persze neki állt feljebb.
2021. dec. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell hivalkodni a pénzzel, de hazudozni sem szabad.
2021. dec. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Erre azt mondom, hogy àtesett a ló túloldalára. A mondás igaz, mert pl. Aki megtehetnè, hogy a legújabb telefonja legyen, beèri egy olcsóbbal. A szegènyebb megveszi a legújabbat, mègha èvekig törleszti is. Nyilván nem mindenkire èrvènyes, csak ismerek ilyen pèldàt. Màris van neki mivel dicsekedni, hogy ő milyen gazdag. A te mamàd viszon àtesett. Nem kell dicsekedni, de legalább annyira gàz a kesergès, ès sajnàltatàs is.
2021. dec. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Arról van szó hogy saját testvérei elott tagadja meg a testvére gyerekei előtt pedig mind dolgos jó móduak senki se szorul rájuk. Különben rokonok se jönnek ide. Ha bejonnek egy pohár vízzel nem kinalja őket
2021. dec. 27. 11:15
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
A mamád valószínűleg olyan közegben él, mozog, ahol az egymás figyelgetése, az irigykedés, vagy a lesajnálás (pl szomszédok, vagy kistelepülésen a "fél falu") alapszokás. Azok a kisemberek gondolkodnak így, akik érdeklődési köre kimerül a rokonok, ismerősök körüli történésekben. Ebben a közegben valóban az tűnik "okosnak", aki inkább titkolja a vagyonát, mint dicsekszik, de a mamád már túlzásba viszi, szerintem ez már kicsit beteges, amire tanítani próbál. A széleslátókörűbb, nyitottabb gondolkozású körökben az emberek örülni szoktak egymás sikerének, fejlődésének, így ott a mamád gondolkodásmódjával kudarcot vallanál.
2021. dec. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Ő még abban a korban élt, amikor jelentettek egymásról az emberek. Jó eséllyel ő is a szomszédról, ezért tudja részleteiben, hogy milyen praktikákkal lehetett kijátszani a rendszert.
2021. dec. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
61%

" amikor sokan vannak a boltba keveset vasaroljak olcsó dolgokat "


Életben nem hallottam még ilyent :D


"Ő még abban a korban élt"

Baromság. Inkább az lehet, amit a #8 írt.

2021. dec. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!