Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nagyim (80) folyamatosan kotekszik anyukammal. Olyanokat mond neki ami nagyon serto.Regen nem volt ilyen. Anyukám otthon van vele ápolásin.

Nagyim covidos volt tavaly. KB. anya hozta vissza az életbe. Etetni kellett mert annyira gyenge volt, és pelenkazni is.

Mostanában annyira elfajultak a dolgok, hogy anya mindennap attól fél hogy aznap vajon mit fog kapni tőle.

Sűrűn felmegy anyukám vernyomasa és rosszul lesz. Féltem őt. Én sajnos messze vagyok tole.

Van valami ötletetek? Miket tanacsolnatok anyukámnak? Ki fog készülni nagyi miatt.



2022. márc. 12. 08:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
81%
Akkor meg, ha megcsinálná anyukád azt, amit én, észhez kapna nagyid. Ne ugráljon neki, hagyja ott egy kicsit a francba, majd rájön, hogy nincs más akire számíthat, becsitul az öreglány
2022. márc. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Amikor anya felment a szomszéd neninhez akkor is megkapta a magáét nagyitol. Hogy miért megy el otthonról ha vele van ápolásin?


Hogyan tudna anya picit nyugtatni magát?

2022. márc. 12. 09:39
 13/17 anonim ***** válasza:
43%
Mondja meg neki, hogy beadja egy otthonba, ha így viselkedik! Megszünteti az ápolási. Majd észbe kap!
2022. márc. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
59%
13-as, jó ötlet.
2022. márc. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki ezzel a baromsággal jön, hogy hosszú a várólista. Rövidebb nem lesz, mielőbb be kell adni a kérelmet, hogy felkerüljön.
2022. márc. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Igyvan!
2022. márc. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Először is érdemes elvinni szakemberhez felmérni az állapotát, vajon tényleg demenciáról van-e szó, és ha igen, akkor mennyire előrehaladott demenciáról stb.


Lehet az illető elviselhetetlen, de egyáltalán nem biztos, hogy arról van szó, hogy gonoszságból az, hanem pl. szorong, vagy tévképzetei vannak, stb.

Ilyen esetekben a fenyegetőzés nem célravezető.


Amit az anyukádnak érdemes lenne tennie, pszichológushoz mehetne, mert neki is van mit feldolgozni (stressz).


A másik, hogy nem veszi magára az anyukája szemrehányásait, stb. mert abba tényleg fel lehet őrlődni. Nem kell vele se veszekedni se, se semmi, amikor beszél vele, legyen amennyire lehetséges, kedves, és megnyugtató, stb. Legalábbis nekem ez bevált.


Ha keres az anyukája egy szót, ami nem jut eszébe, akkor hagyja, hogy gondolkozzon, esetleg segítsen picikét, de ne mondja meg a szót, ha kétségbeesik az állapota miatt, akkor biztassa, hogy ez természetes.


Anyámat felőrölte, amikor a demens rokonát ápolta teljes odaadással becsülettel, és folyton vádaskodott, stb. ő meg a szívére vette.


A veszekedés senkinek nem segít, itt az észérvek nem segítenek, max néhány világosabb pillanatban, de akkor sem feltétlenül hosszútávon. Az érzések jobban hatnak, mint az értelem, tehát ha kedves, türelmes, vicces vele az ember.


Csak mert a szorongás erősíti a demenciát.

2022. jún. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!