Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért csak akkor vigyáznak az...

Miért csak akkor vigyáznak az unokára, ha azt mondom mert bevásárolok takarítok, es nem akarják atvenni ha a párommal szeretnék kettesben lenni végre?

Figyelt kérdés

A nagyszülőket nem öreg neninek bácsinak kell elkézpelni, hanem cegvezető karrieristák stb.


Alapvetően az unokát nem veszik át(minket viszont egész nyári szunetekre is lepasszoltak a szüleikhez, mikor gyerek voltam, en meg kapom azt, hogy kb havi 3 szor ha átveszik fel napra az unokájukat, aki kisgyerek)



Es ezen még ugy fent sem akadok.


De az már nekem nagyon fura hogy 1. Indokolnom kell hogy miert vegyék at az unokát (ahelyett hogy eleve ők kérnék hogy hianyzik az unokájuk mint egy normális nagyszülőknél kéne legyen)

2.nem mindegy mivel indokolok

Ha pl nagybevásárlast vagy nagytakaritast mondok,nrendben hozzam, de ha a párommal lennék kettesben, ami szinte soha nincs a kicsitől, az már baj!


Miért fájhat az a nagyszülőknel ha a saját párommal havi ketszer félnapra legalább, kettesben szeretnék lenni?



2022. márc. 15. 15:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/85 anonim ***** válasza:
76%
Magadnak szülted a gyereket, és arról sem ők tehetnek, hogy nincs pénzed nyaralgatni ;)
2022. márc. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/85 anonim ***** válasza:
74%

Élelmiszer bevásárlást azért egy gyerekkel illene megoldani amíg a nagyobbik oviban van, ha nem is mindig de általában. Vagy ha olyan helyen laksz, házhoz is rendelheted.

Nagytakarítás évente párszor van, ez nem hinnem hogy leköti anyádék teljes kapacitását.

De ezeket akkor is meg lehet csinalni ha a férjed van addig a gyerekekkel, vagy együtt négyen is mehettek boltba. Mint a legtöbb ember.

Most anyádék elhiszik, hogy te amúgy egy hónapban háromszor jársz nagybevásárolni? Vagy ti 300 négyzetméteren éltek, hogy rendszeresen fél napig kell suvickolni a hazat?

Talán ha látnák, hogy nélkülük is képes vagy a mindennapi életvitelre akkor vigyáznának amíg ti “romiztok” a ferjeddel, na nem havonta “legalább” kétszer, hanem alkalmanként. Mert nem vinné el a teljes kapacitásukat (úgy hogy ők is dolgoznak) az hogy te boltba mész.

2022. márc. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/85 anonim ***** válasza:
28%

Jezusom...a kérdező minden szavát kiforgatjátok, és a nagyszuloket veditek.

Gazosak vagytok.

2022. márc. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/85 anonim ***** válasza:
85%

Jó, akkor röviden a nagybetűs kérdésre a válasz: mert a mindennapokban segítenek, a többit meg oldják meg a kérdezőék. Ennyi gyerekfelügyeletet tudnak/akarnak vállalni.


A kérdező mondta hogy ő nem csak magának szült, hanem arra apellált hogy majd a szülők sokat akarnak unokazni.


Azt az egyet megértem, hogy rosszul esik neki ha nem érdeklődnek feloluk.


De ami szerintem a “gázos” hogy úgy csinál mintha az anyja nem segítene neki, mikor havonta majdnem minden héten oda hordja a gyerekeket.

2022. márc. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/85 anonim ***** válasza:
80%

Nem, nem mi vagyunk "gázosak", hanem a kérdező, de ő elég rendesen.

Itt hőbörög meg pampog, hogy most ő temesse el magát, csak mert gyereke van, meg neki nincs joga a férjével kettesben lenni meg ő nem tud menni nyaralni stb stb?! Hát azért álljon már meg a díszes nászmenet, mi a franc köze van ehhez bármelyik nagyszülőnek is?? Mintha ők kötelezték volna arra, hogy gyereket csináljon. Ki mondta, hogy nincs joga a pasijával kettesben lenni?! Senki, van joga, ellenben baromira nem várhatja el alanyi jogon, hogy a nagyszülők ehhez asszisztáljanak, mert ő most épp ezt vagy azt akar csinálni. Erre van a bébiszitter. Jaa, hogy azt meg kell fizetni? Szar ügy. Másnak nem is élnek a nagyszülők, aztán lám mégis megoldják a gyereket meg a nyaralást is. Itt a fő gond a kérdező követelőző, a segítséget alanyi jogon elváró stílusával van. Mint írta, a nagyszülők igen is segítenek, de neki ez sem elég, mert hát most mit sajnálják tőle, hogy ő havi 2x a pasikájával akar lenni? Azért, ami vicc, az vicc.

2022. márc. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/85 anonim ***** válasza:
75%

Abszolút egyetértek a 65-tel!


A nagyszülő nem egy bármikor hadrafogható rabszolga!

És igen, nem a nagyszülő kötelezte a kérdezőt a gyerekvállalásra.


Tényleg nem értem, hogy egyetlen gyerek mellett mi ez a hiszti????


Sokan 3-4 gyerekkel is meg tudják oldani a bevásárlást... És a többit is.

2022. márc. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/85 anonim ***** válasza:
82%

Akkor most ha a nagyszülők az ország másik végében laknának, a kérdező már éhen halt volna meg megette volna őket a kosz? Vagy akkor meg bírná oldani a férjével ketten azt, amit a családok nagy része meg tud?

Meg ez hogy a szülei vállalkozók, és úgyis ráérnek. Hat eszem megáll ekkora pofátlannak lenni.


Maga a stílus a gáz, hogy gyereket vállal és aztán veri az asztalt hogy neki nincs ideje romizni a férjével. Itt a kérdező fejeben volt egy kép, hogy a nagyszuloket majd úgy kell elzavarni a háztól mert majd egymást fogjak ölni a gyerekért… hat nem így lett, és most ezért ideges. Én továbbra is úgy gondolom, ha nem hordaná oda a gyerekeket állandóan mert boltba jár, hanem helyette egyszer megkérne az anyját hogy unokazzon amíg ők moziba mennek, nem lenne ellenvetése. De én is kiakadnek ha a családos lányom egy bevásárlást nem bírna önállóan megoldani.

De ha a kérdező szerint optimálisan lenne akkor az kb úgy nézne ki, hogy marad a havi 3 vigyazas plusz meg LEGALÁBB kettő amíg ok kettesben vannak.

Ezen a nagy kovetekozesen akadt ki mindenki.

2022. márc. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/85 anonim ***** válasza:
85%

Hozzáteszem értettem azt a részt, hogy elvileg nem érdeklődnek az unokák felől.


De akkor is magának szül az ember, ha a kérdező a feje tetejére áll, akkor is . Amúgy így is kér havi többször felügyeletet a kérdező, akkor a nagyszülőknek még ezeken felül kene önként jelentkezni egy kis babysittelésre?

2022. márc. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/85 anonim ***** válasza:
85%
Komolyan egy legalább négy (de asszem inkább több) éves gyerek miatt hisztizel a takarítás meg a bevásárlás miatt? 😂 Azt hittem kisbaba mellett vagy ennyire ki. 😀
2022. márc. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/85 anonim ***** válasza:
8%

Kérdező az első oldalt olvastam csak a komm.kozul. sajnos itt a legtöbb ilyen nagypofaju anyuka nem tudom honnan bújnak elő, már bocs de csak kiosztást látok nem megértést.

Sajnos igen, az én anyósom is ilyen pedig alig várta hogy legyen unoka és elmondta rengetegszer hogy minden nap jön és mennyit fog segíteni... Nah , ebből semmi.. pedig mondtam annak is örülök ha egy kis maradékot is hoznak a babának (minden nap főznek nagyokat) de semmi, pedig nincsrnek messze és egy tányér levest sem hoz át, nem jut eszébe vagy nem tudom. Szerintem demens lett kicsit és felejt , annyira belemerul a saját világában. De elvárásai vannak.

Lehet jobb is neked ha hagyod őket. Én úgy vagyok ahogy segít nekem vki a nehézségben úgy fogom én is!

Az én szüleim nagyon messze laknak... Nagyon nehéz így és megértelek... Mert az én babám nagyon nagyon rossz evő és rossz alvó stbstb

2022. márc. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!