Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tényleg ez a normális, vagy...

Tényleg ez a normális, vagy mégis ők a bunkók?

Figyelt kérdés
Mentem volna mamámhoz és az elettarsahoz az egyik Budapesthez közeli faluba. Csak Pesten tudtam leszallni ezért eljottek értem autóval. Majd mikor odaertunk falura mondja nekem az öreg, hogy fizessem ki a benzinpenzt, mert csak miattam mentek ennyit. Mondom neki hát hallod így is 6 ezret fizettem a vonatjegyre, most az a pár ezer forint akkora pénz? (oda vissza 3 ezer kb a benzinpenz). Nem akartam fizetni mert nincs nagyon pénzem, én diák vagyok, ő neki meg magas a nyugdíja, mert még régen rendőrfőtiszt volt. Utána elkezdtek lehordani engem, hogy milyen szemtelen vagyok, meg hogy kérjek azonnal bocsánatot, meg ilyenek. Akkor kifizettem béke kedvéért. Elmeseltem pár havernak meg a szüleimnek is, mind nekem adtak igazat, de a mamam meg mindig baszogat ezzel. Azt akarja hogy még vegyek ajándékot a csavonak, amiért "bunkó" voltam, tenyleg szemtelenseg volt ez?

2022. márc. 22. 16:24
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
95%

Hát, érdekes helyzet. A pasijának nem tőled kellett volna elkérnie a pénzt, hanem a mamádtól. Az más kérdés, hogy a nagymamád milyen anyagi helyzetben van, de a pasijának te senkije nem vagy, tehát akármilyen anyagi helyzetben van, nem köteles miattad tankolni az autóját.

Az is kérdés, hogy hány éves vagy. Mert ha kiskorú vagy és nincs kereseted, akkor a mamádtól sem szép elvárni ezt az összeget, ez esetben, a szüleid adhattak volna erre pénzt.

2022. márc. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
96%
Többet nem kell menni hozzájuk és kész.
2022. márc. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
97%
Első voltam, még annyi eszembe jutott, hogy azért az nem kicsit meredek, hogy még ajándékot várnak tőled. Lesülne a bőr a képemről, ha a diák unokámmal akarnék ajándékot vetetni a pasimnak egy félreértés miatt. Ne vegyél neki semmit.
2022. márc. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
mamad elettarsa volt a bunko, nem te. en nem mennek tobbet oda
2022. márc. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
95%
Nem szokás pénzt kérni, ha rokont fuvarozol, még akkor sem, ha barátokat, bár távolság függő is, pl. ha nyaralni megyünk többszáz kilométerre, akkor nyilván összedobjuk a benzinre valót. A másik, hogy nem kell meghajolni az ilyen bántalmazóknak, mert az csak megerősíti őket a tévképzeteikben, és most azt hiszik, hogy igazuk van vagy minimum azt, hogy ezt megtehetik veled következmények nélkül. Most tulképp már átment a dolog nyílt zsarolásba. A következő az lesz, hogy az ajándék nem elég jó, vegyél másikat, stb. illetve ha bármikor mész, akkor ugyanígy lehúznak a benzin pénzzel. Ha a mami nem ilyen fájdalmasan spúr volt, akkor valszeg alárendelt szerepet játszik a történetben, és a faszija teljesen kontroll alatt tartja.
2022. márc. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Kerülni kell őket.
2022. márc. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
94%
Az ilyeneket kell vendégségbe hívni, de csak akkor, ha fizetik a szállást és a kajájukat.
2022. márc. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
41%
Nekem eszembe se jutott volna elvárni ingyen hogy furikázzanak. Nem hiszem hogy pestről nincsen busz vagy vonat a mamádékig.
2022. márc. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
92%
Emberek a saját nagymamájáról van szó... Persze, hogy neked van igazad, nyilván nem rendszeresen használod ki őket, ezt a mamádnak kellett volna rendeznie az élettársával
2022. márc. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
46%

"Mondtam neki hogy hát hallod így is 6ezret fizettem a vonatjegyre"


1. Neki ehhez mi köze? Nem neki fizetted a 6ezret...


2. Persze, hogy kivan rád az ember, ha ilyen paraszt módon beszélsz vele.


Neked illett volna felajánlani, hogy kifizeted, neki meg illett volna nem elfogadni, de nekem is rohadtul kinyílik a bicska a zsebemben a stílusodtól, főleg, ha azért kellett fuvarozgatni mert csak Pesten tudtál leszállni.

Mehettél volna busszal is tovább, gondolom nem egy zsákfalu, és nem akkor derült ki hogy indulnod kell és nincs busz.

2022. márc. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!