Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tudom kideriteni hogy,...

Hogyan tudom kideriteni hogy, Nagyapam atiratte a reszet masra?

Figyelt kérdés

Van hasonlo kerdesem mar de most konkretan egy masik a kerdesem. Az hogy a nagyapam e egy telek hazzal fele resze, a masik az enyem. A haz mar uresen all 10 eve. Nagyapamat meg be tettek a voroskereszt hajlektalan gondozoba kb 10 eve. Nagyapammal nekem sosem volt kapcsolatom, mert nem volt maganal miota megszulettem es mindig a pincebe elt es volt ha mentem hozzajuk. Szoval 1 mondatott sem beszeltunk meg soha es sajnos egy baleset miatt is serult agyilag. Se anyukam se nagyim nem el mar . Nagybatyam meg lemondott a reszerol a javamra.megszeretnem csinalni a hazat. Na az en kerdesem az hogy, anno mondta Nagybatyam hogy, nem akart magyapam le mondani a reszerol mert egy gyulekezetnek tartozott penzzel. Ezt nem tudom mikor volt pontosan. Azota mar nem is ismeri meg a fiat mar sajnos. Arra lennek kivancsi hogyan lehet kideriteni hogy van e szerzodese valamilyen gyulekezettel hogy ok kapjak a reszet a hazbol vagy hasonlo? Jelenleg tulajdoni lapon ketten vagyunk!

Bocsi a Magyaromert



2022. márc. 24. 18:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
foldhivatalbol lekerdezed, kb 1000 penz a nemhiteles...
2022. márc. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha q tulajdoni lapon ketten szerepeltek, akkor ketten vagytok q tulajdonosok. Végrendelet irhatott, abban másra hagyhatta a részét, ez majd a halála után derül ki
2022. márc. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 qkker1 ***** válasza:
100%

"kb 1000 penz a nemhiteles..."


Évente 2 ingyenes.

2022. márc. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 qkker1 ***** válasza:
91%
Melyik országról beszélünk? A "Bocsi a Magyaromert" miatt nagyon nem egyértelmű!
2022. márc. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Öregapád gondnokság alatt áll?
2022. márc. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Voltam a hivatalba es ketten vagyunk, azon kivul csak vegrendeletet irhat mast nem?

Hat kulfoldon szulettem es nottem

Fel, Magyarorszagrol van szo

2022. márc. 24. 19:34
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Örökösödési szerződést is írhatott, ott nem előírás, hogy bejegyezzék az örököst a földhivatalba. (Mondjuk célszerű, de nem kötelező)

Biztos, hogy széljegyen sincs senki feltüntetve? Ha valakinek van ingatlana, akkor az intézet, ahol ellátják, erre rá szokta tenni a mancsát. Vagy van valaki, aki fizeti utána az ellátást?

2022. márc. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ahj egyre furabb az egesz, most mondta nagybatyam nem is o vitte be, hanem magatol ment be, es allitolag irtak valamilyen szerzodest hogy, a nyugdijat megkapjak es el van latva. Na most o jart gyulekezetbe, valoszinu ok ajanlottak, es van valami koze ahoz is hogy nagyapam az o reszet nekik

Akarta adni. Ahj sajnalom szegenyt, de en nem szeretnem hogy mas tulajdonaba keruljon, meg anyukam vette nekik.

2022. márc. 24. 22:07
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Más tulajdonába csak úgy nem fog kerülni, szóval utána kell járni.
2022. márc. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Neked társtulajdonosként elővásárlási jogod van mindenkivel szemben, még foglalás esetén is.

Ajándékozásról (tulajdonosváltozás) meg kiértesítenek, ...elvileg.

2022. márc. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!