Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tudom kideriteni hogy,...

Hogyan tudom kideriteni hogy, Nagyapam atiratte a reszet masra?

Figyelt kérdés

Van hasonlo kerdesem mar de most konkretan egy masik a kerdesem. Az hogy a nagyapam e egy telek hazzal fele resze, a masik az enyem. A haz mar uresen all 10 eve. Nagyapamat meg be tettek a voroskereszt hajlektalan gondozoba kb 10 eve. Nagyapammal nekem sosem volt kapcsolatom, mert nem volt maganal miota megszulettem es mindig a pincebe elt es volt ha mentem hozzajuk. Szoval 1 mondatott sem beszeltunk meg soha es sajnos egy baleset miatt is serult agyilag. Se anyukam se nagyim nem el mar . Nagybatyam meg lemondott a reszerol a javamra.megszeretnem csinalni a hazat. Na az en kerdesem az hogy, anno mondta Nagybatyam hogy, nem akart magyapam le mondani a reszerol mert egy gyulekezetnek tartozott penzzel. Ezt nem tudom mikor volt pontosan. Azota mar nem is ismeri meg a fiat mar sajnos. Arra lennek kivancsi hogyan lehet kideriteni hogy van e szerzodese valamilyen gyulekezettel hogy ok kapjak a reszet a hazbol vagy hasonlo? Jelenleg tulajdoni lapon ketten vagyunk!

Bocsi a Magyaromert



2022. márc. 24. 18:31
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

9 es hogyan lehet utana jarni? Jarasi hivatalba mar voltam!


10 es

Akkor ha elajandekozta volna tudnek rola? A tulajdoni lapon sem o lenne!


Csak azt szeretnem tudni hogy lejet utana jarni hogy megtudjame, csinalt e valamit a reszevel.


Az otthon meg mondja nekem ha pl a szerzodeseb nekik megy a reszvhalalozas utan? Hogyan thdnam kideriteni?

2022. márc. 25. 09:24
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerződést kötött volna az intézettel, ők rátették volna már rég a részükre (nagypapa részére) a jelzálogot. De ez nem jelenti azt, hogy a jövőben ne köthessen ilyen szerződést. Mondjuk fele házra nem igazán szoktak, mert azt macera eladni.

Egyszóval HA EDDIG csinált már valamit a részével, az rajta lenne - nagy valószínűséggel - a tulajdoni lapon, széljegyként.

2022. márc. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!