Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért lett normális az, hogy...

Miért lett normális az, hogy a nagyszülők tojnak a gyerekre, nem érdekli őket?

Figyelt kérdés

Az én alapvetésem az, hogy ha az ember szereti a gyermekét (mert minek vállalta volna, ha nem ezért), akkor a gyermeke gyerekét is szeretni fogja, de minimum kíváncsi lesz rá, ha más nem, legalább a gyereke kedvéért.


Itt meg nagyon sok kérdésben olvasom, hogy a nagyszülők el se mennek megnézni az újszülött unokát, elvárják, hogy mindig a szülő vigye, nem érdeklődnek, nem akarnak rá soha vigyázni, még annyira sem, hogy a szülő esetleg el tudjon menni pl. fogorvoshoz (nyilván megoldható dolgok ezek másképp, de jólesne az embernek a segítség), nem igazán érdekli őket, hogy van unokájuk.


És itt a GYK-n meg cikkek alatt ilyeneket íroshatnak, hogy nem a nagyszülőknek vállaltak gyereket, nem az unoka kell legyen a világ közepe, nem kell, hogy egy nagyszülőt érdekeljen az unokája, mert biztos megvan a saját élete... Hát basszus, komolyan vannak, akik szerint ez a szeretetlen, közömbös hozzáállás a normális?


Természetesen nem azokról az esetekről beszélek, mikor a szülők ki akarják használni a nagyszülőket, és folyton lepasszolni vagy ilyesmi, tehát ezt felesleges idekeverni. Azt nem értem, hogy jutottunk oda, hogy sokak szerint normális, hogy egy nagyszülőt annyira nem érdekel a saját unokája (ismétlem, az elvileg szeretett gyermekének a gyereke), hogy néhanapján esetleg magától meglátogassa vagy foglalkozzon vele kicsit?



2022. márc. 24. 18:52
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%

En nem gondolom normalisnak, az lenne az optimalis, ha mindenki szeretne mindenkit, de a vilag nem igy mukodik.

Vannak olyan emberek, akik nem “igazi” szulok es nagyszulok, nem valo nekik ez a szerep, sajnos ez van.

Nem kell erolkodni gorcsosen, ha valami nem megy, akkor nem megy.

Sokan vallalnak meggondolatlanul gyereket egyebkent, orulj neki, hogy te ilyennel meg nem talalkoztal, de attol meg letezik.

2022. márc. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
82%
"Az én alapvetésem az, hogy ha az ember szereti a gyermekét (mert minek vállalta volna, ha nem ezért), akkor a gyermeke gyerekét is szeretni fogja, de minimum kíváncsi lesz rá, ha más nem, legalább a gyereke kedvéért." Attól hogy te törvényszerűnek kezeled, még nem lesz az: (a saját gyerekét sem feltétlenül szereti az ember, főleg ha az követelőző) főleg hogy a mostani nagyszülők- az én nagyszüleimmel ellentétben többségükben nem nyugdíjasok, hanem aktív dolgozók. Nyilván fontosabb nekik a pihenés, meg a magukra fordított minimális idő mint az én nyugdíjas nagyszüleimnek volt. Nekik belefért az unokázás nyakra- főre, mivel nem a munkahely töltötte ki az életüket még hatvan évesen is..
2022. márc. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
58%

Elöször is igen sok esetben a szülök nem akarják, hogy menjen a nagyszülö, amíg a baba kicsi, ezért utána már nem is erölködnek.

Másodszor rengetegszer a szülök mindenféle szabályokat akarnak a nagyszülökre kényszeríteni, mindenbe beleszólnak, amit a nagyszülök csinálnak, ez idö múlva elmegy a kedvük a gyerekkel foglalkozni.

HArmadszor, ha a nagyszülök menni akarnak a gyereket megnézni, akkor a szülöknek más programja van, nem érnek rá, vagy fél órát adnak nekik unokázásra, ami megintcsak nem túl motiváló.


Emellett azt sem szabad elfelejteni, hogy a mai nagyszülök többsége még teljes munkaidöben dolgozik, esténként, hétköznap fáradt, hét végén meg az elmaradt otthoni munkákat végzik, meg kipihenik a heti munkát.

2022. márc. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
90%

Ez a te alapvetésed, az élet meg sokszínű!

Eleve attól, hogy valakik rokonok nem kötelező egymást szeretni. Nagyszülő/szülő relációban is rengeteg variáció lehet, szeretet/idő/távolság stb. relációjában, hogy valaki nem igényli még a kapcsolattartást sem kötelező ünnepeken, nemhogy részt kívánna venni a másik életében.

2022. márc. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
83%
"És itt a GYK-n meg cikkek alatt ilyeneket íroshatnak, hogy nem a nagyszülőknek vállaltak gyereket, nem az unoka kell legyen a világ közepe, nem kell, hogy egy nagyszülőt érdekeljen az unokája, mert biztos megvan a saját élete..." És konkrétan melyik állítást találod hamisnak a fentiekből?
2022. márc. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
68%

Itt a gyk-n aránytalanul felül vannak reprezentálva a torzult gondolkodású és torzult családban felnőtt emberek.

Az, hogy itt gyakran olvasol ilyeneket, nem jelenti azt, hogy ez a nagy magyar átlag. Nekem a szüleim mindkét gyerekem születését a kórházban várták végig, és könnyes volt a szemük az örömtől, amikor kivittem hozzájuk.

És azóta is öröm nekik, ha egy fél napot a gyerekekkel lehetnek.

És előtte a tesóm 3 gyerekével is ugyanígy voltak.

Az én rokonságomban senki nincs, aki így lenne az unokájával, mint ezekben a gyk-s történetekben.

Nekem is tanulságos látni, hogy nem mindenkinek olyan természetes a családon belüli szeretet és összetartás, mint nekünk.

2022. márc. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
24%

6, nagyon igazad van.

Itt rengeteg a gyerekgyűlölő keserű férfi és nő, akiknek természetes az is, hogy mit képzeld az anyuka, hogy majd az ő kölyketől hasra esik a világ.

Pedig igenis, nekem is az a véleményem, hogy egy család életében az új élet születése a legfontosabb dolog, ennél nagyobb esemény nem történhet.

2022. márc. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
87%
Na, vérmami beesett...
2022. márc. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
88%

"ha az ember szereti a gyermekét (mert minek vállalta volna, ha nem ezért)"


Még manapság is rengeteg ember van, aki nem gondolkozik el egy percre sem, hogy tényleg, igazán akar-e gyereket. Csak vállal, mert az a következő lépés. Na akkor képzeld el ezt abban a korban, amikor a nagyik szültek. A társadalom egy része ma is megveti azt, aki nem akar gyereket, akkor ez hatványozottan igaz volt.

2022. márc. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
89%
"Pedig igenis, nekem is az a véleményem, hogy egy család életében az új élet születése a legfontosabb dolog, ennél nagyobb esemény nem történhet." Annak akinek élete célja szaporodni, nyilván. csak ne várja el másoktól is hogy úgy tegyenek mintha a porontya lenen az élet értelme...
2022. márc. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!