Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szülőként mit szólnál, ha a...

Szülőként mit szólnál, ha a dédmama ilyet mondana úgy, hogy az egész szomszédság hallja?

Figyelt kérdés
Nagypapa elvitte az anyjához (dédihez) az unokát, aki még egész kicsi, olyan 2-3 éves gyerek. A lényeg, hogy a gyerek nem volt kellően barátságos, lehet, hogy félt, a dédi egy darabig próbált közeledni. Egy idő után nyilván feladta, ezzel nem is lenne gond, de jó hangosan elkezdte mondani a fiának, hogy vigye is el, neki ilyen unoka nem kell, vigye is, vigye is, talán még le is bunkózta, mindezt úgy, hogy bárki hallhatta. Nem viccesen mondta, teljesen komolyan kijelentette, hogy neki ilyen unoka nem kell. Nem túlzás azért ez egy 2-3 éves gyerek esetében? Nem, senki nem akarta, hogy vigyázzon rá meg ilyenek, szó sincs nyakába sózásról, az egész csak egy rövid látogatás volt a nagypapa részéről.

2022. ápr. 11. 14:25
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
82%

Látom egyeseknek nem nagyon sikerült megragadni a kérdés lényegét, csak a kérdezőt meg a gyerekét sikerült szapulni.


Kérdező, természetesen nagyon nem oké ilyet mondani egy ilyen pici gyerekről, nyilván félhetett a déditől, hiszen számára idegen. Dédi pedig már valószínűleg (korából adódóan, akkor is, ha nem demens) gátlástalanul tud viselkedni. Írod, hogy mindig is mogorva természete volt, hát akkor meg pláne ez előjön mégjobban idős korában.


Sok mindent nem lehet kezdeni a helyzettel, gyereket többet ne vigye oda se nagypapa, se senki.

(Ha pedig a gyereked ne adj isten nagyobb korában is "bunkó" lesz, neveld ki belőle, bár gyanítom, itt semmiféle bunkóskodásról nem lehet szó, egy ilyen kicsi gyerek még nem képes direktben bunkón viselkedni)

2022. ápr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
11.: Köszi szépen! Valójában nem én vagyok a sztoriban az anya, de az biztos, hogy a gyerek nem megy most hozzá jó ideig abszolút. Sosem volt egy kedves ember a dédi sajnos, de azért ennyire megsértődni egy gyerek félszegségén tényleg túlzás. Nem is lesz semmi családlátogatás a továbbiakban, ő jól elvan egyedül, max. majd a gyerekei néha ránéznek.
2022. ápr. 11. 14:52
 13/42 anonim ***** válasza:
69%

12

Ugyanolyan mint egy vénasszonyén...

2022. ápr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
90%
Ha egy felnőtt ember ennyire a szívére veszi, hogy egy 2-3 éves gyerek nem akar hozzá közeledni, akkor kissé buta. Ráadásul ha komolyan gondolta, hogy "neki ilyen unoka nem kell", akkor nem kell hozzá vinni a gyereket és kész. Hogy hány szomszéd hallotta, az pont nem érdekelne, nem a gyerekről árulkodik a reakció, hanem a dédiről.
2022. ápr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
13.: Ugye világos, hogy ez csak egy kérdés, ami nem megsértődéssel egyenlő? :D Az pedig miért lenne baj, hogy nem lesz erőltetve további látogatás? Ha meg lenne, akkor azért szólnának be egyesek.
2022. ápr. 11. 15:01
 16/42 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk, ha nem is a gyerek szülője vagy, akkor végképp nem értem, mit pörögsz ezen. A gyerek föl se fogta, mit mondott neki a dédi, úgyhogy ő biztos nem sértődött meg rajta. Az, hogy te a szülők helyett megsértődtél, az meg nevetséges, bár a szülőknek se kellene.
2022. ápr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:
16.: Kérdést írtam ki, véleményekre voltam kíváncsi, aminek örülök, hogy páraknak sikerült megérteni, ez nem "pörgés". Olyat sem írtam sehol, hogy én "megsértődtem" volna.
2022. ápr. 11. 15:08
 18/42 anonim ***** válasza:
88%
Én biztos nem vinném oda ezek után, és én sem mennék többet. Az öregek ritka nagy parasztok tudnak lenni.
2022. ápr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%

"Fentebb írtam: NEM demens"


A demenciának = csökkent kognitív képességnek fokozatai vannak, és csak a végstádium az, hogy képtelen ellátni magát, és fekszik magatehetetlenül az ágyban.


Önellátásra megtartott képesség mellett az elsivárosodott érzelmi élet, a legyszerűsödött gondolati sémák, a csökkent indulatkotroll és agresszi is lehetnek a demencia korai jelei.


Ebbe simán beletartozhat az, hogy képtelen a maga helyén kezelni a 2 éves gyerek érzelmi vagy viselkedési tartózkodását és erre agresszíven reagál.

2022. ápr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
88%

Tényleg nem írtad, hogy megsértődtél volna, de egyértelmű, hogy igen. Ha nem sértődtél volna meg, akkor föl se tetted volna a kérdést.

Amúgy ott voltál? Ha nem, akkor a nagypapa mesélte el? Mert akkor jó nagy szamár ő is, hogy ezt ilyen részletesen elmondta nektek, mintha direkt azt akarná ő is, hogy sértődés, békétlenség legyen a családban.

2022. ápr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!