Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szülőként mit szólnál, ha a...

Szülőként mit szólnál, ha a dédmama ilyet mondana úgy, hogy az egész szomszédság hallja?

Figyelt kérdés
Nagypapa elvitte az anyjához (dédihez) az unokát, aki még egész kicsi, olyan 2-3 éves gyerek. A lényeg, hogy a gyerek nem volt kellően barátságos, lehet, hogy félt, a dédi egy darabig próbált közeledni. Egy idő után nyilván feladta, ezzel nem is lenne gond, de jó hangosan elkezdte mondani a fiának, hogy vigye is el, neki ilyen unoka nem kell, vigye is, vigye is, talán még le is bunkózta, mindezt úgy, hogy bárki hallhatta. Nem viccesen mondta, teljesen komolyan kijelentette, hogy neki ilyen unoka nem kell. Nem túlzás azért ez egy 2-3 éves gyerek esetében? Nem, senki nem akarta, hogy vigyázzon rá meg ilyenek, szó sincs nyakába sózásról, az egész csak egy rövid látogatás volt a nagypapa részéről.

2022. ápr. 11. 14:25
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
37%

És nem csak megsértődtél, de sértettségből le is pontozol mindenkit, aki jelzi, hogy megsértődtél :)

Nem vagy különb a vénasszonynál...

2022. ápr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:
Az értetlenkedő, irreleváns válaszokat igen, de ahogy elnézem, nem én vagyok az egyedüli. :)
2022. ápr. 11. 15:29
 33/42 A kérdező kommentje:
Egyébként okom sem lenne megsértődni a dédire, de kíváncsi vagyok, mit kerítetek majd még ki a sztoriból. :D
2022. ápr. 11. 15:30
 34/42 anonim válasza:
80%
Nekem is rosszul esne a dédi viselkedése. Én anya vagyok,3 éves kislánnyal. A mi esetünkben,van 1 dédipapa,akit ritkán lát lányom. Voltunk nála es a kicsi nem szólt hozzá,stb. A dédiapa se nagyon kezdett vele semmit. Tudom,h a cserfes kicsiket szereti. Nem is hívott minket,hogy nagyon me jünk,pedig még lett volna alkalom egy ideig,ez ősszel volt. Szóval,az idősek nem tolerálják mindig úgy a gyerekeket,ahogy mi várjuk...
2022. ápr. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod szerint arra következtetek,hogy vagy most volt először a kicsi a dédinél,vagy nagyon ritkán találkoznak. Azért ekkora gyerekkel a szülővel kellene látogatni. Lehet a kicsi sem érezte magát a nagypapa mellett sem biztonságban. Ha ott lett volna az anyuka,a biztos pont a kisgyereknek,lehet könnyenben feloldódott volna.

De van egy olyan érzésem,hogy anyuka is messziről kerüli a dédit,és a nagypapa gondolta,még lássa amíg él.

Azzal,hogy ezek után rá sem néztek,nem hinném,hogy meg lenne oldva a probléma. Csak a kis gyereket ne tegyétek ki annak,hogy feszült legyen.

2022. ápr. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerűen akkor ilyen a termsézete, mást nem angyon lehet rá mondani ha kizárjuk a korábban említett dolgot.
2022. ápr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk engem az is érdekelne, hogy a 2-3 éves gyerek, hogyhogy nem ismerte még a dédit? Az én gyerekeim (meg annak idején én is) születésüktől fogva kapcsolatban voltak a még élő dédivel, ergo nem is féltek tőle, tehát nem is válthatott ki ilyen reakciót a gyerek viselkedése.

Ettől függetlenül a dédi helytelenül viselkedett, valóban befigyelhet némi kezdődő demencia, akárhogy is próbálod ezt hárítani. De akár sértettség is lehet a háttérben, hisz a jelek szerint eddig a dédi közelébe sem került a gyerek.

2022. ápr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:
37.: Konkrétan nem tudjuk, hogy megismerte-e vagy sem, lehet, hogy egyszerűen csak meg volt tőle szeppenve. Tény, hogy nem egy nagy összejárós családról van szó, most is csak a nagyapa ugrott fel vele.
2022. ápr. 11. 20:52
 39/42 anonim ***** válasza:
95%
Látod,itt a gond. Ebben a korban a kicsik nagyon nem szeretik,ha idegen helyre viszik őket,idegenekhez. Főleg,hogy nem is az anyja vitte oda.
2022. ápr. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:
Az meglehet. Az unokák se nagyon látogatják, inkább csak a gyerekei, köztük főleg a fia. Lehet, hogy a dédi szigorúsága is megijeszthette.
2022. ápr. 12. 13:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!