Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi lehet az oka, hogy a...

Mi lehet az oka, hogy a nagyiért jobban rajong a kis unoka, mint az édesanyáért? Folyt.lenn..

Figyelt kérdés
Nagyon kellemetlenül, amikor azt mondja a kisgyermek /3 éves/, hogy nem szereti az anyukáját, nem akarja,semmit nem akar vele! Mint nagyszülő sokat vigyázok rájuk, szigorú is vagyok, mert nem engedek neki meg mindent, ha szeleskedik elveszem a játékát stb. mégis mindig engem akar, velünk akar lenni, nem az anyukával. A tesóját, apukáját, tatát is nagyon szereti, de az anyukájára azt mondja, hogy nem szereti, pedig mindig úgy gondoltuk kicsit talán el is van kapatva részéről. Mit tegyek? Miért viselkedik igy a kicsi?

#danika3
2022. ápr. 18. 08:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%
Talán legyetek 3-asban, kiderül. De azért ez tényleg fura helyzet. Lehet, anyuka nem ér rá annyira, vagy türelmetlen. Mennyit vigyáztok rá? Nyáron lehet nálatok egy hetet is, kíváncsi lennék, utána mit mond.
2022. ápr. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Mert 3 éves, dackorszakos. 2 évesen ha jól emlékszem nagyon anyás, akkor apu nem kell. Nem a csodanagyi az oka, ne legyen kellemetlen. :)
2022. ápr. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert az anyja van vele a legtöbbet, néha biztos feszült, türelmetlen vagy fáradt, ami érthető. Mások "érdekesebbek". Majd kiigazodik a viszonyuk.
2022. ápr. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindig az az érdekes, akivel kevesebbet van a gyerek. Nagyi különleges, anyu unalmas, hiszen mindig ott van. A nem szeretem kijelentéseket meg épeszű ember figyelemre se méltatja egy ekkora gyerektől.
2022. ápr. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Mert anya szól rá, hogy rendrakás, anya adja be - alkalomadtán - a rossz ízű gyógyszert, anya veszi elő az orrporszívót, vágja a körmét, stb. Anya nem ér rá játszani, mert ebédet főz, mos, vasal..A mama ilyen szempontból előnyösebb helyzetben van. A rossz, kellemetlen helyzetek anyának jutnak.

Nem kell szerintem sem túldramatizálni.

Én is utáltam, amikor egész nap hallgattam a hisztijüket, töröltem az orrukat, pépesítettem-pürésítettem, aztán este megérkezett apuciiiii, és én le voltam tojva :)

2022. ápr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan írják, dackorszakos, ne foglalkozz vele. De ne is hagyd ennyiben! Dicsérd az anyukát neki, milyen aranyos, milyen kedves, milyen okos stb. Nem szabad ezeket ráhagyni a gyerekre.
2022. ápr. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

Ez nálunk is volt. Oda fajult hogy konkrétan azt mondta az unokahúgom anyukámnak hogy mama te legyél az anyukám és mindig veled lennék, anya meg a mama.

Az anyja nem foglalkozott vele annyit mint a mama. Valahogy a tesóm és a sógornőm rohadtul éretlenek voltak egy gyerekhez. Mikor nagyobb lett a gyerek akkor jobban tudtak vele mit kezdeni és helyreálltak a dolgok. Anyukám soha nem hergelte az unokát, próbálta megmagyarázni neki helyretenni a dolgokat.

Az meg hogy el van kapatva a gyerek ami nálunk is volt, nem nevelés. Pont hogy nem foglalkozik vele, ráhagy mindent, mert neki úgy kényelmesebb. Ez nem nevelés és nem foglalkozás. Attól hogy te szabályozod a gyereket , nem vagy rossz. Tudja azt a gyerek mert nem hülye. Tőled több törődest, figyelmet, esetleg még szeretetet is többet kap.

Az unokahúgom azóta felnőtt, nagyon szereti a szüleit de a mama is nagyon ott van egyvonalban a szülőkkel, nagyon szereti még mindig és kötődik hozzá.

2022. ápr. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%
Mert mindig az az érdekes akit kevesebbet lát. Van egy japán főzős csatorna amit szívesen nézek, (kimono mom néven vannak fent) egy gyönyörű asszonyka viszi a három éves gyerekével. Egész nap a nő van a kicsivel, De ha az apja-aki egyébként gy tüneményes hapsi hazaesik, mindent félredob a kislány azonnal, és visítva rohan az apja elé, olyan boldog hogy látja. Volt olyan hogy fényképezkedtek volna, akkor a gyerek konkrétan ellökdöste az anyját az apja mellől, mert apu az övé... Ez ilyen, és iszonyt rosszul tud esni az embernek mikor ezt csinálja a gyereke.
2022. ápr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Egy húsvét után a mama a minden.

Ilywt az enyém is mondott, meg hogy marad a mamánál, mi menjünk haza nélküle, ellenkezett is. 5 perc múlva meg jött ölelni hogy szeretlek. Ezek náluk pillanatnyi érzések, nem tudják magukat kifejezni pontosan.

Ne kezdj el ilyenkor kombinálni

2022. ápr. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

Hehe, csak most esett le, hogy ez egy nagyiszidatós kérdés akart lenni. :)

Most éppen álszerény, ámde nagyon kifinomult nagymaminak álcázva. Hogy benyaltam, én írtam a 2. választ.

Komolyan érdekelne, hány évesek szórakoznak így. :)

2022. ápr. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!