Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit kezdjek azzal, hogy...

Mit kezdjek azzal, hogy nagymamám kettős mércét használ velem szemben a telefonálást illetően?

Figyelt kérdés
Szerencsére jóban vagyok vele, volt idő, hogy ő volt a legfontosabb bizalmasom. Most 78 évesen is fitt mentálisan, tehát lehet vele értelmesen beszélgetni. Nagyon élénk társasági életet él, sok barátja van, és sok rokonnal tartja telefonon, Facebook-on a kapcsolatot, akár videofonál is. Gyakran a mondandóm közben mondja, hogy jaj letesz gyorsan, mert hív a Juli, vagy, a Mari, vagy édesanyám, vagy másik gyereke stb., vagy jaj most jött be éppen a Kati az utcáról hozzá. Viszont, ha én hívom, és ő van mással vonalba, akkor mást nem nyom ki, hanem tőlem kér elnézést, mert éppen a Gizivel beszélt, és azért nem vette fel. Alapvetően nem mindig a türelmemről vagyok híres, tehát nem gondolom, hogy azt gondolná, hogy ez nekem meg se kottyan. Lehet, hogy torzítok én is, de nem rémlik, hogy másokat is kinyomna miattam. Mit kezdjek ezzel?

2022. ápr. 23. 19:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%
#6: Nehéz lehet annyi komplexussal és rosszindulattal élni, mint ami neked van.
2022. ápr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
65%

Egyszerű: nyílt kommunikáció

Mond el neki,hogy téged ez zavar,kérdezz rá miért csinálja ezt.

Hátha megváltozik irányodban:)

2022. ápr. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
59%
Ne hívd. Majd ő keres, ha akar. Valószínűleg nem ragaszkodik hozzád annyira, mint te őhozzá.
2022. ápr. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%

Lehet hogy nem érdekli amit mondasz, vagy túl sokat beszélsz a "semmiről". Én magam is ilyen tudok lenni, de hát ki nem.


Nekem a saját anyám csinálta ugyanezeket. Mindig testvérem volt a favorit, még a telefonjába is kedvencként volt megjelölve én meg nem.


Bármikor beszéltünk, simán félbe szakított, mert testvérem hívja, testvérem jön. Vagy a szomszéd jött át vagy bármi.


Mondjuk ha otthon voltam és beszéltem hozzá rám se b^szott mert a telefont nyomkodta meg ismerőseivel Messengerezett. Ennyit arról, hogy a mai fiatalok...


Volt olyan, hogy hívtam, várt éppen valakire. Mondta, hogy tartsam egy percre, rákérdez Messengeren, hol van az illető. Majd hallgattam telefonon keresztül 15-20 percnyi pötyögést, mert elkezdett az ismerőseivel Messengeren írni.


20 perc után nyomtam ki, nem hívott vissza meg annyit nem mondott b^szódjak meg.


Aztán persze most már megy a rinya hogy "néha felhívhatnál"...

2022. ápr. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
39%
Vannak ilyenek mint te! Ha nincs problémájuk akkor csinálnak maguknak. Jol felfujnak minden kis lufit!
2022. ápr. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
15%
#15 Hozzád hasonló agyhalottak is vannak, mégsem tudunk velük mit kezdeni... :D
2022. ápr. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
86%
Tartsatok kis szünetet aztán majd akkor lesz úgymond újra értelem a beszélgetéseknek.
2022. ápr. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
75%
A végét nem értem. Odáig világos, hogy beszélnél, erre hirtelen leráz. De Utána nem értem. Te mindig azonnal reagálsz neki, ha kell másokat is kinyomsz azért, hogy felvedd, de ő ezt nem teszi meg érted?
2022. ápr. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!