Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülők mindenhol kivétel...

A nagyszülők mindenhol kivételeznek az egyik gyereküktől származó unokákkal?

Figyelt kérdés

Egy közösségbeli beszélgetés kapcsán jött fel bennem ez a kérdés, két anyuka panaszkodott erről, aminek én is fültanúja voltam. Az egyik mesélte, hogy a férje szülei sosem jönnek hozzájuk, csak a másik unokákhoz, velük foglalkoznak, azoktól a szülőktől kérdezik meg, kell-e segítség, nekik visznek csak kaját, hozzájuk járnak rendszeresen és azokat az unokákat viszik el.


De mindenhol ezt látom. Nálunk is ez van "természetesen", az én anyámnak a bátyám a kedvence, mi meg sosem voltunk jóban, így az ő gyereke a minden, az enyém le van tonna konkrétan. A férjem szülei szeretik a gyerekünket, de ott meg az első unoka áll mindenek felett, vele ötször annyit foglalkoznak, vannak, ki sem bírnák nélküle, egyszerűen összehasonlíthatatlan az a figyelem, amit a másik unoka kap.


De a lényeg, hogy tényleg nagyon sok helyen látom ezt, közeli barátnőmék szülei pl. folyton csak a lányuk gyerekeihez járnak, heti 3-szor akár, a fiuk gyerekeit meg havi egyszer nézik meg (tudom, hogy családon belül volt már vita a különbségtétel miatt). Aztán a napokban pont nekem panaszkodott a szomszéd anyuka is, hogy a férje szülei mindig csak a másik unokákhoz mennek, de ott is olyan szinten, hogy az, egyikhez elmennek kéthetente hétvégére, a másikhoz kéthavonta egy délutánra (nincs különbség a távolsàgban).


Ezeket a példákat csak felsoroltam, nekem most van kisgyerekem, és a környezetekben sokan másoknak, talán ezért tűnt fel most ennyire a dolog, mert sokan mesélték, sokan panaszkodtak emiatt.



2022. máj. 21. 20:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
5%
Oda járnak többet, ahol jobban elkél a segítség.
2022. máj. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Nézd más szemszögből, ahova meg unos-untalan járnak a nagyik, ott meg legalább az egyik szülőnek a t.ke tele van a folyamatos rokonlátogatásokkal. Akkor nem fáj majd annyira. Az sem jobb ám, ha anyós-após ül a nyakatokon hetente háromszor.
2022. máj. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Azért, mert te ezt tapasztalod magad körül, attól ez még nem általános.

Nálunk a családban pl. egyáltalán nem tapasztaltam ezt. Előfördult átmeneti jellegű elsődlegesség, de talán érthető, hogy jobban elkélt a segítség hármasikrek születése után annál a tesónál, mint ahol egy már nagyobb és egy pár hónapos gyerek volt. Azóta már nagyok ők is, ugyanannyit vannak kb. nagyiknál és ugyanúgy foglalkoznak mind az 5 unokával.

2022. máj. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem feltétlenül. Nálunk szüleim részéről úgy veszem észre egyforma a törődés. Anyós részéről a lányát részesíti előnyben mert egy eléggé szét szórt és labilis teremtmény aki egyedül nevel 2 gyereket. Férjemnek zokul esik, de szerintem ez így van rendjén
2022. máj. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Családfüggő.


Férjeméknél egyértelműen kivételezés van. A kedvenc gyerek kisfia lett a kedvenc unoka. Hát számítottunk rá :)


Engem csak azért nem zavar, mert az én családom meg a miénkre ( ott egyetlen unoka) koncentrál, illetve minél kevesebbet kell látnom anyósomat, annál jobb.

2022. máj. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk is így volt. Unokatesóm volt a szent, őt "nyalta" nagyanyám. Első szülött unoka és fia ráadásul. Engem sosem szeretett, ki is nyilvánította.


Gyerekkori barátnőm apai nagypapája meg megmondta, hogy neki csak egy unokája van, "Ödönke". Utálta barátnőmet, csak a fiú unokát szerette a nagypapa.

2022. máj. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
fia= fiú bocsánat
2022. máj. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
Nincs gyerekem, en vagyok az unoka a tortenetben. Mamanak 3 gyereke van: anyukam (mi vagyunk 3-an tesok), anyukamnak egy ikertestvere akinek nincs gyereke es egy batyja (1 gyerek). 1 varosban lakik mindenki. En vagyok az elso unoka, szerintem en voltam a legtobbet a mamaeknal, mert akkor meg fiatalabbak voltak, meg en szerettem ott lenni, a tesoim is aludtak naluk parszor, de ők nagyon anyások, szoval nem volt eroltetve. Unokatesom szinten sok idot töltött mamaeknal, velem egyutt. Anyagiak tekinteteben nincs kulonbseg, segitettek sokat nekunk is, meg unokatesomeknak is. Mar ritkabban talalkozunk, mert en elkoltoztem 80 km-re, de maig nagyon jo a viszony. Szoval ez nem altalanos, de ertheto az is ha nem olyan szoros a kapcsolat az egyik unokaval, mint a masikkal, mas szemelyisegek, a ket öcsém pl. kis maganak valo, ok nem toltottek sok idot a mamaekkal, de szeretik egymast ettol fuggetlenul. Ugyanigy a sajat gyerekeit is probalja egyforman szeretni az ember, de neha nem mindig megy, ha csak az egyikkel van meg a kozos hang. Erre lenne jo pelda a masik mamam, apam anyja. Apammal sem felhotlen a viszonya mar gyerekkoratol kezdve, igy mi is csak elkenyeztetett, neveletlen gyerekek voltunk a szemeben. Most keresne, hogy felnottem, csak engem nem erdekel. A masik unokaival egy fokkal jobb a viszonya.
2022. máj. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
74%
Nálunk is ez volt, papámmal alig találkoztunk. Ha találkoztunk akkor is unokatesómékról beszélt.
2022. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

Mostmár nálunk is ez van. Én vagyok az unoka, kiskoromban kedvenc voltam mert egyedüli lány gyerek vagyok a családban, mindenki más fiú.

Viszont ahogy telt az idő, valahogy ráeszméltünk hogy a kedvenc család már anyum tesója lett, valószínű azért, mert ők aztán hallgatnak a mamára. Amióta úgymond szárnyakat növesztettem és repülök (felnőttem és azt csinálok amit akarok), már inkább ellenem vannak.

2022. máj. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!