Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülők mindenhol kivétel...

A nagyszülők mindenhol kivételeznek az egyik gyereküktől származó unokákkal?

Figyelt kérdés

Egy közösségbeli beszélgetés kapcsán jött fel bennem ez a kérdés, két anyuka panaszkodott erről, aminek én is fültanúja voltam. Az egyik mesélte, hogy a férje szülei sosem jönnek hozzájuk, csak a másik unokákhoz, velük foglalkoznak, azoktól a szülőktől kérdezik meg, kell-e segítség, nekik visznek csak kaját, hozzájuk járnak rendszeresen és azokat az unokákat viszik el.


De mindenhol ezt látom. Nálunk is ez van "természetesen", az én anyámnak a bátyám a kedvence, mi meg sosem voltunk jóban, így az ő gyereke a minden, az enyém le van tonna konkrétan. A férjem szülei szeretik a gyerekünket, de ott meg az első unoka áll mindenek felett, vele ötször annyit foglalkoznak, vannak, ki sem bírnák nélküle, egyszerűen összehasonlíthatatlan az a figyelem, amit a másik unoka kap.


De a lényeg, hogy tényleg nagyon sok helyen látom ezt, közeli barátnőmék szülei pl. folyton csak a lányuk gyerekeihez járnak, heti 3-szor akár, a fiuk gyerekeit meg havi egyszer nézik meg (tudom, hogy családon belül volt már vita a különbségtétel miatt). Aztán a napokban pont nekem panaszkodott a szomszéd anyuka is, hogy a férje szülei mindig csak a másik unokákhoz mennek, de ott is olyan szinten, hogy az, egyikhez elmennek kéthetente hétvégére, a másikhoz kéthavonta egy délutánra (nincs különbség a távolsàgban).


Ezeket a példákat csak felsoroltam, nekem most van kisgyerekem, és a környezetekben sokan másoknak, talán ezért tűnt fel most ennyire a dolog, mert sokan mesélték, sokan panaszkodtak emiatt.



2022. máj. 21. 20:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
59%

Pont lesz*rnam. Ne foglalkozz vele. Akkor gond ez ha az ember sajat anyja,apja csinalja ezt! De ha a ferjed szulei ???


Orulj hogy nem jarnak a nyakadra. Oke. Szegeny unoka. DE ha ilyen szemetek az anyosodek es nem szeretik annyira pl a te (vagy akirol szo van bocsanat nem feltetlen te) gyermeked akkor kar eroltetni.


Megjegyzed.

Eltelik 20 ev es a roki kocsis anyos pajtit elkuldod ha segitsegert pattog: a KEDVENC unokajahoz mert addigra felno a csoppseg kb 20on eves unoka :D es a szuleihez kb 45-50es szulei.


:)

2022. máj. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
42%

#11 vagyok :D es imadom a kommentem. Ez most nagyon ott van!


Tehat: jegyezd meg!

Es ha lerottyannak az anyosek: szepen meglehet kerni oket h kerjenek segitseget a kedvenc csoppsegtol es szuleitol :D hisz addigra 18-20-25 eves unoka tud segiteni meg a 50koruli szulei :D


Eleve furcsallom mit kattog ezen a menyuk. ?! Van az anyoseknak gyerekuk: ferjed. Kattogjon rajta o ha akar. :DD

2022. máj. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem mindenhol
2022. máj. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nálunk így van, anyós folyton a lánya seggébe van bújva, hetente legalább 4-5-ször találkoznak, hét végén sem tudtunk még úgy benézni hozzájuk az unokával, hogy ne lett volna ott a sógornőm és a gyereke.

Hozzánk a lányunk születésnapján jön, aztán ennyi.

Mondjuk engem nem zavar, nekem pont jó így.

2022. máj. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nálunk férjem tesója az etalon viszont unoka terén meg a mienk lett a kedvenc, mert mindig lányt akartak( 2 fiúk lett) és a miénk az első lány a családban. Én igyekszem hogy ne hanyagolják a fiú unokát( nem nagy különbség tételről van szó csak jobban gügyögnek ha jövünk a babával és érthető módon a másik ilyenkor több figyelmet akar). Meg a mienket jobban féltik mondván lány stb. Igyekszem fenntartani az unokák között az egyensúlyt.
2022. máj. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!