Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Milyen a kapcsolatod az anyai...

Milyen a kapcsolatod az anyai és apai mamáddal? Melyiket szereted jobban?

Figyelt kérdés
2022. jún. 1. 18:01
1 2
 1/11 anonim válasza:
71%
Sajnos nekem már egyik sem él. Az apai mamám meghalt mikor fiatalabb voltam, szinte még igazából kisgyerek. Addig viszont ritkán láttam, mivel nekem a szüleim elváltak. Anyai mamám velünk lakott és ő ilyen 17-18 éves koromban halt meg. (Őt szerettem jobban.)
2022. jún. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Nem élnek.
2022. jún. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az anyai mamám egy városban élt velünk és aktív részese volt a gyerekkoromnak, míg az apai mamám pár faluval arrébb élt és csak évente párszor találkoztam vele. Nincsenek róla rossz emlékeim, de nem igazán volt vele bármilyen kapcsolatom. Konkrétan sosem töltöttem vele semmi időt kettesben. Kicsit úgy tekintettem rá, hogy ő apa anyja, nem pedig az én mamám, hiába hívtam annak. Már az árulkodó, hogy míg a másik mamám csak szimplán mama, ő '(falu neve)i mama'.


A személyén is múlott a dolog, de szerintem volt egy kis családi dráma is a háttérben, mert rossz viszonya volt anyával.

2022. jún. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az anyaival nagyon jó volt, az apaival nem volt se jó, se rossz a kapcsolat.
2022. jún. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az anyait nem ismertem, meghaltak még a születésem előtt, az apaik a pótszüleim, ők neveltek az igaziak helyett.
2022. jún. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az apai nagyanyámmal nem nagyon tartom a kapcsolatot. Karácsonykor, születésnapokkor felhívjuk egymást, de ennyi. Az, hogy ennél nincs szorosabb kapcsolat, egyrészt a távolságnak, másrészt egy régi családi konfliktusnak tudható be.


Az anyai nagymamámmaI közelebbi a kapcsolatom, de vele nem mondanám közvetlennek a kapcsolatomat. Többször volt olyan, hogy elmondtam neki valamit bizalmasan, amit tovább is adott a családban mindenkinek. Bármi áron, de mindíg mondani akar valami rendkívülit. Nem merek semmit elfogadni tőle, mert biztos, hogy a fejemhez fogja vágni a jövőben. (egyszer szívesen adná, amit régebben még el is fogadtam, de akár 2-3 év múlva a fejemhez vágja holott nem kértem, csak adta, és elfogadtam) ⇒ azóta nem fogadok el semmit. Ha segítséget kér, segítek ha tudok, de beszélgetni nem lehet vele. ( bármit aki tud forgatni.)


összességében azt tudom mondani, hogy egyik nagymamámmal sincs olyan nagyon jó kapcsolatom.

2022. jún. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Nem létező

Anyai nagymama mindig is lexart, utált. Kitagadta anyámat amiért összeházasodtak apámmal. Rám nem volt kíváncsi.


Apai nagymama velünk lakott kb 6 éves koromig, de rám se nézett soha. Sokáig azt se tudtam ki az a "néni". Ő a többi unokájával is ilyen volt amúgy. Felnőtt koromban 2x beszéltem vele futólag.

2022. jún. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jó minddel.
2022. jún. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Apai nagyapám egyáltalán nem ismertem

Apai nagyanyám kitagadott (3 évesen meghalt apukám, 5 évesen anyanak lett egy uj kapcsolata, emiatt engem mar nem tekintett többé unikájának)


Anyai nagyanyámmal 9 évig bíróságra jart anya. 10éve nem láttam. 1x kb 1 éve talalkoztam vele a kórházban, köszöntünk és ennyi.

Anyai nagyapámat imadtam mindig. De mivel nagyanyám ilyen volt, "eltiltotta" tőlünk. Majd mivel nagyapám ezt megunta, próbált tenni ellene, öreganyám elkezdte gyógyszerekkel tömni amibe belehalt. A temetéséről is egy szomszedjuktól tudtunk.

2022. jún. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Már egyik sem él sajnos, mindkét nagymamámmal nagyon szerettük egymást. Annyi különbség volt, hogy apai nagymamámmal bizalmasabb volt a viszony.
2022. jún. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!