Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ha mindenben leszólnak és...

Ha mindenben leszólnak és kioktatnak mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagymama sajnos valamiért kizárólag folyamatosan a részemre osztja az észt, de az alábbi formában:


-Előléptettek, anyagiakban is nagyot sikerült lépni: minek ez neked, ennyi pézt’ minek elkérni, miért nem elég a kevesebb…


-Önerőből kigazdálkodtam egy diplomát, most egy másikba vágtam a fejszém (mérnöki tanulmányok heti 40 órás főállás mellett, plusz 6 éve nem lakok otthon) az alábbiakkal tud motiválni: úgysem fog menni, ez nehéz szak, hagyjam abba, nem kell ez nekem, nem hisz abban hogy én elvégzem egyáltalán.


Sosem keres, sosem hív fel, sosem érdeklődik, én egy hónapja már nem beszéltem vele. Néha romantizálom, volt amikor valamiért kedvelt, amióta sikereket tudtam elérni és egyenesbe tart az életem azóta minden velem történt jó dolgot csak negatívan tud értékelni.

Ti mit tennétek? Tartanátok a kapcsolatot és benyelnétek ezeket mert ki tudja meddig él az öreg vagy inkább köszi, de ebből nem kérek?


2022. jún. 1. 19:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem beszélnék többet magamról, de semmit. Látogatnám, de csak róla kérdezgetnék, vagy háztartási dolgokról, vagy ami érdekli, pl. utált szomszédról, hadd ventiláljon. Rólad úgyse fog kérdezni, mert nem szeret. Ha mégis, semmit magadról, hanem helyette "megvagyok, mama". "Vagyogatok, nincs semmi hír. Hogy szolgál az egészséged?" és arról hosszan kérdezgetni, hümmögetni, amiről ő beszél.
2022. jún. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy sok öreg válik ilyenné, valószínűleg mást sem szeret már. Az idősek közül soknak úgy elfogy az ereje, hogy nem marad kedvességre, érdeklődésre, csak az önfenntartásra, magára a létezésre a rossz közérzet, a gyengeség miatt.
2022. jún. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Erre mondta egy katolikus püspök, hogy az öregekből kifogy az erkölcs. Szóval hogy az öregedés az agyukra is hat, és nem tudnak már megfelelni a társadalom (ez esetben a rokonság) elvárásainak. A sok nem szűnő testi kín, ízületi fájdalmak, állandó szédülés, gyenge, erőtlen testi mivolt elveszi a jókedvüket. Egy öregnek még egy székből való felállás is sajog.
2022. jún. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%
Gonosz erőket érzékelek köztetek, irigység, rosszindulat, ez nem egy összetartó család. Imádkozni és hinni kell Jézus Krisztusban a mi Urunkban, és utat fog mutatni, ez a legfontosabb nektek, jöjjön helyre a kapcsolatotok! Család a legfontosabb mai világban, ahol már barátban nem lehet bízni
2022. jún. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Irigy. Többet értél el, mint ő és le akar húzni,hogy érezze ő valaki.


Az alkoholista apám volt ilyen. Tönkrement az élete. Engem hülyézett, azt mondta soha nem viszem semmire, hülye egyetemista vagyok.


Nem képesek elfogadni az irigy emberek, hogy valaki jobb, többre viszi náluk. Maga alá kell taposni a másikat, hogy érezze ő jobb.

2022. jún. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egyik füleden be a masikon ki.
2022. jún. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

"Nagymama sajnos valamiért kizárólag folyamatosan a részemre osztja az észt, de az alábbi formában:..."


"Sosem keres, sosem hív fel, sosem érdeklődik, én egy hónapja már nem beszéltem vele"


Nos, ha sosem keres, mégis hogy kritizal? Ha olyan hm buta vagy, hogy magad keresed azért, hogy lehuzzon, akkor meg is érdemled.


Ha egy hónapja nem beszéltetek, mi motivált a kérdés feltevésére?

2022. jún. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

Sosem fogom megérteni,egyesek miért ácsingóznak a pofonért? Miért loholnak olyan szeretetért, ami nem létezik?

Miért ilyen mazochisták az emberek?

Mi szükséged van öreganyád elismerésére? Semmi.

2022. jún. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Már csak azt nem értem, minek neki mindent elmondani? Szerintem fel sem fogja, milyen világ van. Nem kell ennyit mesélni magadról.

Az meg, hogy mennyi fizetést kérsz? Ennyit érsz a főnöknek.

2022. jún. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 kovpet ***** válasza:

"ennyi pézt’ minek elkérni, miért nem elég a kevesebb"


Egy ilyen őrült (és valószínűleg irigy) embertől távol kell tartanod magad.

2022. jún. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!