Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ha mindenben leszólnak és...

Ha mindenben leszólnak és kioktatnak mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagymama sajnos valamiért kizárólag folyamatosan a részemre osztja az észt, de az alábbi formában:


-Előléptettek, anyagiakban is nagyot sikerült lépni: minek ez neked, ennyi pézt’ minek elkérni, miért nem elég a kevesebb…


-Önerőből kigazdálkodtam egy diplomát, most egy másikba vágtam a fejszém (mérnöki tanulmányok heti 40 órás főállás mellett, plusz 6 éve nem lakok otthon) az alábbiakkal tud motiválni: úgysem fog menni, ez nehéz szak, hagyjam abba, nem kell ez nekem, nem hisz abban hogy én elvégzem egyáltalán.


Sosem keres, sosem hív fel, sosem érdeklődik, én egy hónapja már nem beszéltem vele. Néha romantizálom, volt amikor valamiért kedvelt, amióta sikereket tudtam elérni és egyenesbe tart az életem azóta minden velem történt jó dolgot csak negatívan tud értékelni.

Ti mit tennétek? Tartanátok a kapcsolatot és benyelnétek ezeket mert ki tudja meddig él az öreg vagy inkább köszi, de ebből nem kérek?


2022. jún. 1. 19:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
80%
Egy jó nagymama elárulom nem ilyen. Ez nem szeret téged és nem is jó. Szard le a fenébe. Kell ez neked?
2022. jún. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
61%

Én pont ma írtam ki a rokon-hisztiről egy kérdést és így kerültem ide. Amellett, hogy sok hiszti van a családban, volt ilyen is az életemben.


Ugyanígy csak én lettem kipécézve a család által és csak ellenem irányult. Ráadásul mindig úgy is ment az egész kötözködés, hogy be legyek állítva valami kis hülyének. Például megszereztem a jogim, akkor egész összejövetel alatt azt hallgattam, hogy biztos lefizettem a vizsgabiztost. Vagy megvettem életem első okostelefonját, a megtakarított pénzemből. Megkérdezték mennyibe kerül, elmondtam. Utána azt hallgattam, hogy biztos anyámat húztam le...


Én adtam nekik egy esélyt. Még egy esélyt. Egy utolsó esélyt. Egy utolsó utáni esélyt. Egy utolsó utáni utáni esélyt, stb. Többször figyelmeztettem őket. Nem változtak meg. Szóval egyszer csak nem jártam el az összejövetelekre. Utána hívtak és jött a mindenféle lelki zsarlás, hogy a nagyszüleim már öregek, nemsokára meghalnak, addig menjek amíg lehet, legyek a családdal, miért zárom ki magam a családból, de nem tudtak meggyőzni. Úgy éreztem nem érdemlem meg, hogy így bánjanak velem és emiatt nem mentem olyan helyre ahl így bántak velem.

2022. jún. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is tudatosan, de úgy gondolom, hogy irigy a sikereidre. Sajnos sok olyan idős(ebb) ember van, aki nem tudja elviselni, hogy a mai fiatalságnak több lehetősége van elérni a céljait, mint nekik annak idején. Sokszor ez az irigység a saját csaldtagjaikkal szemben is megmutatkozik. Régen azért volt veled kedvesebb, mert akkor még nem voltak sikereid, ezért nem is volt mire féltékenynek lennie.
2022. jún. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyanyám azt nem értette meg hg az ingatlanpiacon egekben vannak az árak. Azért csesztetett, hogy sokat kértem az egyik ingatlanomért. Hülye vagyok, nem adnak érte annyit! Bűntudatot akart kelteni. Még keveset is kértem. Többet is megadtak volna érte. El is kelt.


Fáj neki a sok pénz? Nem hogy örülne. Amikor megörököltem, ahhoz az árhoz képesta 3x-ért adtam el. De azóta eltelt pár év.


Az öregek sajnálják maguktól a pénzt,mert egy életen át spóroltak.

2022. jún. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!