Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi a véleményetek ilyen...

Mi a véleményetek ilyen nevelésről?

Figyelt kérdés
Ahol a szülők csak a férj vagy csak a feleség szüleivel akarnak menni programozni vagy szülinapot is csak úgy akarnak tartani, hogy az egyik részről vannak ott a családtagok? Alkalomadtán pedig viszik a másik nagyszülőhez is a gyereket otthonra, hogyha a dolgaikat intézik, de közös program kilőve. Ám ha alkalom közeledik (szülinap, névnap..stb) akkor tudják jelezni, meg benyújtani a kívánság listát, hogy mi lenne jó, milyen ajándékot akarnak a csemetéjüknek. Összefoglalva közös program a nagyszülőknek a gyerekkel nincs, de az ajándék az jó?

2022. júl. 1. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, milyen okból tartják kevésbé a kapcsolatot az egyik fél szüleivel.

Ajándékot meg lehet, hogy a nagyszülők szeretnének venni. Biztos nem az unoka tehet a rosszabb viszonyról.

2022. júl. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Biztos, hogy azok a nagyszülők úgy tepernek azért, hogy közös program legyen? Simán lehet, hogy az első pár alkalommal valami nem stimmelt, pl. a nagyszülő akart a programon főszereplő lenni, az ő akarata szerint legyen minden, nyilván többé nem mennek el akkor vele.
2022. júl. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Anyósom soha nem vitte a gyerekeket sehova. Egyszerűen nem bírt (vérnyomás, nehéz légzés stb)

Havonta egyszer elmentünk látogatóba, néha őt hoztuk fel (kis környezet változás jót tett neki)

A szülinapi összeröffenés mindig anyuméknál van tartva (anyóstól 20km tőlünk 120) mert a faluban lakik a dédi a keresztszülők A mi barátaink.

Anyósom mindig pénzt adott, mert igazából nem akart butaságokat összevásárolni, meg lehet h van olyanunk stb.

Mostanában már vettünk egy drágább valamit és mindenki adott bele amennyit gondolt (már kifolyik a házból a sok kacat)


Szóval nálunk ezek az okok voltsk h így csináljuk. Mindenkinek megfelelt így szerintem

2022. júl. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
2es mi az hogy főszereplő? Egy programnak az a lényege hogy minden résztvevő jól érezze magát nem?
2022. júl. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
19%
Tulzottan iranyitani akarnak.
2022. júl. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, ez így nehéz. Lehet, hogy büdösek, vagy igénytelenek a nagyszülők, ezért ciki velük menni bárhová, de azért a kapcsolatot nem akarják megszakítani velük. Nyilván a kérdés azt sugallja, hogy szemét pénzéhes kölykök, de az életben nem minden fekete v fehér.
2022. júl. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%

Valami oka csak van...

Én úgy nőttem fel, hogy a nagyszüleim(apám részéről) voltak a szomszédaink, de nagymamám beteg és még kiskoromban nagyon durván nekiment anyámnak, így onnantól anyám nem is köszönt neki, a nagymamám meg nem jöhetett fel. A másik nagyszüleim messze laktak, sok gyerekük meg unokájuk volt és szegények voltak, így velük nem ünnepeltünk, de látogattuk őket havi szinten. A szomszédban lakókhoz napi szinten jártam és mindig ünnepeltünk is, nyílván anyukám nélkül és otthon is volt ünneplés csak a szüleimmel. Szóval van elcs"szettebb helyzet is...

Nem tudom, hogy ki vagy a történetben, de talán egy kis kommunikációval lehet változtatni azon, hogy az egyik nagyszülőt csupán malacperselynek nézzék, holott lenne igény az unokával való foglalkozásra is.

2022. júl. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!