Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért ilyen rohadt igénytelen?...

Miért ilyen rohadt igénytelen? Elegem van.

Figyelt kérdés
Együtt élünk a mamámmal, mert sok éve mikor betörtek hozzá nagyon megijedt. Így akkor azt döntöttünk hogy magunkhoz vesszük. Teljesen jó egészségnek örvend, most 90 éves, jön megy, főz. Sajnos az elmúlt kb 2 évben kb carik a higiéniára. Iszonyat pisi és nuni szaga van. Betétet nem vesz mert nagyon drága,ezt ó mondta inkább papír törlőket tesz maga alá, amiket aztán elhagy a lakásban, hugyosan. Barátnője mondta mikor itt volt nála, hogy kell bizony 4-5 darab is az inkontinencia betétből hogy az ember jól érezze magát, ne legyen szag,de őt nem érdekli. Elegem van. Sajnos nem lehet semmi higiéniára rávenni. Mer'70 éve se haltak meg hogy nem tisztálkodtak. Ezt is ő mondta mikor látja hogy fürdeni megyünk. Mit tegyek, hogy legyek türelmesebb vele?
2022. júl. 2. 16:31
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
76%
Hát durva. El kell zavarni fürdeni, nem tudsz mást. És ha van rá keret vegyél neki betétet te. Az elhagyott papirokért meg szólj, hogy -mama ez nem a tiéd? Utánna biztos jobban odafigyel erre.
2022. júl. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
84%
Tudom, hogy egy 90 éves nem változik, de mondjátok meg neki, hogy vagy elkezd normálisan tisztálkodni, vagy menjen otthonba, vagy költözzön ahova akar. Nem kell mindent elviselni! Ez undorító!
2022. júl. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
66%
Nálam két választása lenne a bűzbombának. Elmegy zuhanyozni/fürdeni, vagy mehetne otthonba és soha többet nem látna. Választhat.
2022. júl. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
87%

Te hány éves vagy, hogy 90 éves a nagyid? Mert én a negyvenes éveimben vagyok, és nekem annyi idős.

Beszéljetek vele őszintén, de ne bántón, hogy titeket ez zavar.

2022. júl. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:
Szeretjük őt, mielőtt valakinek az jönne le hogy nem így van. Van két dédunoka, ők is imádják a dédit. De mostanra tarthatlan a helyzet.
2022. júl. 2. 16:44
 6/55 anonim ***** válasza:
96%

Mennyire megy neki egyedül a fürdés? Az én nagyim jóval fiatalabb (76)hiába csinálja meg szintén a legtöbb dolgot egyedül(kertben, nagytakarításban kell neki segíteni)a fürdés sokszor kihívás neki. Nem szereti beismerni, kellemetlen neki, de egyszerűen ehhez szüksége van segítségre

Ha kád van vegyetek hozzá kislépcsőt, hogy könnyebben betudjon szállni, esetleg kádba való széket, hogy ne legyen annyira megterhelő. Zuhanynál is jó a kisszék, illetve lehet, hogy fél tőle, hogy megcsúszik, szóval egy csúszásgátló is jó lenne

2022. júl. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
82%

" Elmegy zuhanyozni/fürdeni, vagy mehetne otthonba és soha többet nem látna."


Most eltekintve attól, hogy ennyire embertelen nem lehetsz igazán, ez technikailag sem megvalósítható.

Ugyanis mire bejut valaki egy otthonba, az több éves várakozás utál lehetséges - amit a mama valószínüleg nem él már meg -, de emellett el tudod képzelni, mennyit kellene neked, mint közeli rokonnak fizetni ezért?

2022. júl. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
90%

Kérdezö: nem sokat tudsz tenni, sajnos ö így nött fel, esetleg ha bízik valamelyen orvosban, ö tudna vele beszélni, hogy pl használjon olyan bugyit, amiben van beépített betét.

A fürdésre meg esetleg úgy tudod rávenni, ha van esetleg olyan ismerös, aki betegápolással vagy idösgondozással foglalkozik, akit meg lehet kérni (természetesen nem ingyen), hogy hetente legalább egyszer mosdassa meg a mamát. Ti meg közben ki tudjátok cserélni a ruháit, ágynemüjét, stb, akkor az is sokat csökkentene a szagon.

De ha abszolút nem megy, akkor azt az egy-két évet próbáljátok valahogy elviselni, az ö korában már nem sok ideje lehet hátra.

Tudom, hogy nagyon kellemetlen, de ilyen idös ember már nem sokat tud változni.

2022. júl. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
100%
Ja a 8-as vagyok: elvileg a háziorvos tud felírni betétet receptre, akkor neki nem kerül semmibe.
2022. júl. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
90%
Nem igénytelen, hanem agg. Szellemileg visszaesett. "Betétet nem vesz" - ezt értelmezni se tudom, persze, hogy nem ő vesz, hanem nektek kell vennetek neki és gondoskodni róla, hogy használja. És megmosdatni, mert már nem tud egyedül. Nem neked, hanem anyukádnak, vagy gondozót fogadni mellé. Az életnek nemcsak innenső vége van. Ha nem tudtok vele élni, akkor vagy külön kell lakni és állandó gondozót fizetni (ez nyilván lehetetlen), vagy számolni azzal, hogy felügyelet nélkül elesik és meghal.
2022. júl. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!