Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan vehetném rá Nagyanyámat...

Hogyan vehetném rá Nagyanyámat, hogy hagyjon fel az igénytelen szokásaival?

Figyelt kérdés

A 76 éves Nagymamám házába betörtek félévvel ezelőtt, ezért megengedték a szüleim, hogy hozzánk költözzön, mert az eset miatt nagyon félt egyedül lakni. Ezt én sem elleneztem, mivel úgyis volt egy szabad szobánk. Azt viszont legvadabb rémálmaimban sem sejtettem, hogy milyen igénytelenül fog viselkedni nálunk.

Rendszeresen PET palackokba pisil éjszakánként (néha nappal is), ami rettenetesen bebüdösödik reggelre, az egész folyosón elviselhetetlen húgyszag keletkezik. Nincs olyan fizikai problémája, ami indokolná, hogy ne járjon ki a wc-re. A fürdőt is rendkívül összekoszolja mindig, a kád rendszerint sáros, koszos lesz, konkrétan undorodok attól a fürdőtől, ha előtte használta.

A ruháit és a fürdést is nagyon elhanyagolja, emiatt sok esetben kibírhatatlan öregszaga van a házban. Mindenféle vackot begyűjtöget a szobájába, ami konkrétan szemét.

A közös családi étkezéseknél is rendkívül igénytelenül viselkedik, büfög, szellent, csámcsog, ami szerintem nagyon ízléstelen.

Többször is megemlítettem már neki szépen, hogy változtasson a viselkedésén, mert ez nagyon megnehezíti az együttélést. Ilyenkor mindig elkezdi a kamusírást, hogy én milyen tiszteletlen vagyok, és ilyen esetekben a szüleim is engem cs*sznek le, hogy mennyire bunkó vagyok egy idős emberrel.

A szüleim sem éppen a legigényesebb emberek, utánuk is gyakran én takarítok, ami szerintem 16 évesen nem az én dolgom lenne. De nagyanyám százszorosan túltesz rajtuk, néha már azt hiszem, hogy csak engem akar ezzel bosszantani.

Tudtommal nincsen semmiféle mentális problémája, ami megindokolná ezt a viselkedést. Szerintetek mit kezdjek ezzel a helyzettel?



2022. jún. 2. 16:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
97%

Erre nincs jó válasz, mindenképp haragudni fog valaki! Nem neked kellene rendet rakni a helyzetben, hanem a szüleidnek. Csak ők ugyanolyan igénytelenek, mint a mama, így hiába szólsz érte.

Van külön szobád? Legyél ott, ha annyira gáz a helyzet!

2022. jún. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 A kérdező kommentje:
Van saját szobám, de akkor is nagyon zavar, hogy a lakás többi része mocskos, és hiába takarítok el, kisidő múlva kezdhetem elölről.
2022. jún. 2. 16:51
 3/82 anonim ***** válasza:
15%
Csinálj videót és tedd ki netre! Úgy beégnek, hogy egyből lesz ott takarítás!
2022. jún. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
46%

Ja persze! Pet palackba még én se tudok pisilni. Szerinted egy 76 éves néni billiárd profin a petpalackba pisil.


Arról nem is beszélve, hogy azt maximum állva tudná gugolva magyarán bodybuilding kondiba van.


Akkor inkább büszkének kéne lenned rá, hogy szupernagyi a nagymamád. De ez a kérdés kamu.

2022. jún. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem még egy pasi is nehezen pisilne pet palackba, a fele mellé menne, egy nő meg pláne.
2022. jún. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
86%

Amugy meg miért nem gondoskodsz róla, és miért nem veszel neki szoba wc-t?

Vagy a szüleit.

2022. jún. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
93%
* szüleid
2022. jún. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
92%

4: nekem is pont ez tűnt fel.... Még ha nagyapa lenne, akkor el tudom képzelni... De nőként...??

Mikor laborba kell vinni mintát, még a kis befőttesüveggel is ügyeskedni kell... :-D

2022. jún. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom, azért van elviselhetetlen húgyszag, mert a nagymama nem billiárd pontossággal céloz.
2022. jún. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 A kérdező kommentje:
#6 Mert a szüleimet nem érdekli, nekem pedog 16 évesen nincs még saját keresetem.
2022. jún. 2. 17:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!