Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért ilyen rohadt igénytelen?...

Miért ilyen rohadt igénytelen? Elegem van.

Figyelt kérdés
Együtt élünk a mamámmal, mert sok éve mikor betörtek hozzá nagyon megijedt. Így akkor azt döntöttünk hogy magunkhoz vesszük. Teljesen jó egészségnek örvend, most 90 éves, jön megy, főz. Sajnos az elmúlt kb 2 évben kb carik a higiéniára. Iszonyat pisi és nuni szaga van. Betétet nem vesz mert nagyon drága,ezt ó mondta inkább papír törlőket tesz maga alá, amiket aztán elhagy a lakásban, hugyosan. Barátnője mondta mikor itt volt nála, hogy kell bizony 4-5 darab is az inkontinencia betétből hogy az ember jól érezze magát, ne legyen szag,de őt nem érdekli. Elegem van. Sajnos nem lehet semmi higiéniára rávenni. Mer'70 éve se haltak meg hogy nem tisztálkodtak. Ezt is ő mondta mikor látja hogy fürdeni megyünk. Mit tegyek, hogy legyek türelmesebb vele?
2022. júl. 2. 16:31
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
98%

Napi 2 pelenkát tud felirni urológus vagy neurológus javaslata alapján a háziorvos.

Ez is több, mint a semmi, a többit teljes áron meg kell venni.

2022. júl. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, hogy mennyire inkontinens, de esetleg lehetne az hogy gyakrabban cserél bugyit, akár napi 6-8-t is és akkor persze sűrűn mosni. Tehát mindig váltani bugyit, ha tüsszent vagy egyéb dolog történik amikor ki szokott jönni egy kis pisi. Ha viszont azért kell betét mert frankón menet közben bepisil, akkor egyszerűen venni kell egy csomót, hogy legyen elég, használja. Esetleg ezekből is mohatót venni és mosogatni, mert azt esetleg el tudja fogadni jobban. (én is csak mosható betétet tudok használni, műagyatól minden bajom van.)


Rávenni meg valami ravaszdi módon, türelmesen, mint a gyerekeket. Például mosható betétek gyakran gyönyörűek, vidámak, mert kézműves termékek.


Tudom, hogy ezeknek a megoldásoknak megvan a hátulütőjük, de sztem többre mennél valamivel amit ő is elfogad, mintsem hogy húgyszagban veszekedjetek.

2022. júl. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 A kérdező kommentje:
Nem érdekli semmilyen segítsék igazán. A fürdés valóban nehezen megy neki, egyedül képtelen a kádba bemenni. Néhányszor már segítettem neki, ha kérné mindig segítenék, de neki egyszerűen nincs igénye rá, úgy látom. Nem érti mi miért fürdünk naponta, miért megy sokat a mosógépünk.
2022. júl. 2. 17:13
 14/55 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, kérdez meg hogy hogyan tiszálkodna szívesen! Hátha mégis van olyan mód, amit kedvel és egyedül is tud vele boldogulni.
2022. júl. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
84%

Bocs, de ezelött 50 évvel (akkor voltam gyerek) még nagy csoda volt, ha egy lakásban VOLT vízvezeték meg fürdöszoba. Szóval az eggyel idösebb korosztálynak teljesen természetes volt, hogy minél kevesebb vizet használni, mert azt úgy kellett behordani a (saját vagy utcai) kútról, tüzhelyen melegíteni, stb. szóval elég bonyolult volt. Emellett akkoriban a teströl nem is illet beszélni, a nemi szervekröl végképp, az ö koroszályában meg arra volt sok nö büszke, hogy még a férje sem látta meztelenül soha, szóval ök egész másként nöttek fel, másként szocializálódtak, ezért sem érti, miért fürödtök naponta.

Meg akkoriban a mosás is kifejezetten nagy munka volt, kézzel mostak, ahoyg írtam, úgy hordták be meg melegítették a vizet, ezért a lehetö legkevesebbszer cseréltek ruhát, ágynemüt és max egy-két alkalommal mostak egy hónapban.

2022. júl. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell megvárni, hogy kérje, a napi program automatikus része kell, hogy legyen, hogy megfürdetitek. "Nekem a kérés nagy szégyen, adjon úgy is, ha nem kérem." Nem ismerős? Nemcsak besegítitek a kádba, hanem konkrétan megfürdetitek a nemesebb testtájain is! Hármótoknak együtt nincs ennyi eszetek? Ne tőle várjátok, hogy úgy gondolkozzon és cselekedjen, mint ti, mert szellemileg már nincs abban az állapotban. Te is ilyen leszel alul-felül, ha megéred ezt a kort.
2022. júl. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:
Nem kamu, örülj hogy nem kell ilyen helyzetben lenned. A bugyi csere sem jön szóba, mert hát a mosás sok pénz szerinte. Semmilyen betét nem érdekli, mert tudna venni ha akarna. Tudom olyan mintha kibúvókat keresnék nem a megoldást, de azt se tudom hol álljak neki. Köszönöm a jó tanácsokat mindenkinek.
2022. júl. 2. 17:24
 18/55 anonim ***** válasza:
85%

Az se érdekli, ha őszintén megmondjátok neki, hogy rettentő büdi, ès mindenki rosszul lesz a közelében?

Egyáltalán nem biztos, hogy csak 1-2 évig kell kibírni, pláne ha jó állapotban van, az én nagymamám 101 éves volt, amikor meghalt, pedig ő 90 évesen se volt valami fürge már.

2022. júl. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
19%
Vegyél neki egy csomót, és ha büdös, akkor kérd meg, hogy most tisztálkodjunk és vegye fel. ezt következetesen. És jutalmazd valamivel, aminek örül és amitől nőnek érzi magát (bók, virág stb). Még jobb, ha valami férfi bókol neki peluscsere után. Érd el, h adjon magára.
2022. júl. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
95%
Nem győzködni kell meg vitatkozni vele, hanem konkrétan beletenni a betétet a bugyijába, meg közölni vele, hogy most megyünk fürdeni. Nem vita tárgya. Pont mint egy kisgyerekkel, mert agyilag részben már újra az.
2022. júl. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!