Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Baj hogy szeretnék aludni ?

Baj hogy szeretnék aludni ?

Figyelt kérdés

14 hónapos a gyerekem. Már 10 hónapos korától beállt egy rendszer . Napi 1x alszik mint a legtöbb gyerek. Akkor váltottunk a napi 1x-i alvásra mikor láttam hogy nyűgös de bármit teszek (altatom, ringatom , ölembe tartom) egyszerűen nem akar aludni . És onnantól kezdve nem is erőltetem hogy 2x aludjon hisz nem akar. Neki így jó. Nagyon ritka ha 2x alszik. Pl.ha délelőtt megyünk valahova és a kocsiba alszik 30-40percet. Amúgy alapvetően 2-3 órát alszik déltől. Ha kevesebbet alszik akkor hagyom hadd aludjon még később is, persze csak ha akar. Próbálok egy rendszert kialakítani. De ott a probléma hogy a nagyszülők mindennél okosabbak. A gyerekem kb 8-9től (max 10től) alszik , és volt már rá példa hogy 6kor ásított a gyermekem és q nagyszülők rám szóltak elég bunkon "hát vidd már azt a gyereket aludni" ekkor közlöm velük hogy már csak napi 1x alszik. Na meg ha leteszem aludni, és nagy nehezen elaltatnám és felkel 10-20 perc múlva (ami szintén esélytelen mert nem 10-20percet aludna hanem órákat.. 8-9kor felkel utána mikor megy aludni ?! F.ck logic. ) akkor nem fogunk aludni .[se pici se a férjem aki nonstop dolgozik se én] Meg minek zavarjam össze a napirendjét?. Erre megkaptam azt hogy a mai szülők mindig saját magukat nézik. Az hogy a gyereknek mi a jó azt senki. ... hozzá kell tennem hogy nem volt nyűgös a pici és nem is dörzsölte a szemét. Szó szerint ásitott egyet. Ennyi. Semmi más.


Igen fárasztó egy 1 éves gyerekkel . 5 perc nyugtom nincs. Ugyanúgy ahogy neki is jól esik egy kipihentető éjszaka. Ugyanúgy nekem is. Ez szerintem mindkettőnknek jó. Ezért lennék önző hogy jót akarok magunknak?. Egyébként semmi mással sem vagyok önző a gyerekemet illetoen. Rengeteget vagyok vele ,foglalkozom vele. Az az első hogy az ő pici pocija megteljen. Stb sorolhatnám. Amit egy normális anya megtud tenni a gyerekéért. De az alvás téren viszont igenis én is szeretnék néha kipihent lenni. És fitten játszani vele. Vagy kedvvel főzni. Vagy nem úgy lenni mellette egész nap mint egy zombi. Miért olyan nagy baj ez?

Mivel nagyon fáradékony vagyok kiskorom óta. Úgy értem hogy néha egy séta is megterhel. Nem vagyok 100kg . Terhesen is csak 70kg voltam. Amúgy 60kg vagyok úgyhogy ném a súly a gond. A szívem nem bírja.

De szerintem az hogy kialakítottam egy rendszert a gyerekemnek ami mind a kettőnknek jó nem hiszem hogy bántani kéne érte és lehordani engem mindenkinek rossz anyának.

Ez volt kb 1 hete ez a beszélgetés azóta ezen agyalok. Bosszant. Mindig a gyerekem érdekeit nézem. Neki jó legyen. Jól érezze magát konfortos legyen neki minden. Minőségi időt töltsünk el együtt.. de szóhoz nem jutok. Rosszul esik hisz mindent a gyermekemért teszek. Melyik anya nem akarna aludni ? Mi is éjszakáztunk vele a férjemmel sosem volt gond ébredni hozzá . Egyszerűen olyan lelkiismeretes vagyok de tényleg. De rosszul esik ez hogy rossz anyának vagyok minositve . (Nem csak ezek miatt hanem amúgy is .. sorolhatnek még de inkább hagyjuk..)


2022. júl. 19. 23:15
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Túlbonyolítod, kérdező. Válaszolj nekik, hogy nálatok nyolckor (kilenckor, passz..) van a lefekvési idő, és lépj tovább. Ne húzd fel magadat ilyesmin, nem tartozol a nagyszülőknek magyarázkodással.
2022. júl. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudtok jobban külön lenni a nagyszülőktől? Ne magadban fortyogj, akkor frissiben mondd meg, hogy ti ezt másként szoktátok.
2022. júl. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
nem akarlak elkeseríteni de legközelebb 10 év múlva alszod ki magad
2022. júl. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Anonimpp1 ***** válasza:
90%

Ha a gyermekednek ez az alvási mennyiség elegendő napkozben , márpedig az mert ha nem lenne akkor nyűgös lenne és el is aludna , akkor le kell szarni ki mit mond , számotokra ez a tökéletes és kész.

Nincs olyan hogy tökéletes gyerek nevelés . Minden szülő és ember úgy neveli ,tanítsa és alakítja ki a gyermeke életét ahogy az számukra is komfortos . Nagyszülő meg kapja be a nem létező pöcsömet (egy 3 éves gyerek anyukája:) )

2022. júl. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem
2022. júl. 20. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Ti gyereketek nem az övék, tanácsot lehet adni, beleszólni azért már nem kell hagyni őket.
2022. júl. 20. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen felesleges dolgon rágósz, és pazarlod rá az eneegiád. Rajtad kívül senki nem emlékszik már arra az ásításra.

Most kipanaszkodtad magad, nagy levegő és lapozz.

Ne csinálj magadnak problémát ha épp nincs.

2022. júl. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%
Végig se tudtam olvasni ezt a magyarazkodascunamit. Egyszerűen csak: mamika, a gyerek 8-kor alszik. Nem kell megmagyarázni, önostorozni. Ez egy tény, ennyi, semmiféle külön magyarazatot nem igényel.
2022. júl. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondolom. De egyébként ez eddig nem foglalkoztatott csak most hogy ezt megkaptam. Egyáltalán nem jogos szerintem. Bosszant mert nem hinném hogy rossz lennék a saját gyerekehez
2022. júl. 20. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!