Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy viselitek el az idős,...

Hogy viselitek el az idős, viselkedni nem tudó rokonokat?

Figyelt kérdés

Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de egyre nehezebben viselem el a nagymamámat. Idén 80 éves. Nem tudunk arról, hogy lenne mentális betegsége, valószínűleg csak simán épül le az agya. Így meg egyre jobban elfelejt viselkedni. A legrosszabb pedig az, hogyha szólnak neki, hogy ezt ne csinálja, akkor megsértődik és tovább folytatja, már csak azért is (ezt mondta is egyszer, hogy már csak azért is). Például a tesóm gyerekeit fogdossa, magához rántja, nem engedi el, pedig ellenkeznek a gyerekek, majd amikor rászól valaki, tagadja, hogy ezt csinálta, pedig 2 másodperce volt. Csúnyán beszél előttük, b.zdmeg, k.va meg ilyenek, pedig még elég kicsik. Rászólni nem lehet, múltkor unokaöcsémnek akart mondani valamit, de a gyerek nem figyelt, erre odahajolt hozzá és elkezdett neki b.zdmegolni, megkértem, hogy hagyja abba, válasz: "nem érdekel, nem figyelt rám". Engem megalázott a párom előtt. Először mutattam be neki, majd ő úgy gondolta, elkezd neki szidni engem, hogy milyen dagadt vagyok. Nekem ez rosszul esett és akkor jött az, hogy én miért sértődök meg. A tesóm megvédett, erre meg még ő akadt ki, hogy dehát ez az igazság, most miért fáj nekem, ő akkor is kimondja amit gondol, hiszen ez az igazság. Azóta nem vittem haza a páromat (április óta), mert elég gyakran van a szüleimnél ilyen családi összejövetel és ő is mindig megy, kapom is az ívet rendesen, hogy miért nem hozom őt soha. Mostanában kitalált történeteket is mond, amik tuti, meg sem történtek, hiszen elvileg mi is ott voltunk, vagy a mi családunkban történt. Próbálja a saját nézeteit rám erőltetni, beleszólni az életembe, hogy miért fizetek én albérletet, amikor lakhatnék otthon is (27 évesen, a párommal élek, senki nem vágyik arra, hogy otthon vagy anyós apóssal lakjon).


A családom nem segít, szerintük nekem kéne felnőttnek lennem és nem felvennem ezeket, de elvileg a nagymama sokkal felnőttebb, másrészt meg nem én döntöm el, mi esik rosszul és mi idegesít.


Ti hogy viselitek el az ilyet?


2022. aug. 1. 15:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Semmit nem tudsz tenni,agyilag nem százas,tuti van valami baja,mert az én mamám 80 és tök normális.Próbáld a mamáddal megbeszélni ezt vagy olyannal aki tud rá hatni.Ha ez nem működik hanyagold a beszélgetést vele.
2022. aug. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Sehogy. Eszemben nem lenne találkozni vele.
2022. aug. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem is olvastam végig, de már ez elején leírtak alapján nagyon gyanús, hogy demencia áll fenn.

Gyógyítani nem lehet, csak lassítani a leépülést. Gondnokság alá kéne vetetni, és szoc. otthonba utalni, mert demens embert egyedül se nagyon lehet hagyni (egy idő után), és nem lehet normális korlátok között sem tartani a cselekedeteit. Ha megéri, majd eljön az is, amikor a székletét keni a fürdőszoba falára és más effélék....

2022. aug. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Eddig milyen volt a személyisége?


Mert ha mostanában kezdett el így viselkedni akkor sanszos hogy szegény elkezdett leépülni vagy talán demens. Vigyétek el dokihoz kivizsgáltatni ebben az esetben.


Ha meg mindig is így viselkedett akkor csak szimplán jó nagy ívben elkerülném.

2022. aug. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4%

Már megint te?

És neked mi bajod van agyilag?

Itt már mindenki demens, aki nem úgy viselkedik, ahogy elvárják tőle.


"Gondnokság alá kéne vetetni, és szoc. otthonba utalni,"

Persze, meg minden fiatalt is, akikkel bármi probléma van. Szerencsétlenek!

Mellesleg senkit nem lehet gondnokság alá vetetni meg sehova sem utalni csak úgy. Meg mert a család egyik kövér tagja besértődik, ha kövérnek nevezik. Röhejesek vagytok!

2022. aug. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5%

"A családom nem segít, szerintük nekem kéne felnőttnek lennem és nem felvennem ezeket, de elvileg a nagymama sokkal felnőttebb, másrészt meg nem én döntöm el, mi esik rosszul és mi idegesít."


Igazuk van. És te döntöd el, mi idegesít. Keress fel szakembert. Már másodszor teszed fel ezt a kérdést. Vagy fogyj le, ha ennyire érzékeny vagy a súlyodra.

2022. aug. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A kérdést nem másodszorra teszem fel, hanem egy másik topikban megemlítettem ezt a sztorit, amit itt is, onnan lehet ismerős. Az párkapcsolati és önbizalmi téma volt. Az most teljesen mindegy, hogy én érzékeny vagyok e a súlyomra, szerintem értelmes ember nem közli senkivel, hogy a párod dagadt. Akkor se kéne ilyeneket mondania, ha 100 kiló lennék. Nem kell aggódni, fogyózom, sikeresen :) Ettől függetlenül rosszul esett és hónapokkal később is megmaradt ez bennem, a többi sztori között ezt is megemlítettem most. Itt most nem arról van szó, hogy én hogy nézek ki, hanem hogy a nagymamám miket csinál ezen kívül is és hogy én már nehezen viselem.


A többieknek köszönöm szépen :) Régen is negatív volt, de akkor még rá lehetett szólni, meg ennyi hülyeséget nem csinált.

2022. aug. 1. 16:24
 8/14 anonim ***** válasza:
24%
Semmit nem tehetsz igazaból.
2022. aug. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%

"Nem tudunk róla, hogy lenne mentális betegsége." Hát mi itt a gyakorin tudunk. Demens. És addig kezdjétek el pszichiáterrel a gondnokság alá vételét intézni, amíg még nem tart ott, hogy rátok robbantsa a házat. A tűzhely biztonsági?

Te meg kerüld el nagy ívben, fölösleges idegesítened magad miatta. Nem beszámítható.

2022. aug. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"majd amikor rászól valaki, tagadja, hogy ezt csinálta, pedig 2 másodperce volt"

"Mostanában kitalált történeteket is mond, amik tuti, meg sem történtek, hiszen elvileg mi is ott voltunk, vagy a mi családunkban történt."


Ezek után erős a gyanúm, hogy demens. Akár elhiszi ezt 5-ös válaszoló, akár nem.

A diagnózis felállítása természetesen szakorvosra tartozik, nem ránk, és meg kell vizsgálni hozzá az érintett személyt.

De a gyanú igenis jogos a fentiek alapján.

2022. aug. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!