Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám miért nem tud csak...

Anyukám miért nem tud csak egyszer megértően viselkedni és segíteni?

Figyelt kérdés
Átmentem anyuhoz, mert most nincs jól, persze ezt nem vallja be, de főztem neki, meg minden. Mivel demens próbálok segíteni neki, de nem túl egyszerű. Most is összevesztünk valami apróságon, kiabáltunk, és éreztem hogy valami nem jó, kiszaladtam a mosdóba, és mindegy nem írom le részletesen, de elvetéltem. Ez már a második 6 hónap alatt, őszintén ez eléggé megvisel. Kiabáltam anyunak hogy légyszi hozza be a telefonom, fel szerettem volna hívni a férjem, hogy kicsit megnyugtasson, meg ilyesmi. De anyám közölte hogy nem kell minden aprósággal a férjemet hívni, ha így bánok vele rövid időn belül elválunk mert önző vagyok, és kihasználom őt. Nem hiszem hogy sok köze lenne a házasságomhoz, csak annyit kértem hogy a telefonomat adja oda. Persze miután mindezt elmondta, elvonult a nappaliba és leült tv-t nézni. A férjemmel már régebbi vitánk hogy anyukám a legnagyobb stressz forrás az életemben, de egyszerűen nem akarom magára hagyni, az öcsém baromi messze él… muszáj lenne otthonba adni, de ezt nehezen fogadom el. Anyu volt a legkedvesebb, talpraesettebb nő akit ismertem és már nyoma sincs. Mi van ha én is ilyen leszek, és ezzel tönkreteszem a felnőtt gyerekem életét? 30N

2022. aug. 1. 12:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Ne egy demenstől akarj megértést és érzelmi támogatást, főleg, ha ezek szerint régen sem viselkedett mintaanyaként.
2022. aug. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Ugye nem akarod anyadra fogni, hogy elvetéltél? Amúgy ha demens, hogy válhatsz el tőle bármit is? Nem tudod mivel jár ez a betegseg?
2022. aug. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
De tudom mivel jár, csak attól még nehéz vele szembenézni.
2022. aug. 1. 12:18
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ideje lenne pedig
2022. aug. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Anyukád sajnos már sosem lesz olyan nő, mint régen volt! A demencia sajnos a személyiségüket is gyakran megváltoztatja! Az is jó dolog, hogy még nem vándorol el ide - oda. Gyakran látom interneten, hogy demens időseket keresnek, akik gyakran otthonokból is eltűnnek.

Nagyon nagy szó, hogy a férjed mindezek ellenére kitart melletted!

Elhiszem, hogy így is szereted anyukádat, de eljön majd az az idő, mikor már otthonra lesz szüksége.

2022. aug. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

"Anyu volt a legkedvesebb, talpraesettebb nő akit ismertem és már nyoma sincs." Igen. Volt mielőtt demens lett. Olvass utána higy mit jelent a demencia.

Csak rosszabb lesz. Egy idő után már nem lehet magára hagyni egyáltalán. És ne is gondolj arra higy magadhoz költözteted mert a gyermeked se lenne biztonságban. A demensek lehetnek agresszívak is, mindent elfelejtenek azt is hogy a tűzhelyen van a kaja. Nagyon nehéz egy ilyen beteggel, a házasságot is rámehet. Szakszerű ápolást igényel és majd 24 órás felügyeletet. Ezért nézzétek ki egy otthont neki, már most kezdj el keresgélni. El kell fogadnod hogy az az ember akit ismertél már sose kapod vissza.

2022. aug. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%

Először is nagyon sajnálom a veszteséged!

Másrészt bátorítanálak, hogy nézz szembe a problémával. Gyereket szeretnétek, hamarosan családanya leszel, elég lesz neked a saját családod. Ha anyukád otthonba költözik, látogasd meg, és fogadd el, hogy ez elegendő.

2022. aug. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
17%
A kérdező gondolom együtt él az anyukájával.
2022. aug. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

„Nagyon nagy szó, hogy a férjed mindezek ellenére kitart melletted!”


Igen, amikor egy nő emberfeletti munkát végez egy beteg hozzátartozó ápolásával, akkor első dolgunk legyen, hogy keresünk a közelében egy férfit, akit megtapsolhatunk, hogy milyen rendes, amiért ezzel együtt szereti :/ Az a nagyon nagy szó, hogy a kérdező képes erre.

2022. aug. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
#8 nem, nem élek vele együtt, csak napi szinten átmegyek segíteni.
2022. aug. 1. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!