Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet tenni nagyival?

Mit lehet tenni nagyival?

Figyelt kérdés

200 km-re lakom a szuleimtol, nagyim veluk el.


Nagyim covid-os volt es onnantol kezdve nagyon megvaltozott. Orvos szerint demens, bar vizsgalatra nem akar menni.


Anyat sokszor piszkalja.

Van hogy csak ul maganak csendben a szobaban, siránkozik, hogy mennyire rossz neki, pedig korbe van ugralva. Ennek ellenere elvarja hogy kiszolgaljak. Nem agyhoz kotott.


Szoktam hivni telefonon de altalaban oda lyukadunk ki,hogy neki milyen rossz, sir a telefonba. Ez lelkileg eleg megterhelo.


Par napja jottem vissza, mert naluk voltam 1 hetig latogatoba. Kihivtam udvarra, beszelgetni probaltam vele, de csak sir, sirankozik. O nem volt ilyen, mindig poenkodott. De mar a viccet sem erti es kicsit talan gonosz is lett bar nem jo ezt mondanom.


Azt mondta bennem bizott de bennem is csalodott, mert nem hivom minden nap. Hetene 1-2x felhivom de neha nem merem mert tudom csak sirankozni fog, es panaszkodni.


Semmi eletkedve nincs, nagyon el hagyta magat, elvarja a kiszolgalast, hogy korulotte forogjon minden. Mikor csak mi vagyunk otthon ugy beszel mint aki a halalan van. Ha valaki van ott akkor meg mint akit kicsereltek. Raadasuk ha anya nagy ritkan elmegy vhova akkor a jaró kerete nelkul megy leskelodni utana, ki az udvarra, benez a szobaba hogy haza ert-e. Sokszor be is szol neki ha valahol sokaig van. Mit lehet tenni?



2022. aug. 13. 13:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
78%
Előjegyezni egy otthonra
2022. aug. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos tényleg demencia.

Nagyim kapott agyi értágítókat, de csak rövud ideig és minimálisan lett jobb.

Sajnos semmit sem tehetsz. Csak készülhetsz arra, hogy egyre rosszabb lesz 😥

2022. aug. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
98%

#1 és ha nem akar menni? Nálunk hasonló a helyzet mint a kérdezőnél, nem hajlandó kivizsgáltatni, pedig egyértelműen demens és nem hajlandó otthonba se menni.


Egyszer említették neki szüleim, hogy menjünk el orvoshoz, de kiakadt hogy ő nem hülye és elindult még aznap este hogy öngyilkos lesz... Nem lett persze, csak fenyegetés volt.

2022. aug. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%
3, évek, mire lesz hely, addigra nem lesz olyan állapotban, hogy önálló döntést hozzon
2022. aug. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%
#3. Ha önveszéyes vagy agresszív, akkor ilyen "roham" alatt tudsz orvost hívni, onnan a kivizsgálás egyenes út, és ha olyan a diagnózis, akkor cselelvőképtelenné nyilvánítják. De ez már nagyon szélsőséges esetben működik csak.
2022. aug. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%
Menjetek kivizsgálásra! Bár azzal is csak lassítani lehet a folyamatot. Covidtól lett demens? Amúgy készülj fel rá lelkiekben, hogy ez egyre rosszabb lesz. Lesz majd szökés otthonról, járkálás csak úgy a házban céltalanul, tolószék, pelenkázás és végső esetben akár epilepsziás rohamok, agyvérzés. Sajnos nem tart ott az orvostudomány, hogy ez visszafordítható vagy megelőzhető legyen. Kitartást!
2022. aug. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%
Mintha apámat olvasnám. Én sem akarlak megijeszteni, de ez csak rosszabb lesz. Én úgy oldom meg hogy havonta "elszököm" 4-5 napra, mert a bipoláris zavarommal vagy őt ölném meg vagy felakasztanám magam. Ez a két verzió lenne. Ő sem akar otthonba menni, elvárná hogy gondozzam míg meg nem hal. 34 éves vagyok, megy felettem az idő, van egy kezdődő párkapcsolatom, fogalmam sincs hogy fogok lelépni otthonról. Nem fogok miatta kihagyni egy jó párkapcsolatot. Hátha a természet elintézi idővel amit kell...
2022. aug. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
95%

Akik ilyen helyzetben vannak, azoknak csak azt üzenem, hogy legyetek erősek, és kitartás!


Tudom, hogy nem illene ilyet mondani, de saját magatokkal is törődjetek. Ne engedjétek, hogy mindenről lemondjatok egyetlen egy ember miatt!

2022. aug. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Azt mondta hogyha lenne olyan gyogyszer amitol meghalna, rogton bevenne.

2 hete mindennap szedul, de ugyanugy jarkal mint amikor nem szedul. Meg alszik egyet es jobban van.

Regen amikor szedult fel sem tudott kelni az agybol, nem tudjuk hogy most valojaban szedul vagy csak figyelemfelkeltes.

Orvost o sem akar, anyukam viszont tonkre megy ebben. Apolasin volt otthon vele, de mar nem birta es leadta, mivel nagyi az utobbi idoben azt mondta hogy mivel apolasin van vele, lassa el, ne menjen sehova csak vele legyen. Ha elment a szomszednenihez, miutan hazament azt mondta neki nagyi, hogy "Mivan?? Ra kapod az apolasi penzt (45ezer ft) vagy ram?" Es ebbol elege lett anyanak.


Oszinten nem szeretek hazajarni, es nezni mindig az eletvesztett szomoru, siros arcat. Amirol lehet nem tehet, viszont ha van naluk valaki akkor miert viselkedik maskent..

2022. aug. 13. 14:56
 10/26 anonim ***** válasza:
96%
Ha kapna gyógyszert, akkor 5-10 évig is szenvedne, elvesztené ugyanúgy a méltóságát. Ha nem kap, akkor max 2-3 év de lehet annyi se, ugyanúgy elveszti a méltóságát, de kevesebbet kell szenvednie.
2022. aug. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!