Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy értessem meg egy nagyival...

Hogy értessem meg egy nagyival hogy bőven elég nekem ha hétvégén jön és ne ugráltasson, van nekem életem?

Figyelt kérdés
Gyerekem is van, plusz rengeteg dolgom hétköznaponként, nekem rendkivül fàraszto ha hozzà is rohangàlnom kell vagy jönne és rabolnà az időnket. De nyugdijas otthonülés mellett el se tudja képzelni.nem lehet vele normàlisan idöpontot se egyeztetni mert folyamatosan megsértodik ha nem erek ra es màs id.pont lenne jo ill Zsarol hogy majd megtudom ha o nem lesz màr stb.már azt is utalom ha telon hiv fontos hivasokat várok erre ő h mikor megyek v izé hozé.elegem van. Terhesen is amikor nyitott mehszàjjal pihenni akartam akkor leüvöltötte a fejem hogy kepzelem én azt!
2016. febr. 22. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Pont így.
2016. febr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Amíg a gyerek szerepében tetszelegsz előtte, úgy is fog kezelni. Szépen, udvariasan, de határozottan kell közölni vele, hogy van jobb dolgod is. Ha megsértődik, megsértődik. De itt kezdődik a felnőtt lét, hogy felnőttként viselkedsz.
2016. febr. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Te érted, hogy nem érsz rá és nem helyes, ha jön s hív. Ez az alap, ebből kiindulva szépen közlöd vele, nem engeded be, nem veszed fel vagy mondod, hogy most nem érsz rá és leteszed, ésatöbbi. Én azt is közölném, hogy nem szép dolog érzelmi zsarolást folytatni, akár pszichológusok véleményét is tolmácsolnám a kérdésben.

Ahogy más is írta, határozottság kell, védd meg az életedet, ha te nem tiszteled a szükségleteidet, akkor ki fogja? Persze nem bunkón, hanem normálisan, de ne add be a derekad, ha te világosan látod, hogy ez így rossz neked és nem jogos az ő részéről...

2016. febr. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11%
Varj meg amikor te fogod majd tisztaba rakni a nagyi fosos valagat :)
2016. febr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
6%
majd akkor se érj rá, ha az örökséget osztják:-)
2016. febr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
"Mama,gyerekem van,dolgozok.Rajtad kívül is van életem,bocs"
2016. febr. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
32%
Sokan örülnek egy aktivizálható nagyinak... Hány éves, a gyerekeddel tud játszani? Nyilván arról van szó, hogy a nagyinak rengeteg szabadideje van, és nem tud vele mit kezdeni. Ki kéne alakitani valami napirendet, és segiteni neki egyéb elfoglaltságot is találni. Másik unokája nincsen?
2016. febr. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!