Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ahol esetleg a nagyszulok...

Ahol esetleg a nagyszulok tobbet foglalkoznak az egyik unokaval, mint a masikkal, hogy kezelitek?

Figyelt kérdés
Sok unoka van a csaladban, es megy a kivetelezes, csak mert az az unoka rosszabb korulmenyek kozott el. Igy viszont az en fiam nem kap fele annyi torodest sem a nagyszuloktol. Nektek nem esne rosszul? Hogy kezelnetek?
2022. szept. 12. 14:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
az univerzum kiegyenlíti a dolgokat. Vagy a nagyszülők.
2022. szept. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Kólauborkával ***** válasza:
77%
Hát, ha saját belátásotok szerint is sanyarúbb körülmények között élnek, én is nyílván azzal foglalkoznék többet, akinek kevesebb jut amúgy…
2022. szept. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Es ha annak az unokanak a szemszogebol nezed, aki emiatt hanyagolva van, o meg ertse meg, hogy o vele azert nincs foglalkozva, mert a masik unokanak az anyja, apja (elvaltak) szelhamos, megelhetesi szulok, es tojnak a gyerekeikre? Ebben hol az igazsag?
2022. szept. 12. 14:25
 4/22 Kólauborkával ***** válasza:
97%

Egyáltalán kötelezö ugyan akkor vinni az unokákat? Ha otthon nincs nélkülözés akkor max nem fogják annyira szeretni a nagyszülöket illetve lehet a kapcsolatot sem tartják majd velük, de én komolyabb lelki sérelmekkel nem számolnék.

Ismétlem: ha otthon minden rendben van…

2022. szept. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
59%
Az én unokatesómmal is többet foglalkoztak a nagyszüleim, mint velem, ami logikus, hiszen kb. 200 méterre laktak tőle, míg én egy másik megyében, és amúgy is én már majdnem felnőtt voltam, ő meg egy pici gyerek. Eszembe sem jutott azon sápítozni, hogy jaj úristen vele többet foglalkoznak, vagy esetleg több mindent vesznek neki, nem érdekelt. Mindig az irigykedéssel foglalkozni elég fárasztó és kellemetlen lehet. Mellesleg ha az általad említett unoka szülei olyanok, amilyenek, akkor örülni kéne, hogy szegény kicsivel legalább a nagyszülők foglalkoznak, nem pedig irigykedni, mert az mocskosul undorító dolog. Ne nagyon hangoztasd ezeket a gondolatokat szerintem, mert nagyon meg fog utálni a környezeted, én legalábbis okádok az ilyen emberektől, mint te, már látatlanban állati ellenszenves vagy.
2022. szept. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk is hasonló a helyzet anyósomék részéről - mivel a másik gyerekük nem igazán foglalkozik a saját gyerekével, félig a nagyszülők nevelik, emiatt viszont a mi gyerekeink vannak háttérbe szorítva.


Volt ebből vita már, azóta próbálkoznak kicsit jobban foglalkozni a mieinkkel, de az az igazság, hogy bármit tehetünk, a másikat akkor is jobban szeretik, mert vele naponta együtt vannak, a mieinkkel max. hetente 2-3 órát, és még akkor is szinte mindig ott a másik gyerek, akivel akkor megint foglalkozni kell a mieink rovására. :/

2022. szept. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta, hogy a masik unokaval ne foglalkozzanak, csak az en fiamat emiatt miert kell mellozni? Feltunoen latszik, hogy ez tortenik. Neked nem esne rosszul, ha a te gyerekedet azert nem keresnek, nem toltenenek vele idot, mert a masik unoka szulei trogerek, nem nevelik ot, csak megcsinaltak? Emiatt az en fiamnak ne jusson a nagyszuleibol, es vegyuk tudomasul, hogy igy van es kesz? Ahelyett, hogy a masik unoka anyja, apja probalnanak felelos szulokent viselkedni, es ugy nevelni a gyerekuket, ahogyan megerdemelne egy gyerek? Sokaig turtem ezt, de most mar nem tudom szo nelkul hagyni. Az en fiamnak is egyszer van gyerekkora, neki is ok a nagyszuleik.
2022. szept. 12. 14:37
 8/22 anonim ***** válasza:
93%

Annyit tehetsz, hogy nem emlegeted a gyerekeid előtt és nem hangoztatod, hogy mennyivel több időt, pénzt vagy érzelmet kapnak a másik unokák a nagyszülőtől. Kezeld inkább úgy, mintha ő nem lenne a mindennapjaitok része. Amikor veletek foglalkozik, akkor örüljetek, de ne fogadj el ígéreteket a jövőre nézve.

A gyerekek vidáman felnőnek mama, papa nélkül is, ha nem hangsúlyozod nekik, hogy milyen veszteség ez számukra, maguktól nem fogják hiányolni.

2022. szept. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ha a fiamat el is viszem, ott vagyunk egyutt, akkor sem foglalkoznak ugy vele, es rendszerint akkor is ott van a masik unoka is. A masik unokat el szoktak vinni magukhoz, az en fiamat szokoevben egyszer.
2022. szept. 12. 14:41
 10/22 A kérdező kommentje:
8as valaszolo igen ezt teszem. Probalom elotte ezt nem mutatni.
2022. szept. 12. 14:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!