Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Valóban én rossz vagyok hogy...

Valóban én rossz vagyok hogy már sokszor nincs kedvem nagyapámmal foglalkozni?

Figyelt kérdés

Hetente 2-szer látogatom egy órát alkalmanként, és többször ugrok be valami kajával mert a menza ami jár neki nem eszi meg az ételek 90%át. Ezért sokszor nekem kell gondoskodni étkezéséröl, de az is úgy megy hogy könyörögni kell egyen , és az ízlése olyan hogy egyik nap szeret valamit másik nap már nem eszi meg. Sokszor már az van dolgozok kajával és utána mégsem eszi meg,aztán ha eszik is elvárja hogy negyed óráig kérleljem hogy egyen valamit.


Már elegem van én úgy vagyok vele ha nem eszik nem fogok könyörögni neki az ö dolga de én rögtön szörnynek vagyok kikiálltva szüleim által mert jól bánt velem unokaként és kötelességem ezért életem végéig ápolni kedvében járni.


De beszélgetés is olyan hallgat nézi a falat nekem kell harapofogóval szavakat kihúzni, de én tartsam fent érdeklödését. Persze hálás vagyok hogy jó volt hozzám de úgy várják el hogy gondoskodjak róla mint gyerekem lenne. Tehát úgy érzem az elég hogy meglátogatom néha de senki se várja hogy én gondom legyen hogy eszik iszik stb. Van életem mellette



2020. dec. 23. 15:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem érthető,hogy sokszor nincs keved ehhez.

Szüleid...? Mármint ők nem foglalkoznak vele?

2020. dec. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
Elsősorban a saját gyerekének/gyerekeinek a feladata lenne ápolgatni (ezért nem is értem, miért csak neked kéne, legalábbis ezt vettem le), persze az unokáknak is illik kivenni a részüket, segíteni, de amennyire te foglalkozol vele, szerintem dicséretes.
2020. dec. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Foglalkozik vele az egyik szülöm is,de szerintem megalapozatlan az elvárás hogy minden második napombol áldozzak rá negyedórát. Úgy érzem hogy ez nem az én feladatom, mint unoka böven kiveszem a részem és attól hogy öszintén megmondom már elegem van hogy egyik nap vagy héten már ezt vagy az ételt nem eszi meg illetve kérleljem mondogassam hogy egyél egyél.

A kommunikácio meg egyoldalú csak én probalkozom ö csak reagál de két külön világban élünk eleve már,sok mindent nem ért.

2020. dec. 23. 16:05
 4/25 anonim ***** válasza:
92%

Úgy jött le nekem,hogy a papa nem tud főzni már,ugye?

De a szüleid miért nem főznek rá,hamár ezt ennyire erőltetik?

2020. dec. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%
Bőven elég amit csinálsz, sőt. Ha nem teszed jó szívvel, akkor szólj a szüleidnek, hogy te ennyit vállalsz, többet nem tudsz és nem is akarsz. Ez az ő feladatuk, a te segítséged dícséretes, de nem kötelező. Azt a szemedre hányni, hogy mennyit foglalkozott veled gyerekként elég szánalmas. Ebből inkább az látszik, hogy a szüleid téged is szerettek lepasszolni, ahogy most rádtestálják a nagypapát.
2020. dec. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%

hány éves? lehet, hogy elkezdett dementálódni (sőt!), és nagyon sokszor visszacsúsznak ilyenkor a gyermeki szintre.

próbáltad azt, hogy csak leteszed elé az ebédet, meg az evőeszközt, jó étvágyat kívánsz és eljössz? ha éhes, megeszi..

vagy a szüleid számon kérik, hogy a papa megette-e?

2020. dec. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Menzarol van egy menü és legyen az én dolgom, igen szemrehányás hogy "tudtad nagyapád nem szereti miért nem készítettél neki vmit vagy vittél amit megeszik"


85 éves

2020. dec. 23. 16:14
 8/25 A kérdező kommentje:
És igen nagyapám többet foglalkozott velem mint szüleim,nyárra mindig ledobtak hozzá.
2020. dec. 23. 16:15
 9/25 A kérdező kommentje:
Kedvelem nagyapám meg hálás vagyok neki, sokszor tudd tisztán beszélni is meg értelmesen de mindig nekem kell témát felhozni hogy ne legyen teljes csend utána már hozzászól. Szerintem nem egészséges túl sok idöt együtt tölteni meg öszintén látom nincs is igénye rá, pl volt virushelyzet miatt nem voltam hetekig aztán már az egyik gyerekével kevert össze utána félóra múlva hogy én ott voltam mindennap vele emlékszik. Tehát nem igazán értékeli már és nem is hiányol mert fejében akkor is ott vagyok sokszor amikor nem is.
2020. dec. 23. 16:21
 10/25 anonim ***** válasza:
93%
Gyökér szüleid ássák el magukat!
2020. dec. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!