Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagy szülőket meg a dédmamát...

A nagy szülőket meg a dédmamát tegezni vagy magázni illik?

Figyelt kérdés

2022. szept. 15. 14:32
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
A sajatodat? Mi tegezzuk. Meg se fordult a fejemben, hogy nem. De apukam a sajat anyjat is magazza. Naluk ez volt a szokas.
2022. szept. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Fiam tegezte a dédijét.
2022. szept. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a nagyszülö vagy a dédi szeretné. Ha nekik úgy tetszik, lehet tegezni is meg magázni is. Nálunk a tegezés a megszokott, de sok családban nem
2022. szept. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim válasza:
100%
Eszembe nem jutna magázni a nagyszüleimet. De másnál meg ez a szokás. Kinek mi.
2022. szept. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Dédit nem kell akkor magázni?
2022. szept. 15. 14:49
 6/31 anonim ***** válasza:
78%

"Dédit nem kell akkor magázni?"

. Olvasd vissza a válaszokat...


Nem kell feltétlenül, csak ha az idősebb elvárja.

(Bár én a csendőr pertut bunkóságnak tartom)

2022. szept. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem szokás kérdése, meg az, hogy ki milyen családból, környezetből származik.

Én simán mondom, hogy szia nagyi, szia dédi, anyukám meg magázza őket (tiszteletből is és megszokásból is)

2022. szept. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
86%

Most mar kivancsi vagyok, kérdező,miert kerdezed?

Mert ha mondjuk anyosodekrol van szo, illetve ott egy dedirol, marha egyszeru, mert ahogy apuka csinalja ugy tanulja el a gyerek is. Ha meg a sajatodrol,azt nem is ertem akkor

2022. szept. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
91%

A dédit is tegeztem. Neki nagyon fontos volt a szoros, bensőséges kapcsolat velem. Az is lett.

Nagyszüleimet is tegeztem.

Anyósom tőlem és a vejétől elvárja a magázást, az unokái tegezhetik. Én egyéb okok miatt nem találkozok vele, de ha találkoznék, természetesen magáznám, csak hát fura lenne, hogy én magázzam, a gyerek meg tegezheti. Ebből is látszik, hogy nem a hagyomány miatt akarja, hanem hogy minket szívasson a sógorral.

2022. szept. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
84%
Csendőr pertu szerintem is bunkóság, de nem a 4 éves unoka meg a 90 éves dédnagymama esetében. Bár nálunk, ahogy írtam is, dédikét tegezte a dédunokája.
2022. szept. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!