Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nyugdíjasok miért ennyire...

A nyugdíjasok miért ennyire negatív emberek?

Figyelt kérdés
Az én mamám is borzasztóan negatív, mindig csak a rosszról beszél, szinte élvezi ha valami baj van, amin háboroghat. Más mamája is ilyen rossz ember? Mindnekit kibeszél, mocskol a háta mögött, kiabál, káromkodik és mindenben csak a rosszat látja meg. Olyan mint egy fogyatékos energiavámpír, aki csak a rosszat ontja magából a többiekre, és ezt élvezi.

2022. nov. 1. 09:14
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell általánosítani!


Az enyém pl. nem ilyen volt.


De manapság nagyon nehéz mindenkinek a helyzete és valszeg ez csapódik le.

2022. nov. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 Kólauborkával ***** válasza:
19%
Tudom miröl beszélsz és ezt hívják generációs különbségeknek, viszont fontos észben tartani, hogy: az embert a rossz tulajdonságaival együtt kell szeretni, vagy a jókkal együt nem, a döntés rajtad áll.
2022. nov. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
20%

Mondjuk az én mamám vallásos volt és nem csak névlegesen, hanem tartotta is magát és az a jó viselkedésében is meglátszott.


Gondolom, hogy a te mamád nem igaz Istenhívő...

2022. nov. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
58%

Nekem pozitív tapasztalataim vannak a hívő, nyugdíjas emberekkel, mert ők kedvesek és békések még a nehézségeik ellenére is.


Mamád alapján meg nem kell az egész nyugdíjas társadalmat leírni!

2022. nov. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
91%
Nekem nem ilyen. Sőt, nem is ismerek kiabálós, káromkodós időst. Nálunk a környéken pont az idős szomszédok a legbarátságosabbak, legkedvesebbek.
2022. nov. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
69%
Te idegenekre öntöd a panaszod. Szerinted jobb vagy nála?
2022. nov. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
79%
Akik negatívak is érthetőek: betegesek, nyögdíjon élnek, és kb a halál áll elöttük: mit pozitívkodjanak? Jaj de jó hogy a Juli halt meg, és még nem én? Vagy mit?
2022. nov. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az is lehetseges, hogy nyugdijas korban inkabb csak extrem modon felerosodnek, illetve egyoldaluva valnak azok a tulajdonsagok, amelyek korabban is csirajaban megvannak az emberben. Az en edesanyam viselkedese peldaul nagyon kulonbozik a leirt attitudtol, mert o a kulonbozo, nagyon is valosagos traumai, szomorusagai ellenere is igyekszik (majdnem) mindenkivel rendes lenni, legalabbis addig, amig az illeto is ugy viselkedik vele. Ezzel szemben az egyik baratom anyja tokeletes masa a leirasnak. Mindkettojukre igaz, hogy a jo, illetve rossz tulajdonsagaik mar fiatalabb korukban is kiutkoztek.
2022. nov. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
86%
Nekem anyósom ilyen, de ő 40 évesen is így viselkedett, mert egy rossz természetű ember.
2022. nov. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
87%
Nekem apám ilyen, ő 74 èves, ès szinte csak annak örül ha tönkretehet valamit, akár fizikailag is vagy tönkremegy valami, vagy valaki valamiben kárt szenved. Ilyenkor kineveti meg gúnyos szövegekkel illeti. Mikor anyám bankszámlát nyitott akkor is jött a negatív szövegeivel hogy lenyúlják a pènzünket meg minden, aztán mikor mondtuk neki hogy ez nem így megy csak röhögött ès azt mondta hogy na majd meglátjuk. Ennek 15 ève ès eddig egy forint kárunk nem lett. A testvèrei látszólag nagyon vallásos emberek, minden misèn ott ülnek, de ők mèg tőle is sokkal rosszabb, rosszindulatóbb emberek.
2022. nov. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!