Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tanácsolsz? Negatív...

Mit tanácsolsz? Negatív emberek válaszát nem kérem..

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, anyukámék el váltak mikor 10 éves voltam... anyukám szüleihez költöztünk itt nőttem fel. Nagyon szeretem őket.... anyukám sajnos kissé mentálisan Más. De ennek ellenére dolgozni is tud mindent csak gyengébb a gondolkodása. Én sajnos úgy születtem hogy nagyfokú rövid látó vagyok, egyik szememen volt retina válás amire vak lettem 17 éves koromban, a jobb szememre 30%ot látok. Mindkét fülemben hallókèszülèk van mert a hallásom is rossz. Ez mellet van 15 éves korom óta magas vérnyomásom, speciális suliba jártam. Mikor el végeztem a sulit akkor le lettem szazalekolva D csoportos 82% rokkant vagyok. Mellete 4 órásba dolgozom!! Na az a problémám ugye ha itthon vagyok és anya nincs itthon nekem kell mindent csinálni , most szabadságon vagyok 2 hetig és anya meg papa dolgoznak mamamval vagyok itthon! Nekem kell boltba járni, főzni valót be szerezni, porszivozni az egész hazat, be gyújtani a kazanba (van vegyes és gaz, nem értem miért ezzel fűtenek azt mondjak olcsóbb pedig nem igaz a fa drágább mint a gaz) szóval elég nekem az hogy rokkant vagyok, 4oraba dolgozok ra adasul meg a pénzem se én kezelem minden nekik megy a számlára, persze abból vesznek nekem mindent de hát akkor is, elég lenne a szobamat rendbe tennem hanem meg a konyhát mindent én porszivozok takaritok ha szabadság vagy táppénzen vagyok így ki vagyok használva... albérletben meg nem tudunk elmenni anyám is gyengébb agyilag én meg rokkant vagyok. Erre képtelen lennék ! Anya se mehetett újból férjhez mindig a mama és a papa rabsagaban el! Engem se engednek mai napig se szórakozni sehova igaz most vírus van de az előtt is megvolt szabva hogy hány órára érjek haza
2020. nov. 29. 12:16
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
90%
Megsúgom, ha egy albérletben laksz ott is takarítani kell a konyhát, fürdőt, wc-t, minden helyiséget is.
2020. nov. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%

A kérdés pedig...?

Nyilvánvaló hhogy annak a dolga a háztartás ellátása, akinek a legtöbb ideje van. Ez a leirtak szerint te vagy.

2020. nov. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
1-es ezzel egyet értek.
2020. nov. 29. 12:26
 4/31 anonim ***** válasza:
87%
Sajnálom a helyzeted. Azt el kéne először is érni, hogy te kapd meg a pénzed és te kezeld. Ha jól ertelmeztem a cselekvőképességed nincs korlátozva, ezért rendelkezhetetnél a pénzeddel. Emellett attól, hogy rokkant vagy a képességeid szerint a házimunka rád eső részét el tudod végezni, ezeket ha egyedül élnél is el kellene tudnod látni. Ha nagyon egyoldalú, akkor le kéne ülni a szüleiddel megbeszélni, hogy ki mikor mit csinál, valahogy egyenlően elosztani. Ha megvan a pénzed, abból tudsz félretenni, egy idő után összejöhet egy nagyobb összeg, amivel már lehet valamit kezdeni. Kitartást, erőt kívánok!
2020. nov. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem erre büszkének kéne lenned, negativ vagy😏
2020. nov. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
87%

Hogy negatív lesz vagy sem amit írok, az egyéni elbírálás kérdése - nem annak szánom - de hogy igaz lesz, az biztos!


Próbáld reálisan, akár kívülállóként nézni a helyzetet és rájössz, hogy teljesen rendben van nálatok a helyzet, a lehetőségeitek figyelembe véve.

Anyád valamilyen mértékben szellemi fogyatékos, de dolgozik 8 órában. A Papád is dolgozik. Te 4 órában dolgozol, de most otthon vagy.

22 éves vagy, fiatal, erőd teljében, mert a hallás és látássérültséged nem akadálya a házimunkának, amit magadért is meg kellene tenned, ha nem akarsz koszban, kuplerájban, hidegben lenni.

A boltba elmenést sem látom tragédiának, ha nem vagy mozgássérült.

Amúgy meg szerinted kinek kellene csinálnia?

Az idős és nyilván nem túl egészsége Mamádnak, miközben te az ágyban fekszel, vagy malmozol?

A pénzedről:

Rokkantként 4 órában nyilván nem annyi a fizetésed, hogy meg tudj élni belőle. Nagyjából, jó esetben(!) van 50-60ezer nettód.

Tudomásul kellene venned, hogy ez a szekér csak akkor döcög jól-rosszul, ha mindnyájan beadjátok a pénzeteket a közösbe! Egyénieskedned nem lehet, mert a te pénzed önmagában semmire nem elég, így meg megkapsz mindet, amire szükséged van.

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy irigyellek, mert a születésedkor elég szar lapokat húztál, de nem látok más megoldást, csak ami most van.

Egyébként meg mi a kérdésed?

2020. nov. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%

Nagykorú vagy.

A pénzed simán mehetne neked külön számlára.

Csak annyi, hogy keresel egy bankot, és nyitást egy számlát, oda kéred a fizetéses és egyéb jövedelmet.

Viszont a lakhatás akkor e pénz,ha velük élsz.

Takarítani is kell, és vásárolni.

Mindenki ezt csinálja.

Szerintem ezen nem kell fenn akadni.

Ha a nagyszülők esetleg majd ápolásra szorulnak, még nehezebb lesz.

2020. nov. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
6-os annyit mondanék igen 60 ezer a 4oras fizum és 70 a nyugdíjam meg 23 a fogyatékossági összesen 153 ezret kapok, amit meg tudnotok kell retina válásom volt másik oldalt is vékony az ideghartyam nem szabad túlzott aktivitást végeznem.
2020. nov. 29. 13:05
 9/31 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon sokan elvesztettèk a munkájukat a járvàny miatt.Amúgy meg mit szóljanak a családos háziasszonyok,akik gyereknevelés mellett dolgoznak 8 órában.Ugyanúgy mosnak,főznek,takarítanak.Biztos létezik még olyan munka,amire alkalmas vagy,esetleg ezen gondolkozz el,hogy tudnàl-e másodàllást vállalni
2020. nov. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
86%

6-os vagyok és így válaszoljatok enne az elmebetegnek:


Küldő: Fodor Peter2

Tárgy: ge.ci

"Hogy verjem anyadba mit tudsz te a családomrol szidd ki a f.szomat, 4 órába dolgozok igen 60 ezer a fizum meg 70 ezer a nyugdíjam meg 23 a vaksagi, most volt retina válásom emelnem sem szabad lenne , nekem nem szabad túlzottan aktiválni magam összesen 153 ezer a jövedelmem te gyökér szopassam le anyadat"

2020. nov. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!