Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lehet ingnorálni a...

Hogyan lehet ingnorálni a szülők negatív megjegyzéseit, akik nem fogadják el, hogy valaki nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Tesómékról van szó, csak így egyszerűbb volt megfogalmazni a kérdést.


Nos, a nővérem házas, jól élnek, egészségesek, de nem akarnak gyereket semmilyen körülmények között. (Nem kell ítélkezni, ő életük, ő döntésük). Nekem nincs párom, én majd később szeretnék, de az még nagyon nem mostanában lesz, mert még tanulok és dolgozni is akarok.


Lassan ott tartunk, hogy ők ketten szinte semmilyen családi összejövetelen nincsenek ott, pedig szeretnének családozni, mert állandóan ez a téma, anyósa meg sír is, hogy neki sose lesz unokája, nem ezért nevelte fel a fiát, milyen önző dolog, minek dolgoznak akkor. Aztán jött a Budaházy Edda videó, azóta anya is meg van örűlve.


Miért nem lehet egymás döntéseit tiszteletben tartva élni? Teljesen szét esik a család, ráadásul most harag is van, mert a házassági évfordulójukon mondta azt tesóm anyósa, hogy találhat egy másik nőt, még fiatal. Anya meg passzív agresszív. Gyerek képeket mutogat, állandóan ilyeneket mond:"de jó is annak, akinek elég hálás a gyereke, ahhoz, hogy unokát szüljön", arról beszél, hogy hogy rendezik át a keretet, ha már meglesz a kicsi, apám csöndben van, nem szól bele, egyetlen csípős megjegyzése volt, mégpedig az, hogy "akkor minek éltek?"


Na és a baj az, hogy nekem szülinapom lesz, és jó idő van, szerettem volna sütögetni a családdal, de senkit nem akarok kitenni ennek. Mit tegyek? Ünnepeljünk külön? Vagy bírják ki tesómék? Elég feszült a hangulat, pedig régen olyan jó volt :(



2018. aug. 17. 11:23
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
77%

Anyámék dettó.

Hogy még majd változik a vélemény, meg van idő.

Pár év múlva, csak rájönnek, hogy nem lesz unoka.

2018. aug. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
94%
Első kommentemhez hozzáfűzve: párom a szüleinek nem is mondjuk, hogy nem lesz. Mert ott a tesójáéknak sincs (koruk miatt nem is lesz). Nekünk meg mondogatják, hogy majd ha lesz, de jó lesz, de párom ott nem akar balhét. Én a szüleimnek megmondtam, ez van.
2018. aug. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
85%

"Lassan ott tartunk, hogy ők ketten szinte semmilyen családi összejövetelen nincsenek ott."

Ennyit értek el a szülők a primitív vielkedésükkel. Így aztán se unoka, se gyerek. A fiataloknak nem kell ignorálni az ilyen irányú megjegyzéseket. Jól döntenek, ha kiiktatják az életükből az őket zaklató személyeket.

2018. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

Jó csaj ez így tök szomorú, nem? :(


Akkor nem is erőltetem a közös szülinapot. Nagyon szeretek sütögetni, de így elmarad, mert kertje csak anyáéknek van, ha tesómék nem jönnek el, meg az lesz a téma.

2018. aug. 17. 11:46
 5/48 anonim ***** válasza:
98%
Te próbáltad már mondai a szüleidnek, hogy legalább a születésnapodon fogják magukat vissza, mert szeretnél együtt tölteni a családdal egy nyugodt napot? Plusz ha tesódékat csesztetik, abból egész biztos nem lesz gyerek, pláne ha amúgy sem akarnak...
2018. aug. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
93%

Ezzel mi a szülők célja?

Még ha véletlen akarnának is egy 0,000001%-ban, akkor is elveszik a kedvük.

Nem kell tapsolni, mondják, hogy sajnálják, hogy nem lesz, de az ő döntésük.

Amúgy majd ha neked lesz, akkor úgy rádtelepednek, mint a huzat.

2018. aug. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell velük találkozni és ennyi. Ja, ez megvan. Akkor mi a kérdés?
2018. aug. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
Persze. Mondtam én is, meg ők is. Nem egy településen lakunk (ugye én még itthon lakom a szüleimmel az egyetem miatt), és nekik 1 óra vezetés, hogy ide jöjjenek, és ugye volna jobb dolguk, mint idejönni veszekdni. Anya elég fura az utóbbi években (mióta a változó korba lépett). Mondom neki, mosolyog, és látom rajta, hogy semmit nem fog fel belőle. :/ Ha még válaszol, akkor is annyit, hogy megértem, ha nekem lesz gyerekem. Sógorom anyjával nem igazán beszélek, ő nem is túl szimpatikus nekem, meg mióta özvegy azóta kicsit rosszindulatú is.
2018. aug. 17. 12:07
 9/48 anonim ***** válasza:
72%

Akkor minek élnek?

Hát,mondjuk konkrétan,azért,mert megszülettek.


Szánalmas,ha egy embernek csak annyi az élete értelme,hogy szaporodik.

Az ilyen embereknek semmi hobbijuk.


Nem kérte senki,hogy megszülessen,de arról dönthet,hogy tovább adja-e az életet.

2018. aug. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
#6! Esküszöm erre gondoltam én is!! Annyira rá vannak pörögve, hogy szerintem, ha nekem gyerekem lesz, meg fognak fojtani a szüleim. :(
2018. aug. 17. 12:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!