Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogos, hogy nagymamám így...

Jogos, hogy nagymamám így megsértődött?

Figyelt kérdés
Megkérdezte, hogy akarunk-e még gyereket, erre azt feleltem, hogy nem tartozik rá, hogy mik a terveink. Erre megsértődött, nem keres minket, se kép se hang. Nem kedvesen kérdezte, hanem ilyen "Akartok ti még gyereket, ugye nem, ennyire öregen már?" stílusban.
2022. dec. 6. 14:08
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
76%

"nem tartozik rá, hogy mik a terveink"

Ha ezt mondtad neki, megértette, hogy nem várhat veled további kedves kapcsolatot hogy finoman fejezzem ki magam.

2022. dec. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
67%
Ha tényleg így mondtad akkor teljesen jogos, hogy nem keres. Elég paraszt módon fejezted ki magadat
2022. dec. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
90%
Nem mondom, hogy jogos, de én megpróbáltam volna kicsit diplomatikusabban válaszolni.
2022. dec. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
87%

Elég nyers voltál.

Attól, hogy a kérdés is udvariatlan volt, meg magánügy, lehetett volna kulturáltabb a reakció.

2022. dec. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
92%
3-as vagyok, javítanám, a válaszra adott reakció jogos, a tényre, hogy ez a ti dolgotok, arra nem jogos.
2022. dec. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
43%

Nem jogosan. Nagyon helyesen, az ő stílusában húztál határokat. Van, aki csak ennyiből ért.

A következő lépés, hogy ne legyen lelkiismeretfurdalásod, ne zavarjon, hogy nem keres, mert az egyenes út ahhoz, hogy még te kérj bocsánatot. Ezt nem szabad.

2022. dec. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
Akkor, hogy kellett volna mondanom, ha csak a stílus a probléma? Azt hittem, ezt tényszerű megfogalmazás.
2022. dec. 6. 14:18
 8/47 anonim ***** válasza:
84%
Tényleg tényszerű megfogalmazás, de az ember néha próbálja szebb körítésben megfogalmazni a dolgokat, hogy ne bántsa meg akár a szeretteit.
2022. dec. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
40%
Aha, a tesóm is ki volt akadva tavalyelőtt mikor váratlanul meghalt a nagymamánk, és nem tudta neki még bemutatni sem az 5 hónapos unokáját! Ennyit erről a zavarjon ha nem keres dologról. Inkább béküljetek ki, mint hogy utólag legyél okos te is. Lehetnél elnézőbb idősebb családtagokkal.
2022. dec. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
71%

Engem tényleg érdekel, mi a pcsa titok van ebben, hogy egy nagyszülővel nem lehet megosztani.

Nem tudjuk, még nagyi.

Igen, szeretnénk, aztán majd meglátjuk.

Nem, nagyika, most úgy tűnik, egynél megálltunk.


Témalistád van, mi az, amiről a nagyi beszélgethet veled?

2022. dec. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!