Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Feleségemmel elvaltunk Valas...

Gass 22 kérdése:

Feleségemmel elvaltunk Valas előtt tudtam meg,hogy az apja gyermekkorában molesztalta. Volt nejem es nővére is elmondta nekem de nem hajlandóak jogi úton nyilatkozni szeretném a gyermekemtöl távol tartani a nagyapját, jogi keretekkel! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

#nagyszülő #nagypapa #Karos nagyszulo #Családon belüli abozus
2023. jan. 7. 18:07
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
65%

"Azt meg nehezen tudom elképzelni, hogy egy korábban molesztált ember odaengedje a saját gyerekét a molesztálóhoz..."

. Pedig hallottam ilyenről.

2023. jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
78%
9-es! Hiába tudod nehezen elképzelni, ez megtörténik! Sőt, a bántalmazott általában magát okolja a történtekért!
2023. jan. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
73%
"Azt meg nehezen tudom elképzelni, hogy egy korábban molesztált ember odaengedje a saját gyerekét a molesztálóhoz..." Mert nem érted milyen szinten torzul egy bántalmazott gyermek személyisége, nem érted milyen mértékben bennük van hogy magukat okolják, és hogy nekik NINCS JOGUK nemet mondani a bántalmazónak. A legtöbben szakember segítségével SEM tudunk ebből kijönni. Jó esetben nem vállalnak az ilyen emberek gyereket (én sem tettem), hisz magukat sem képesek megvédeni, nemhogy a gyermeküket.
2023. jan. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
82%
Te semmit nem tudsz tenni, szerintem ez már a magánvádas eljárások közé tartozik, te csak akkor tudsz tenni valami - bár inkább ne legyen ilyen- ha valamit a kisgyerekkel tenne. De az anyuka helyett nem tudsz feljelentést tenni, és ha ő nem tesz, akkor ennek nem lesz szankciója sajnos.
2023. jan. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
37%
Az anyuka se érne szart se a feljelentéssel, pontosan tudja hogy őt meghurcolnák, de a bántalmazó bíróság elé se kerülne.
2023. jan. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
75%
Le lehet pontozni, de PONTOSAN tudom hogy szart se tennének a zsaruk. Saját bőrön tapasztaltam mikor engem erőszakolt meg apán. Friss ügynél se csinálnak semmit, nemhogy egy több tíz évessel.
2023. jan. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
24%

Hány éves a kisgyerek és fiú vagy lány?

Ha van legalább 5 éves, akkor már értelmesen lehet vele beszélgetni. Én elmondanék neki mindent a nagypapáról, amit megtudtam, és kérném, hogy ha a nagypapa ezt-azt-amazt tenne vele (ezt részletesen kifejteném a gyereknek), akkor legközelebbi láthatáson mondja el nekem.

Majd felkeresném nagyapót és elmondanám neki, hogy

a) a gyerek tudja a múltja sötét titkait;

b) és ha netán vele is ilyet tesz, akkor nagyapó a temetőbe fog kerülni én meg börtönbe.

Nem állítom, hogy ezek után teljesen nyugodt lennék, de ennél többet aligha lehet tenni.

2023. jan. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
27%
Molesztált kislány koromban a nevelőapám. Soha nem lett ügy belőle. Találkozik a kislányommal, de nem hagyom nála.
2023. jan. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
20%
Borzalmas, diszfunkcionális családok... És a nők úgy akarnak élni, gyereket nevelni, hogy nem történt traumafeldolgozás. Mivé lett a társadalom nagyobbik része? Elkeserítő, dühítő, mélységesen szomorú.
2023. jan. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud így már jogilag. Hogy mire, hogy bizonyít.Bemondásra senki nem fogja elhinni.
2023. jan. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!