Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Feleségemmel elvaltunk Valas...

Gass 22 kérdése:

Feleségemmel elvaltunk Valas előtt tudtam meg,hogy az apja gyermekkorában molesztalta. Volt nejem es nővére is elmondta nekem de nem hajlandóak jogi úton nyilatkozni szeretném a gyermekemtöl távol tartani a nagyapját, jogi keretekkel! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

#nagyszülő #nagypapa #Karos nagyszulo #Családon belüli abozus
2023. jan. 7. 18:07
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tehetsz, és ha önbíráskodsz, akkor téged csuknak le azzal a lendülettel.


A szexuális bűntettek azt hiszem, nem évülnek el, de ha nincs bizonyíték, akkor sajnos a gyerekednek joga van látni a nagyapját, hiába ellenzed :(

2023. jan. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
75%

19-es, erről nem a nők tehetnek, hanem egyszerűen NINCS megfelelő háló. Semmi, gyakorlatilag.


Megerőszakolnak? Oké, így jártál, miért mentél egyedül haza, miért "illegetted magad", vagy ha családon belül, akkor "jaj, csak féreérted", stb.

De attól nem áll meg az élet, a bántalmazottnak joga van "normális" életet élni - amennyire tud.


Traumafeldolgozás meg...? Maximum akkor lehet maradéktalanul, hogyha a bántalmazót bevágják a sittre 20-30 évre. Ehelyett vígan élik az életüket, esetleg kapnak 3? évet, az is felfüggesztett.


Hagyjuk már! Undorító. Engem is bántalmaztak, eszem ágában nem volt rendőrségre menni. Minek? Mi történt volna ott? Semmi.

Kivesézik, hogy párkapcsolati erőszak nem létezik, én is biztosan "akartam", aztán ennyi.

Szakítottam, feldolgoztam pszichológus segítségével, és 6,5 éve normális párkapcsolatban élek egy normális férfival, aki sohasem tesz semmit akaratom ellenére.

2023. jan. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
72%

23-as, tudom, igen. De a pszichológus pont ezért van, hogy legyen legalább egyetlen olyan ember, aki elhiszi, amit mondunk.

Ne az legyen, hogy

-régen volt, nem is úgy volt

-hogy mondhatsz ilyet a saját apádról?

-hogy milyen élénk a fantáziája a gyereknek, biztos álmodta

-biztosan félreértetted, apád csak nagyon szeretett kiskorodban

-hát a te hibád, anyád rúzsát használtad már 8 évesen

Felnőve meg a miért most szólsz a legnagyobb áldozathibáztató bullshit.

Stb.

És ezt is felnőve eltemetik inkább a nők magukban. A környezet reakcióját. Mert nincs egyetlen olyan ember a környezetükben, aki hinne nekik.

Én inkább ezért vagyok végtelenül szomorú, hogy a környezet hogyan reagál ilyenkor. És hogy szegény áldozat nem szakítja meg a kapcsolatot inkább senkivel, mert nem akar egyedül maradni. Nincs eszköze az egyedülléthez, pszichológushoz sem mer menni traumafeldolgozásra, mert azt gondolja ő sem fog tudni segíteni. Nem is pár hónap alatt dolgozza ezt fel valaki. És így leélni egy életet.

Engem a mostohanagyapám molesztált, a többi unokahúgomat is. De mi alapvetően jól funkcionáló, gyerekként sokat összejáró családok voltunk, így az unokahúgaimmal beszéltünk róla, hogy mi ez, titeket is úgy simogat ott, stb. Voltunk vagy 7 évesek. Na és én szóltam anyukámnak. Szerencsére hittek nekünk, így le lett kapva a 10 körméről a mostohapapi. Így nem okozott traumát. Mert volt, aki elhitte, nem dugta homokba a fejét.

De aki senkinek nem tudja, meri elmondani, azt fel fogja emészteni.

Valahogy fel kellene az exfeleséged szemét nyitni.

Kérdező, borítsd ki te a bilit a volt családodban, mond meg, hogy ezért nem engeded oda jó szívvel. Mást nem nagyon tehetsz. Hátha lesz egy olyan pillanata a volt feleségednek, hogy befogadó lesz. Annyi ilyen bántalmazás van, és elkeserítő az emberek reakciója.

2023. jan. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
73%

18-as!

Elég szomorú, hogy nem csak nem lett ügy belőle, de hagyod, hogy találkozzon lányoddal. Akkor is, ha nem hagyod ott!

2023. jan. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
10 éves koromig rendszeresen molesztált. Akkor agyvérzést kapott és lebénult. Én nevelőotthonba kerültem. Nem sokra rá el is hunyt. Felnőve jártam pszichológushoz (nem csak emiatt) ő sokat segített. Most van egy szerető családom, azt hiszem ez a legjobb gyógyír a borzalmas gyerekkoromra.
2023. jan. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
". De a pszichológus pont ezért van, hogy legyen legalább egyetlen olyan ember, aki elhiszi, amit mondunk." Már ha meg tudod fizetni magánban, mert a TB alapú le se szar.
2023. jan. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!