Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Neki van igaza? De nem hinném

Neki van igaza? De nem hinném

Figyelt kérdés

Öreg nagyanyám nevelt fel és mellette önbizalomhianyos lettem... Ha bantalmaztak akkor mindig annyit vágot oda hogy oldjam meg, de volt olyan amikor képtelen voltam magam megvedeni (a suliból egy erősebb és idősebb [kb 5 év volt köztünk] fiú állandóan ütötte a fejem...

Akkor állandóan azt hajtogatta hogy olyan vagyok mint az apám, magát az ő családját emelte ki.

Mikor hazajottem az iskolából soha nem kérdezte meg hogy milyen volt a napom, kaptam e jegyet.

Az ő ízlése szerint öltöztetett és ezt ÚRI oltozetnek hívta, de ilyen ŐSKORI RUHÁK voltak, pl kockás rakott szoknya.. Stb más mindenki paraszt volt csak mi voltunk az ÚRI EMBEREK..

Utóbb elkapott epilalni és ezért is leb*szott, mert úgy a szép ha szoros vagyok...

A sok leb*szas miatt lettem önbizalomhianyos és depressziós és amikor ezt a szemere vetettem akkor csak annyit mondott HOGY ÍGY SZÜLETTEM.

Sajnos nem akar haladni a világgal, meg mindig az 1945 években él, szerintem fiatal koraban se követte a divatot



2023. jan. 10. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a generáció már nem akar változni, talán nem is tudna. Hagyd figyelmen kívül, alakítsd ki a magad értékrendjét, és ha lehet, ne rágódj a múlton, mert csak a saját hétköznapjaidat nehezíted meg vele.
2023. jan. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem is fog haladni a korral, az elet rendje alapvetoen nem az, hogy a nagyszulo nevelje az unokat. A generacios kulonbseg is tul nagy, de nyilvan sokszor a kor miatt egyszeruen nincs turelmuk mar a gyerekneveleshez.


Ugy tudod megvedeni magad, amig nala laksz, hogy egyik fuleden be, amit mond, masikon meg ki. Sajnos ez van.

2023. jan. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

Mit kellett volna tennie? Menjen be és verje meg a másik gyereket vagy mi?


"Mikor hazajottem az iskolából soha nem kérdezte meg hogy milyen volt a napom, kaptam e jegyet."

Te megkérdezed neki milyen napja volt? Mennyire jó neki nagyi létére gyereket nevelni?

Milyen jó még ennyi idősen is melózni? Főzni, mosni más kölykére.

Inkább örülj, hogy ott lehetsz. Ha ő nem vállal el akkor hol lennél? Otthonban nem a dEpI lenne a legnagyobb gondod, hanem hogy Brendonka ne dugjon meg.

2023. jan. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
A gyerek tehet róla, hogy ő más kölyke és valakinek kell rá főzni-mosni? Mit csinált volna, ássa el magát?
2023. jan. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idős ember nem fog megvaltozni.
2023. jan. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Vele élsz még? Miért ő nevelt?
2023. jan. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Mondjuk tényleg mennyivel jobb lett volna intézetben felnőnöd...
2023. jan. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
98%

Nagyon sajnálom, hogy így történt veled. Ő egy másik, sőt nagyon másik generáció, aki nem tudott és nem is akart új dolgokat tanulni. Igazad van, hogy ezek számodra terhek, amiknek nem lett volna szabad megtörténniük.


Neked azonban nem kell ebbe beleragadni. Egy nagy megbocsátás és elengedés feladata vár rád a nagymamád felé. Ezután pedig fel kell építened magad újra. Jó lenne, ha tudnál szakértő segítséget kérni, aki végigkísér ezen az úton, mert az alapoktól kellene újra kezdeni. Ez lehetséges, erre való a pszichológus, pszichoterapeuta szakmája, aki ezt tanulta, hogyan lehet embereknek ezen a területen segíteni. 1-2-3, de akár több év lesz ez, de megéri, hidd el.

Ne hallgass azokra, akik lekicsinylik a problémádat, elfordítják a fejüket, és azt mondják, mennyivel rosszabb is lehetett volna. Jogod van egy tisztességes, boldog élethez, mint mindenki másnak, ezt sose felejtsd el.

2023. jan. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%
talán egy nagymama már nem a legalkalmasabb a gyereknevelésre, fáradt stb. egy kis tolerancia és kedvesség mindkét irányból hasznos lehet
2023. jan. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Darius- ***** válasza:
55%

Részben.

Ha bantalmaznak neked kell megoldanod, mert ha be is vonod a szuloket, a tarsaid ugyanugy életre alkalmatlannak gondolnak majd. Ez alol kivételek a durva esetek, ilyenkor szolhatsz a tanarnak is. Nyugodtan uss vissza annak, aki eroszakoskodik, az nem szamit erosebb, tegyél meg mindent ellene, rugd tokon, dobd meg kovel stb. Ha latjak, hogy belavalo vagy, akkor nem fognak bantani.


Majd ha felnossz, koltozz . Ha nem kapsz szeretetet tole, nem csalad amiben élsz.

2023. jan. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!