Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagypapám halála után hogy...

Nagypapám halála után hogy értessem meg a mamával, hogy elköltözök?

Figyelt kérdés

Papám 4 éve lett beteg, akkor ideköltöztem. Szerencsére akkor meggyógyult, de tavalyelőtt decemberben tüdődaganatot találtak nála, és idén év elején örökre megpihent. A mamát egyáltalán nem viselte meg. Mivel engem viszont nagyon, és most jött egy külföldi lehetőség, amit úgy érzek, ki tudna mozdítani a jelen semmilyen hangulatomból. (Igazából depresszió...)

Viszont a mama teljesen ki van borulva, hogy mi lesz vele. Oké, de ha meg maradok, akkor mi lesz velem?!


2023. febr. 20. 22:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
94%
7: Naigen, ha pedig ebben a pénzügyi helyzetben otthont kell fizetni, akkor pont a szerződés teljesítése miatt kell elmenj dolgozni!
2023. febr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
ELmondod neki többször hogy miért dötnöttél így és miért kell menned, hogy menynire érti meg az már nem rajtad mulik.
2023. febr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

"de azt végképp nem érti meg, hogy ekkora fizetésből nem tudom neki fizetni, a nyugdíja meg lassan felére nem elég"


Erre van a háza. El kell adni, és abból fizetni.

Az tök jó, hogy nyitott az otthonra, ebben a helyzetben ez is lenne az ideális.

2023. febr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Ismét mondom, csak azért írtam le, hogy szerződéses örökös vagyok, hogy ne jöjjenek azok a válaszok, hogy minek vagyok még itt, meg húzzak a fenébe és oldja meg magának ahogy akarja. (Ugye, hogy e nélkül kb mindenki azt mondta volna?!)


Mint ahogy jelen pillanatban anyagi gondok sincsenek, nem sok, de olyan 30-50 ezer Ft marad mindkettőnknek hó végén. Ez szerinte elég, valóban pedig nem. (És kazáncsere miatt a gáz átalány le lett véve a rezsicsökkentés értékéig, de még így is közel fél milliót kell majd ráfizetni, mi lett volna, ha hideg is van?) Nekem van egy saját házam, ki van adva albérletbe. Annak a hasznát viszont fektetem be minden hónapban, tehát az nem "költőpénz".


Papa betegségének súlyosbodása, és maga a tudat, hogy nem sok ideje van, eléggé tönkretett. Mind fizikailag, mind lelkileg. A mama hozzáállása is nagyon szíven ütött. Mikor meghalt, annyit mondott, "na, elment". Mivel papa nagyon közel állt a szívemhez, így kegyetlen rosszul esett. Inkább ne mondott volna semmit. A halála után fogytam közel 10 kilót, azóta 5 jött vissza. Már van étvágyam, de közel sem olyan, mint volt. Pszichomókushoz nem megyek. Viszont érzem, hogy változásra van szükségem. Persze mehetnék itt is új munkahelyre, csak itt annyi a probléma, hogy kb ugyan ennyit keresnék, de ebbe a fizetési kategóriába jobb lehetőségem nem lesz. (Kötetlen munkaidő, közvetlen munkatárssal baráti kapcsolat, távolabbiakkal meg kb nem is találkozunk személyesen, csak telefonon kommunikálunk, munkát egymás közt magunk osztjuk be. Nem nehéz munka, és nyugis is.) Na már most, ha váltok, akkor nem fogok ugyan ennyiért többet dolgozni, vagy hasonló munkát keresni esetleg kevesebb pénzért. Míg a kinti lehetőség oké, hogy nehezebb, de 5x annyi a kezdő fizetés, és állják a szállást is. Más meg nem sokkal drágább. Plusz új emberek, új lehetőségek, és végre magam mögött hagyva ezt a tipikus magyar mentalitást, hogy "dögöljön meg a szomszéd tehene is". Hosszabb távon biztos nem fogok itt maradni semmiképp, és gyereket sem vállalok itthon. Gyerekes ismerőseim jelentős része vagy kint van, vagy épp készül kimenni. Baráti társaság fele már külföldön, itthon csak azok vagyunk, akik vagy jó helyre születtek, vagy sikerült fiatalon olyan vállalkozást indítani, ami sokat hozott. (Vagy aki lezüllött...) Egy 4-500.000 Ft-os fizetésből, ha nem vállalsz 3 gyereket, normális hegyen normális házra esélyed sincs. Aztán a gyerek nő, nőnek az igényei, közben te is szeretnél néha kikapcsolódni, elmenni valahová, de egyszerüen nincs miből. És belefáradsz. Ezt látom most mindenkin. Mindezek miatt érzem most úgy, ha nem indulok meg, akkor beragadok itt...

2023. febr. 21. 15:43
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mentegetőznöd, miért akarsz külföldre menni. Menj, de a nagymamát meg kell oldani.

Szívesen menne idősotthonba, és az sokkal jobb megoldás, mint gondozót fogadni mellé. Anyagilag is.

A nagymama házának árából lehet finanszírozni a nyugdíján felüli részt. Ennyi a történet.

2023. febr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
79%
Önkormányzati otthonok csak max. a nyugdíja 80%-át kérhetik havonta.
2023. febr. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ismét mondom, csak azért írtam le, hogy szerződéses örökös vagyok, hogy ne jöjjenek azok a válaszok, hogy minek vagyok még itt, meg húzzak a fenébe és oldja meg magának ahogy akarja."

. És így leírtuk, hogy vállalnod kell a szerződésben lévő kötelezettségeidet.

Vagy eldöntötted, hogy semmilyen válasz nem jó?

2023. febr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Az önkormányzati otthon olyan is. Legalábbis ami nálunk van.


És rajtam kívül tudja itt valaki, hogy mi van a szerződésben? Szó sem volt arról, hogy nem akarok teljesíteni. Én mondtam neki azt is, hogy jöjjön ki. De arról hallani sem akar. Azt döntöttem el, hogy nem a jogi oldala érdekel. Mivel nem is a jogi csoportba tettem fel.

2023. febr. 21. 17:48
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor add be fizetősbe, a mama házából telni fog rá. Mi akadályoz meg ebben? Mert az ő lakását is kiadnád, hogy befektesd?
2023. febr. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs igazán anyagi oka annak, amiért külföldre mennél dolgozni, csak érzelmi, akkor elég egyértemű, hogy a mamával sem lehet megértetni (joggal), hogy neki az miért lenne jó, ha Te magára hagynád rendszeresen 3 hétre, hiszen őt meg ez érintené rosszul érzelmileg.


Amikor Tartási Szerződést kötött Veled a nagymamád, biztos nem az volt az elképzelése, hogy Te külföldre mész dolgozni és rendszeresen távol leszel, ezt csak akkor lehetne megértetni egy idős emberrel, ha valamilyen kényszerítő helyzet miatt következne be, de itt nem erről van szó.

2023. febr. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!