Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan ne bántsam meg?

Hogyan ne bántsam meg?

Figyelt kérdés

Párom nagymamája 70 éves. Egyedül él tőlünk 5 percre kb. Az az elvárása, hogy én a gyermekemmel, aki neki a dédunokája, minden nap menjünk és sétáljunk vele, vagy játszótérre vigyük együtt a kicsit. De szegény alig bír menni, a gyerekkel se tud úgy játszani. Többször volt, hogy úgy mentem/mentünk le a gyerekkel, hogy neki nem szóltunk, és megsértődött. Hogyan lehetne ezt finoman megbeszélni vele, úgy, hogy ne sértődjön meg? Olyan is volt, hogy elmentem sétálni a kicsivel, és észrevett, elkezdett utánunk jönni, anyósom meg hívogatott, hogy hol vagyok merre indultam el. Van amikor az ember egyedül szeretne sétálni, vagy csak 3-ban a családdal. Kis településen élünk kb 5 utcából áll. Van, hogy arra nem is lehet elsétálni amerre lakik, mert mivan ha meglát az ablakból és megsértődik, hogy nem lett lehívva.

Valaki járt még így?



2023. márc. 10. 20:01
1 2
 1/19 anonim válasza:
88%
Hát nem tudom. Szerintem az a megoldás, hogy külön kell vele szeretetben lenni egy csésze teával, aztán a többi elválik. Ha továbbra is együtt akar menni, finoman megmondhatod, hogy azért játszótérre egyedül vinnéd a gyereket.
2023. márc. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
A férjed mit szól hozzá?
2023. márc. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

De miért kell ennyire rágörcsölni arra, hogy ne sértődjön meg? Hát sértödjön, ha ennyi esze van.


Felnőtt ember, tudhatták, hogy egy friss anyuka nem a férje nagyanyjával akar naponta programozni. Ha nem érti, itt az ideje, hogy megértse.


Azért, mert valaki idős, nem kell neki mindent hagyni meg mindenben arra figyelni, jaj, nehogy megbántódjon.

2023. márc. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Az alapvető gond az, hogy az egyedül élő idős embernek szüksége van a társas emberi kapcsolatok fenntartására és a mozgásra is. Ő pedig magától feltehetően nem megy el sétálni és talán beszélgetni sem tud senkivel. Egy 70 éves ember egyébként nem annyira vén, hogy ne tudna meglenni egymagában, csak ez erősen személyiség függő. Én még csak 78 vagyok.
2023. márc. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

1. Eddig minden nap jött velünk, pedig a héten voltunk fent nála, de így is jön mindenhova. Az a baj, hogy a kicsi már nem babakocsiba van, hanem szaladgál, sétál. Ha előre fut, nem tudom neki megmondani, hogy ne szaladjon ennyire előre mert a dédi nem éri utol. Nem értené még meg.


2. Férjem sem szeretné megbántani, ő az anyukájának mondta, hogy beszéljen vele.


3. Azért mert annyira érzékeny, hogy akkor napokig sírna, és még a lányával se beszélne, azt meg azért nem szeretnénk, na meg utána pláne mindenhova vinni kéne, hogy kiengesztelődjön.


4. Engem nem zavarna ha heti 1x eljönne velünk, és akkor aznap kiunokázná magát. Magától is szokott menni sétálni. Volt, hogy összefutottunk az utcán, és utána ment a sértődés mert ő nem lett lehívva.

2023. márc. 10. 21:40
 6/19 anonim ***** válasza:
88%

De most akkor mit szeretnél, nem értem.


Látod, hogy magától egyszerűen nem érti meg a problémát, fel sem merül benne, ezért nincs sértődésmentes megoldás. Vagy elfogadjátok, hogy megbántódik vagy akkor tűrjél tovább.


Felnőtt emberek vagytok, na, ha megsértödik, sír, az nem a te problémád egy bizonyos ponton túl.

2023. márc. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%
El kell döntened, vagy neki feleltek meg hogy ne legyen sértődés, vagy a saját életeteket teszitek előtérbe és néha abból sértődés lesz a kettő nem megy együtt.
2023. márc. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki, hogy a kicsi most tanul járni, futni, biciklizni és nem tudtok egy tempóban haladni, ezért ne sétálni menjetek együtt, hanem például hetente egyszer a kertjében játszhat a kicsi, akkor nem kell kergetned és beszélgetni is tudtok. Annak tényleg nincs értelme, hogy ő totyog utánad, te meg folyton elszaladsz mellőle a kicsi után, lefogod, majd újra elfut, amint elengeded. A dédi már nem alkalmas a közös sétára, ezt mondd meg.
2023. márc. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%
Az durva, hogy így rátok akaszkodik. Mondd meg neki, hogy néha ketten is akartok menni, vagy másokkal. Normális ember ezt tudja magától, lehet a dedi már nem teljesen százas.
2023. márc. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%

Nem sírna napokig, mert az neki nem jó. És pláne nem szüntetné be a beszélőviszonyt a lányával, ezt meg hogy sikerült kitalálnod? Ha hisztizik, az csak nárcisztikus játszma.

Egyébként nem értem, mért nézel egy 70 éves embert országút vénségű trottynak! Nem az. Ebben a korban vígan és élénken képesek dolgozni az emberek.

Egy dolgot tanulj meg felnőttként, és már érdemes volt a gyakorira regisztrálnod: Nem vagy felelős senki lelkiállapotáért. Nem vagy köteles senki lelki egyensúlyáról gondoskodni, csak a gyerekedéről és a sajátodról, és valamilyen szinten a férjedéről. Mindenki úgy sértődik meg, ahogy akar. Azt ő csinálja, nem te. És nem neked kell megakadályoznod. Te élj úgy, ahogy neked is a gyerekednek jó, a nagyanyós meg majd gondoskodik magáról, Épeszű felnőtt ember. És te is túl fogod élni, ha megharagszik rád, nem halálos. Egyébként nem akartok egy ötutcás településről elszabadulni?

2023. márc. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!