Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mindig nehéz erről beszélnem...

Mindig nehéz erről beszélnem és nem is tudom elfogadni ti hogy dolgozzátok fel?

Figyelt kérdés

Már 6-7 éve nincs velem se mamám sem papám és még mindig nagyon üresnek érzem magam mióta elmentek.

Tudom nem lehet elfelejteni őket nem is akarom csak nem tudom azt érzem feldolgozni a halálukat :(

Szinte ők neveltek és mikor nagyon betegek lettek én ápoltam őket sokáig.

Mai napig sírok miattuk.

Kinek hogy megy ez a dolog? Mi segített?



2023. márc. 21. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Pszichológus. Ha már más támogató környezet nincs.
2023. márc. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Szakember szerintem is.
2023. márc. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Nálam ugyanez volt. Nagyszüleim neveltek fel, a haláluk után borzasztó nagy hiány volt az életemben évekig. Mindaddig, amíg meg nem ismertem a férjemet, és gyerekünk nem lett. Nekem a családalapítás segített. Sokszor eszembe jut, hogy milyen jó lenne, ha láthatnák a dédunokájukat, de már nincs az a fájdalmas érzés velük kapcsolatban. Te egyedül vagy?
2023. márc. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Van párom de még gyerekünk nincs.

Nem tudom mikor lesz a helyzetünk sem a legjobb.

Én is erre gondoltam hogy a család ami segíthetne talán. (ami nem igazán volt szüleim ők nem foglalkoztak velünk)


Szakember nem bízom az emberekben sajnos bennük sem.

Lehet van normális aki segítene is de manapság..

2023. márc. 22. 00:05
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Ajanlok egy sorozatot, címe:Afterlife. Netflixen tudod megnézni.

Nos, mi az amiben kérnél segítséget? Hogy mostantól ne sírj miattuk?

Hány évesen távoztak ebből a világból? Utána volt hogy álmodtál velük?

Szakembert nem igazán ajánlok, mert halál dolgában nem tud segíteni. Ez a modern világ egyik fétise: "Majd a pcihológus megoldja!" Nem, nem oldja meg.

2023. márc. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

A le nem zárult gyász-folyamat maiatt lenne érdemes segítséget kérned.

Utána tudsz nézni az adott szakembernek, mások értékeléseit is olvashatod stb.

2023. márc. 22. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 NTBS ***** válasza:
21%
Az idő.
2023. márc. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Ha családod lesz, tönkreteszed vele őket.


Menjél pszichológushoz, ugyanis nem egészséges dolog 6-7 év után is ilyen szinten gyászolni. Te megrekedtél egy fázisban, nem tudtad lezárni a történteket.

2023. márc. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Nekem soha nem voltak nagyszüleim.

Édesapám oldaláról én vagyok a legkisebb unoka. Mire megszülettem papám már rég nem élt, nagymamám pedig ugyan 7 éves koromban hunyt el, de teljesen demens volt.


Édesanyám részéről ugyan még él az apja, de soha nem volt az életünk része. Öreganyámnak meg csak a nagynéném és a nagybácsim gyerekei voltak a minden, minket le se szart.


Gyerekként borzalmasan rosszul esett, nagyon vágytam nagyszülőre. Így viszont egyáltalán nem vágott földhöz mikor 2 éve meghalt anyám anyja. 🤷‍♀️

2023. márc. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
21%
Kérdező én a te helyedben olyan boldog lennék ha nem élne már a nagyszülőm hogy azt el se tudnám mondani, sajnos csak azért van hogy engem idegesítsen.
2023. ápr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!