Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális, hogy ezt tettem...

Normális, hogy ezt tettem gyerekként? Érdemes lenne még ezért bocsánatot kérni?

Figyelt kérdés

Kb 10 vagy 11 éves voltam amikor ez történt. Nagymamánàl voltam úgymond ott nyaraltam, ès azt kell tudni, hogy ő egy két szintes házban lakott. Ő lakott a földszinten az emeleten meg egy család akiknek volt egy velem egy korú gyereke. Néha kijött ő is ès játszottunk, de legtöbbször ilyenkor az történt, hogy kijött az anyukàja ès behívta őt. Természetesen ettől én elszomorodtam ès elmeséltem a mamámnak ès azt mondta nekem, hogy ez azért van, mert ő nagyon jó tanuló ès nem akarja, hogy olyanokkal játszon, aki nála rosszabb tanulók, mert nehogy rossz hatással legyen rá. (Rólam azt kell tudni, hogy tanulási nehézségem volt ès nagyon nem ment a matematika kettes-hármas voltam belőle, de a humán tárgyak jobban mentek) Én ettől nagyon nagy dühöt éreztem az anyukája iránt. Volt egy ott egy közös tároló es ott voltak a biciklik amik a szomszédéké voltak. Én az összesnek kiszúrtam a kerekét, meg voltak ott cuccok és azokat is megrongáltam. Ha jól emlékszem, akkoriban az utcában jártak huligánok és történtek rongálások éjszakánként és ő rájuk lett fogva, hogy biztos bemászhattak.

Viszont én most 25 éves vagyok utána valahogy el is felejtettem, hogy ezt megtettem. Mostanában elkezdetem járni pszichoterápiára és ott valahogy ez eljött bennem és megmondom őszintén sajnálom, hogy ezt megtettem. Lehet, hogy nem úgy gondolta az anyuka, csak a mamám akart így motiválni engem, hogy jobban tanuljak. Hülyeség lenne ennyi év után oda menni, bevallani és bocsánatot kérni?



2023. ápr. 8. 17:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Az.
2023. ápr. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Hagyd. Ennek már semmi értelme.

Fogd úgy fel, hogy 14 éves kor alatt a törvény se büntetett volna meg.

2023. ápr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
igen
2023. ápr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem nem hülyeség.
2023. ápr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Az a baj, hogy hülyének néznének. Inkább hagyd!
2023. ápr. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
86%
Az anyukának kéne inkább bocsánatot kérnie tőled ha tényleg ez volt a dolog hátterében(bár kétlem hogy az ilyen mentalitású ember képes önkritikát gyakorolni). Ő felnőtt emberként viselkedett így egy gyerekkel. Vagy tök mindegy kivel , nem kimondottan kulturált dolog éreztetni másokkal a vélt vagy valós fölényünket. Viszont a nagyanyád részéról sem volt szerencsés ezt megosztani veled .
2023. ápr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%
A nagyanyád kerekeit kellett volna inkább kiszúrnod.
2023. ápr. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Lépj túl rajta. Mindenki csinál olyat gyerekkorában, amit később megbán. 15 év után kár ezen rugózni.
2023. ápr. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
17%
szerintem ha jobban erzed magad, igen menjel kerjel bocsanatot. szerintem jot nevettek majd rajta es ennyi
2023. ápr. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
Nézd, vedd úgy hogy a gyerekcsínyeidet egy teljesen másik személy csinálta. Én így kezelem még azokat a "csínyeket" is amiket pld 20 évesen követtem el, de vállalhatatlanok még sok év után is. Szóval nem kell "meggyónnod" senkinek.
2023. ápr. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!