Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan kezeljem ezt a szörnyű...

Hogyan kezeljem ezt a szörnyű helyzetet?

Figyelt kérdés

A történet röviden az, hogy fiatalon megházasodtam és hamar lett egy gyermekünk, rá 2 évre válás lett a vége és a szüleimnél kötöttem ki a kisfiammal.

Minden szép és jó volt egészen addig míg anyám nem találta ki hogy mindenben sokkal alkalmasabb anya a gyermekem mellé mint én, tűrtem tűrtem, próbáltam kiállni magunkért mígnem találtam magam mellé egy remek embert, ekkor volt a fiam 4 éves, minden rendben ment míg fel nem jött az összeköltözés téma, anyám kiborult, rám akarta küldeni a gyámügyet mondván hogy el akarom venni tőle a "kisfiát".

Végül elmentünk onnan, és fél éve együtt lakunk hármasban, csodás életünk van így együtt de ott van az anyám, aki azóta úgy kezel mintha elraboltam volna a gyerekét, és előttem is mindig kisfiamnak nevezi a gyermekem....

Iszonyúan beteges a helyzet, apám sem ért ezzel egyet de anya mellett 30 év alatt ő egy szobanövény lett, a fiam igazi apja pedig a válás után felszívódott, az egyetlen aki tényleg mellettem áll az a párom, ő tényleg velünk van szerencsére.


Fogalmam sincs mi ilyenkor a teendő és kicsit kétségbe vagyok esve, azóta született két testvéremtől még 3 unokája anyámnak de őket le se *zarja.


Köszönöm ha elolvastad.


2023. máj. 3. 22:47
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
95%

Milyen szörnyű helyzetet?


"Végül elmentünk onnan, és fél éve együtt lakunk hármasban, csodás életünk van így együtt"


Magatokkal foglalkozz, ne anyád hisztijével.

2023. máj. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
99%

Heti egy rövid telefon elég jelenleg kapcsolattartásként, ha hülyén viselkedik akkor ennyi sem.

Egyébként a magatok életével törődj, anyáddal ne.

2023. máj. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
32%
Terápiára küldeni anyukádat?
2023. máj. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
20%

Tulajdonképpen hány évesen szültél?

Bár abból ítélve, hogy pikpak elváltál, nyilvánvaló felelőtlenség volt szülnöd. De megtörtént, és ezek szerint anyád nem kitette a szűröd, hanem pont ellenkezőleg, segített téged, vélhetően próbált tehermentesíteni, hogy élhesd fiatal éveidet. Csak épp áteshetett a ló túloldalára? Vagy egyszerűen megszokta a kicsi jelenlétét, és ahogy elköltöztetek, nem tud hozzászokni a hiányotokhoz?!? Hát pedig meg kell szoknia...

Cserébe látogassátok sūrūbben!

2023. máj. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
96%

"Cserébe látogassátok sūrūbben!"


Minek? A kérdező a leírtak alapján kellemetlenül érzi magát az anyja társaságában.

Senkinek nem KELL belekényszerítenie magát egy olyan helyzetbe, ami számára kellemetlen.

2023. máj. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
72%

4 azért esett át a ló túloldalára mert lett egy párja és újrakezte?

Beteg vagy.

2023. máj. 4. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező: ne vidd anyádhoz a gyereket, neki nem fog jót tenni, hogy nem unokájaként tekint rá...
2023. máj. 4. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat,

20 évesen szültem, és sajnos nem megoldás a sűrűbb látogatás mert most többet engedtünk és egyre durvábban viselkedik, februári gyermek a fiam és anyám a fejébe vette hogy tart neki egy óriási nyári szülinapot, a megkérdezésem nélkül merthogy nincs szerinte beleszólásom, erre én határozott nemet mondtam már azért is mert a drága kisfiam most össze van zavarodva mikor van a szülinapja mert anyám természetesen ezt a tervét vele közölte először.

Most fasírtban vagyunk emiatt, és ezerrel ostoroz engem továbbra is, igazából ezért is született a kérdés.

2023. máj. 4. 05:52
 9/39 anonim ***** válasza:
94%

Azt csak gyerekpszichológus tudhatja, hogy milyen károsodásokat okozhat a gyereknek ha kisfiának nevezi és tartja, valamint az anya-szerepért veled rivalizál.

Szerintem rendkívül káros lehet a fiad személyiségfejlődésére ez, meg ez a szülinappal kapcsolatos eset se tudom miképpen jön le neki, de a gyerekek a bizonytalanságot - legyen az bármi - nehezen viselik és valamiféle fejlődési problémával is szoktak reagálni erre.

2023. máj. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
94%
Kozlod vele, hogy anyu, ez sok és onnantól havi egyszer engeded hozzátok pár órára. Ha nem tetszik neki, akkor majd indít pert a kapcsolattartasert, pont ugyanannyit fog max kapni.
2023. máj. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!