Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan kezeljem ezt a szörnyű...

Hogyan kezeljem ezt a szörnyű helyzetet?

Figyelt kérdés

A történet röviden az, hogy fiatalon megházasodtam és hamar lett egy gyermekünk, rá 2 évre válás lett a vége és a szüleimnél kötöttem ki a kisfiammal.

Minden szép és jó volt egészen addig míg anyám nem találta ki hogy mindenben sokkal alkalmasabb anya a gyermekem mellé mint én, tűrtem tűrtem, próbáltam kiállni magunkért mígnem találtam magam mellé egy remek embert, ekkor volt a fiam 4 éves, minden rendben ment míg fel nem jött az összeköltözés téma, anyám kiborult, rám akarta küldeni a gyámügyet mondván hogy el akarom venni tőle a "kisfiát".

Végül elmentünk onnan, és fél éve együtt lakunk hármasban, csodás életünk van így együtt de ott van az anyám, aki azóta úgy kezel mintha elraboltam volna a gyerekét, és előttem is mindig kisfiamnak nevezi a gyermekem....

Iszonyúan beteges a helyzet, apám sem ért ezzel egyet de anya mellett 30 év alatt ő egy szobanövény lett, a fiam igazi apja pedig a válás után felszívódott, az egyetlen aki tényleg mellettem áll az a párom, ő tényleg velünk van szerencsére.


Fogalmam sincs mi ilyenkor a teendő és kicsit kétségbe vagyok esve, azóta született két testvéremtől még 3 unokája anyámnak de őket le se *zarja.


Köszönöm ha elolvastad.


2023. máj. 3. 22:47
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
94%
Minek tartod vele a kapcsolatot? Nem muszáj, nem kötelező. Fogod, letiltod mindenhol és hagyod, had vergődjön.
2023. máj. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem se tartsd vele a kapcsolatot!


Ha gondolod, leírhatom privátban az én élettörténetemet. (Velőtrázóan durva lesz, de meggyőző horrortörténet...)


Édesanyád súlyos személyiségzavarban szenved. Mindenképpen szólj a területileg illetékes családsegítő szolgálatnak.


Arra is készülj fel lélekben, hogy akár öngyilkosságot is meg fog kísérelni - lehet, nem egyszer. Nem veszített el egy kisbabát véletlenül, amiről nincs esetleg tudomásod? Biztosan mindent tudsz róla?

2023. máj. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 NTBS ***** válasza:
92%
Tartsd távol magatoktól.
2023. máj. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
58%

Én azt tenném, hogy leültetném anyámat és elmondanám neki az alábbiakat, vagy ha ez nem megy, leírnám egy levélben:


"Anya nagyon hálás vagyok azért, hogy válás után befogadtál a gyerekemmel együtt és segítettél nekem talpra állni, de érzem, hogy túlzásba estél azzal, ahogyan a gyerekemmel bánsz, ahogy magadhoz szeretnéd Őt kötni, engem háttérbe szorítva, ez nekem olyan érzés, mitha a helyembe szeretnél lépni és Te nem nagymamája, hanem az anyukája szeretnél lenni a gyerekemnek. Kérlek ezt gondold át, mert nekem ez a helyzet így nagyon rossz, ha továbbra is így viselkedsz, akkor ez akadályoz engem abban, hogy normális kapcsolatom legyen a gyerekemmel és ezt semmiképpen nem szeretném. Nagy szerencsém, hogy találtam most egy olyan párt, akivel boldog vagyok, aki elfogadja a gyerekemet is, szeret minket, ezért kérlek, segítsen abban, hogy ez a kapcsolat megerősödjön, segíts kérlek, hogy minél szorosabb legyen a gyerekem kapcsolata VELEM. Te mindig a nagymamája leszel, csak kérlek viselkedj is úgy."


Ha ezek a szavak süket fülekre találnak, akkor sajnos nincs más megoldás, mint a kapcsolat ritkítása, vagy megszakítása.

2023. máj. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
90%

Ez a kedves levél, utolsó hozzászóló, nem biztos, hogy megértő fülekre talál. A nagymama már most úgy viselkedik, mintha alkalmasabb nevelője lenne a kisfiúnak, mint a saját anyja.

Az én anyám egyszer ejtett ki olyat a száján, hogy "hétvégére az én kislányom leszel!" és a lányom ijedten jött hozzám, hogy ugye nem veszik el őt tőlem? Akkor rögtön megbeszéltem anyámmal, hogy viccből se mondjon ilyet, hiába lett teljes az élete a kislány unokával és tartaná magánál mindig, a gyerek retteg, hogy nem engedi haza.

A te fiad sem fogja érteni anyád agymenését, ha a sajátjának nevezi. A hála nem egyenlő azzal, hogy kellemetlen helyzetbe hozod magatokat az ő kedvéért.

Amúgy meg szerintem azért túlozta el anyád, mert fiatalnak tartott az anya szerepre, ő viszont élvezte és most elvetted élete új értelmét a költözéssel. Neki be kell látnia, hogy eltévesztette a szerepét, neked pedig erősnek kell lenned, hogy távol maradsz addig, amíg nem tud változtatni ezen.

2023. máj. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
13%
A kérdező nem szakíthatja meg a kapcsolatot, mert ha ezzel a pasival is szakít, gondolom megint nem tud hova menni, csak a szüleihez, így kénytelen jó pofát vágni.
2023. máj. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
90%
16-os, nem lenne "kénytelen" a kapcsolat esetleges megszakadása után sem a szüleihez visszakullogni, ha arra törekedne, hogy legyen saját egzisztenicája, de az is igaz, hogy ez egyrészt nagyon nehéz út és sokan el se jutnak odáig, hogy ezt felismerjék.
2023. máj. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező: lehet hogy a jövőt illetően érdemes felkészülni gyerekpszichológusi szakvéleménnyel arról, hogy a nagymama káros a gyerekre. Ezt meg tudja állapítani, a gyerek visszajelzéseiből, rajzaiból, viszonyulásaiból és sokmindenből.

Szakítsd meg a kapcsolatot és ne engedd a gyerek közelébe, hogy ezután milyen lépéseket tesz azt nem tudom, de a szakvélemény ilyen esetekre nagyon-nagyon jó lenne...

Nagyon hasznos lenne minden szempontból a gyerekpszichológus, fiadnak ez ami történik, hatalmas bizonytalanság és stressz.

2023. máj. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
85%

Én nem akadnék fel a hisztijén, egyszerűen megmondanám, hogy NEM, és havi 2x látná a gyereket, ha ennyire nem bír magával.

Mehet bíróságra, ha akar, majd megítélnek neki ugyanannyit, és kész.


Egy percig nem érdekelne a problémázása, csak mert ő kontrollálni akarja az életemet, meg megszabni, mit tegyek - persze akkor, amikor neki jó.

2023. máj. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
82%
Vagy megmondod neki hogy ami sok az sok, vagy elviseled ezt, ez a két verzió van csak.
2023. máj. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!