Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi várható el egy nagyszülőtől?

Mi várható el egy nagyszülőtől?

Figyelt kérdés

3 kisgyermekünk van, mind a ketten 8 órában dolgozunk a férjemmel. Átlagos család vagyunk, 4 nagyszülővel. Soha nem kérünk szívességet, mindent megoldunk magunk, inkább mi segítjük a nagyszülőket bevásárlással, fűnyírással stb. Idén nyárra már annyira drágák lettek a táborok, hogy nem szeretnénk és nem is tudunk hetente 120-150 ezreket kifizetni, ügyeletbe adni pedig sajnálnám a gyerekeket. Kértem a mamákat, hogy a nyáron 2-2 hetet bevállalnának- e úgy, hogy itt vannak nálunk, főzök előre, mindent odakészítek, csak hétköznap figyelni kéne a gyerekekre (5, 8, 12 évesek). Önállóak, jólneveltek, tényleg semmi gond nincs velük, tisztelettel vannak a nagyszüleik felé is, tehát nem egy horror munkáról lenne szó, ráadásul kertesházban élünk, van hinta, homokozó, ellehet lenni… kb. 7-16-ig nem vagyunk otthon, addig kéne jobban figyelni, de pl a nagylányunk nagy segítség, megtálal, ebédet melegít, nagyon ügyes.

Ilyen feltételek mellett azt kaptuk, hogy van ügyelet, ott jobb nekik, egy-egy napra, ha muszáj, kijönnek.

Nagyon rosszul esett, azóta is azon agyalunk, hogy oldjuk meg a szünetet, mert idegent nem szívesen engednénk be, de most jött el a pillanat, hogy tanácstalanok vagyunk.



2023. máj. 19. 08:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim ***** válasza:
71%

Elvárni semmit nem lehet. Viszont ezek után én is így állnék a nagyszülőkhöz, nem segítenék nekik.

Az ügyelet mondjuk nem értem miért nem felel meg. Én gyerekként azt szerettem a legjobban. Mert a fancy táborokban mindig csinálni kellett valamit, kötelező programok voltak és idegen emberek. Az ügyeletben meg békén voltunk hagyva, szabad játék volt, és sok ismerős arc.

2023. máj. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 anonim ***** válasza:
86%
Nekem az ütötte meg a fülemet,ahogy dícsérgeted a gyerekeidet. Lehet,csak neked ilyen tökéletesek. Azért még egy 12 éves sem teljesen önálló. Az 5 évesek meg energiabombák. Szerinted a nagyi 75 évesen tud utána futni?
2023. máj. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 anonim ***** válasza:
24%

Anyám sokszor mondja, hogy szívesen segít, amire én azt szoktam mondani, hogy nem elsősorban nekünk kell segíteni, hanem az unokája szívesen tölt időt a nagymamájával, és fordítva. Ezzel persze egyet szokott érteni.


Értem, hogy sok a nyűg, de ha nem szívesen látja a nagyszülő ennyi időre az unokákat, akkor kár erőltetni.


Egyébként ha már van ügyelet, akkor van házhozszállítás is...

2023. máj. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 anonim ***** válasza:
76%
Akkor adjátok be ügyeletbe. Gondolom nem véletlenül nem akarnak rájuk vigyázni. Az okát azért megkérdezném, mert fura, hogy egyik sem vállalja.
2023. máj. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:
11%
61 és 66 évesek voltak a szüleim, amikor a szemük láttára esett le a hintáról a 8 éves fiam. Kartörés. Nem hibáztattam őket, ez megeshetett volna akkor is, ha én állok a hinta mellett. De többé nem szívesen bíztam rájuk egyik gyerekemet sem. (Nálunk is három van)
2023. máj. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 anonim ***** válasza:
86%

Ilyen idős nagyszülőkre én biztos nem bíznám már.

Nem fiatalok már, ennyi idén keresztül egész nap szerintem már megterhelő nekik bármennyire is fiatalosak és jól tartják magukat

2023. máj. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 anonim ***** válasza:
67%

17.

Az a baj, hogy 65-ig dolgozni kell a jelenlegi nagyiknak!

Az előző generació meg ötvenesként nyugdíjba mehetett a fenekét mereszteni Sokkal lazább munkahelyek után, mint most.

2023. máj. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 anonim ***** válasza:
66%
Kicsit tulzás ezt elvárni tölük.
2023. máj. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 anonim ***** válasza:
61%
A nagyszülők milyen kapcsolatban vannak az unokákkal? Rendszeresen találkoznak? Ismerik egymást? Tudom hogy segítitek a nagyszülőket de ők még régebben megismerhették a gyerekeket, összeszokhattak? Régen szívesen részt vettek az életükben? Ha a kapcsolat nem volt soha túl szoros akkor nem csodálom hogy nem akarnak 3 különböző korú gyereket istápolni egész nap. Ez ilyen korú embereknek már nagyon fárasztó lehet, a felelősségről nem is beszélve.
2023. máj. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 anonim ***** válasza:
85%
Más köt le egy 5, egy 8 és egy 12 évest. De esetleg kérdezzetek rá miért nem vállalják? Lehet nekik kényelmesebb lenne ha a gyerekek náluk lennének napközben...
2023. máj. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!