Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi várható el egy nagyszülőtől?

Mi várható el egy nagyszülőtől?

Figyelt kérdés

3 kisgyermekünk van, mind a ketten 8 órában dolgozunk a férjemmel. Átlagos család vagyunk, 4 nagyszülővel. Soha nem kérünk szívességet, mindent megoldunk magunk, inkább mi segítjük a nagyszülőket bevásárlással, fűnyírással stb. Idén nyárra már annyira drágák lettek a táborok, hogy nem szeretnénk és nem is tudunk hetente 120-150 ezreket kifizetni, ügyeletbe adni pedig sajnálnám a gyerekeket. Kértem a mamákat, hogy a nyáron 2-2 hetet bevállalnának- e úgy, hogy itt vannak nálunk, főzök előre, mindent odakészítek, csak hétköznap figyelni kéne a gyerekekre (5, 8, 12 évesek). Önállóak, jólneveltek, tényleg semmi gond nincs velük, tisztelettel vannak a nagyszüleik felé is, tehát nem egy horror munkáról lenne szó, ráadásul kertesházban élünk, van hinta, homokozó, ellehet lenni… kb. 7-16-ig nem vagyunk otthon, addig kéne jobban figyelni, de pl a nagylányunk nagy segítség, megtálal, ebédet melegít, nagyon ügyes.

Ilyen feltételek mellett azt kaptuk, hogy van ügyelet, ott jobb nekik, egy-egy napra, ha muszáj, kijönnek.

Nagyon rosszul esett, azóta is azon agyalunk, hogy oldjuk meg a szünetet, mert idegent nem szívesen engednénk be, de most jött el a pillanat, hogy tanácstalanok vagyunk.



2023. máj. 19. 08:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/81 anonim ***** válasza:
36%

Ilyenkor összeteszem a két kezem hogy olyan anyám és nagyapám van, akiknek amúgy is van igényük az unokára. Anyám is viszi nyaralni is, hétvégén is szokta vinni...nyáron meg vele oldjuk meg a felügyeletet...pedig még dolgozik 3 műszakban, igaz 59 éves. Papàm viszont 85 (szerencsére jól van, sőt).


De várni nem lehet semmit, de ti se vagytok kötelesek segíteni. 🤷🏻‍♀️

Itt van öreganyám (apám anyja)...most nyikog hogy seni nem segít füvetnyírni, stb...hát nem csoda (életembe kb 2szer ha aludtam nála anno meg ő amúgy is egy rosszindulatú ember..). Anyai nagyszüleim bármikor bármiben szamithatnak rám (mamám sajnos már nem él).

De te apjukkal neveled. Ha ennyire nem vevő rá így egyik nagyszülő sem, akkor marad az ügyelet.

2023. máj. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/81 anonim ***** válasza:
66%

"Az a baj, hogy 65-ig dolgozni kell a jelenlegi nagyiknak!"

És? Maradjon vele otthon az anyja. Nem előrángatható bébicsősz.


"Sokkal lazább munkahelyek után, mint most."

EZ egyáltalán nem biztos.

2023. máj. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/81 anonim ***** válasza:
76%

Azértt álljanak már meg itt páran! Fenyegeti a nagyszülőket, hogy akkor le lesznek szrva, mert 75 évesen nem vigyáznak hetekig egyszerre 3 gyerekre? Hány bőrt akarftok lehúzni róluk? Eszem megáll! Nekem esz6embe sem jutna 3 gyereket hetekre idős nagyszülőkre bízni.

Aztán meg ti se lepődjetek meg, majd ha a szomszéd örököl, vagy az öreglány beköltözik egy drága nyugdíjasotthonba, vagy világkörüli útra megy,

2023. máj. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/81 anonim ***** válasza:
36%

"Fenyegeti a nagyszülőket, hogy akkor le lesznek szrva, mert 75 évesen nem vigyáznak hetekig egyszerre 3 gyerekre? Hány bőrt akarftok lehúzni róluk? "


És fordítva? A 3 kisgyerekes család jár oda munka és gyereknevelés mellett rendszeresen bevásárolni és a kertet, háztartást rendben tartani abban a minimális szabadidejükben, ami van, és akkor 4 nagyszülő összesen nem bírna 1 hetet vigyázni az unokákra cserébe, akár összefogva?


Na, ők hány bőrt akarnak lehúzni a dolgozó, nagycsaládos gyerekeikről?

2023. máj. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/81 anonim ***** válasza:
71%

31 vagyok...én pl nem fenyegettem. Öreganyám egy rosszindulatú szarkeverő és ezért szarok rá én is meg a többiek is mi lesz vele.

Én is levagyok pontozva...pedig nálunk anyámnak van rá igénye és miis sokat voltunk mamámnál. Általában azok szólnak be emiatt akik irigyek, mert a kutya nem segít nekik. Nálunk a család az család!


Írtam azt is hogy várni nem lehet semmit, de a szőlő se várjon a gyerekétől semmit. Ugyan az...


Nekem meg anyaként eszemben nem jutna segítséget VÁRNI a gyerekemtől...pláne 3 mellett.


Öreganyám pl meg költözzön otthoba...Hál Isten, legalább nem lesz vele gond...az örökséget meg bacca meg. Nem mindenki kuncsorog ám az örökség után. Nekem annyit nem ér az a ház, hogy elviseljem. És nem arról van szó hogy nem vigyáz lányomra...nem is engedném.

2023. máj. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/81 anonim ***** válasza:
79%
35ös nekem meg eszembe nem jutna segítséget VÁRNI anyámtól..pláne 70 felett.
2023. máj. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/81 anonim ***** válasza:
81%
36 én se várom! Segít magától! Kétszer írtam minimum, hogy neki van rá igénye!
2023. máj. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/81 anonim ***** válasza:
71%
37es, de a kérdezőnek igen.
2023. máj. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/81 anonim ***** válasza:
87%
70 felett már nem tud az ember kisgyerekek után szaladgálni. Ezt kellene megértenetek. Szerinted miért kell nekik segítség a fűnyíráshoz? Ahogy mondták előttem. Külön külön más. De együtt az 5 és 8 éves energiabomba plusz a 12 éves... Az egyik jobbra szalad, a másik balra... Ezt egész nap követni 75 évesen az sok.
2023. máj. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/81 anonim ***** válasza:
84%
Velük is történhet bármi mostmár. A nappali alvás meg szinte normális. És nem azért alszanak mert lusták hanem mert kezdenek "lemerülni". Hormonvtozás, szívbetegség stb.. Nagyon nem vágjátok hogy a szüleitek már bármikor elmehetnek. Elvárni tőlük bármilyen feladatot már túlzásnak tartom. Örüljetek hogy még veletek vannak.
2023. máj. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!