Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi várható el egy nagyszülőtől?

Mi várható el egy nagyszülőtől?

Figyelt kérdés

3 kisgyermekünk van, mind a ketten 8 órában dolgozunk a férjemmel. Átlagos család vagyunk, 4 nagyszülővel. Soha nem kérünk szívességet, mindent megoldunk magunk, inkább mi segítjük a nagyszülőket bevásárlással, fűnyírással stb. Idén nyárra már annyira drágák lettek a táborok, hogy nem szeretnénk és nem is tudunk hetente 120-150 ezreket kifizetni, ügyeletbe adni pedig sajnálnám a gyerekeket. Kértem a mamákat, hogy a nyáron 2-2 hetet bevállalnának- e úgy, hogy itt vannak nálunk, főzök előre, mindent odakészítek, csak hétköznap figyelni kéne a gyerekekre (5, 8, 12 évesek). Önállóak, jólneveltek, tényleg semmi gond nincs velük, tisztelettel vannak a nagyszüleik felé is, tehát nem egy horror munkáról lenne szó, ráadásul kertesházban élünk, van hinta, homokozó, ellehet lenni… kb. 7-16-ig nem vagyunk otthon, addig kéne jobban figyelni, de pl a nagylányunk nagy segítség, megtálal, ebédet melegít, nagyon ügyes.

Ilyen feltételek mellett azt kaptuk, hogy van ügyelet, ott jobb nekik, egy-egy napra, ha muszáj, kijönnek.

Nagyon rosszul esett, azóta is azon agyalunk, hogy oldjuk meg a szünetet, mert idegent nem szívesen engednénk be, de most jött el a pillanat, hogy tanácstalanok vagyunk.



2023. máj. 19. 08:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 anonim ***** válasza:
77%

Mit csinál három ekkora gyerek otthon, ami jobb mint az ügyelet? Gépeznek? Vagy a nagyiéknak programokat is kellene velük csinálni?

Amúgy sajnos teljesen életszerű, hogy két hétre egyszerre hármat nem tudnak vállalni.

Egy-egy gyerek programozása két nagyszülőre egy-egy hétig, ami reális, ha csak a feltételezett életkorukból idulok ki.

Vagy amit válaszoltak, hogy három gyerek egy- egy nap.

Szerintem túlbecsültétek az erejüket.

2023. máj. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/81 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elnézést, hogy csak most írok. A nagyszülők panelban laknak közel hozzánk, mi családi házban, így főleg nyáron szívesen vannak nálunk a kánikulában. Nem gépeznek a gyerekek, rengeteg kinti és benti játékuk van, képesek napokig legó várost építeni, imádnak kártyázni, társasozni, hárman együtt játszanak. Ráadásul a nagylányom tényleg segít, ahol tud. Azt gondoltuk, hogy talán nem olyan megerőltető kint hűsölni az unokákkal a kertben, nem kell őket figyelni folyamatosan, a lényeg, hogy legyen velük egy felnőtt, ha bármi adódna. Idősek ugyan, de szerencsére jól vannak, anyósom a Mátrában kirándult pár hete pl. Magamból indulok ki, én biztos, hogy segíteném a gyerekeimet ott, ahol csak tudom.
2023. máj. 20. 07:12
 53/81 anonim ***** válasza:
12%

Hát kérdező, van 3 gyereketek, a legidősebb 12 tehát legalább 30 évesek vagytok, így jár fejenként legalább évi 30 nap szabadság nektek.

az fejenként 6 hét egy évben.


Egyik héten apuka marad otthon egy hetet, másik héten te

2023. máj. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/81 A kérdező kommentje:
Kedves 53-as válaszoló, köszönöm a szabadságunk kivételére adott javaslatot, csak talán elkerülte a figyelmedet, hogy van 2,5 hónap nyári szünet, őszi szünet, téli szünet, tavaszi szünet, nevelés nélküli napok és még jó néhány olyan helyzet, amire bizony kell a szabadság. Esetleg jó lenne, ha a család a nyáron közösen is nyaralhatna…
2023. máj. 20. 07:41
 55/81 anonim ***** válasza:
35%

igen, 2.5 hónap nyári szünet az 10 hét.. nektek van 12 hetetek minimum.


értem én hogy könnyebb másra lőcsölni a gyerekeket hogy majd ti is nyaralgathassatok együtt, de tudod, rajtatok kívül senkinek nem kötelessége foglalkozni a ti gyerekeitekkel, nem kötelesek rájuk áldozni a szabad idejüket.

2023. máj. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/81 anonim ***** válasza:
81%

Gondoltam, hogy nem annyira rozogák a nagyszülők, ha felmerült a vigyázás gondolata.

Mátrát mászni van kraft, ez igen.

Amúgy az anyám is elmegy 70+ a város másik végébe gyalog!!! az orvoshoz, de ha ott vagyunk szédeleg, ventillál, meg ájuldozik és a halál a téma folyamatosan. (már nem is járunk)

Anyós dettó! 70+ a nyuggerklubb, meg a nótakör, meg a túrázás az megy, de ha ott vagyunk húzza magát, mint egy férges kutya. :D

Soha nem passzoltuk rájuk a gyerekeket, mert itthon dolgozom, ezt csak azért írtam, hogy világos legyen: tojnak az unokákra a kérdezőnél a nagyszülők.

2023. máj. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/81 anonim ***** válasza:
31%
A környéken nincs egy megbízható tini, aki elvállalja a pesztrálást? Mellesleg 12 évesként én vigyáztam annakidején a tesómra, a vasárnapi ebéd főzését is rám bízták a szüleim- ez manapság elképzelhetetlen? Igaz én már 50 közeli vagyok.
2023. máj. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/81 A kérdező kommentje:
Igen, vannak szitterek, óránként általában 3-4 ezerért. Hetekig ez vállalhatatlan sajnos, mert annyira nem keresünk jól.
2023. máj. 20. 08:37
 59/81 anonim ***** válasza:
29%
De azért kellett a 3 kölyök....
2023. máj. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 anonim ***** válasza:
12%
Èn sem segítenèk a nagyszülőknek innentől, lehet nem is látogatnám őket. Ha őket nem èrdeklem, akkor nekem mièrt számítsanak? Ès hagyjuk már, hogy rosszul vannak ilyen idősen. Ekkora gyerekekre azèrt nem olyan nagy teher vigyázni. Csak gondolom kènyelmesek, nincs kedvük, ès csak azt nèzik, nekik mi a jó. Rohadt önzőek.
2023. máj. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!