Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak, ha úgy érzem,...

Mit csináljak, ha úgy érzem, hogy fájóan szeretnek?

Figyelt kérdés
A nagyanyámról lenne szó nagyrészt. Tudom, hogy szeretnek, már nem élek otthon, viszont még nem alakult ki teljesen az életem.A kortársaim jóval előrébb vannak az életükkel, mint én(karrier, baba, házasság) és erre mindig emlékeztet is mindig mikor hazalátogatok. Mostanság nagyon nem vagyok jól lelkileg amúgy sem, nem bízom magamban, nem alakul úgy az életem ahogy szeretném, sokat sírok és amikor haza megyek az önbizalmam apró morzsái is elporladnak. Nagyanyám mindig behív, hogy adjon pénzt, mert nem boldogulhatok annyiból, amennyit keresek(pedig de, szűkösen, de összekapargatom), utána végig kérdi azokat az osztálytársaimat, akiket ismer, ki mivel foglalkozik, mennyit keres, hol vettek házat, kinek született gyereke. A múltkor egy hasonló beszélgetés során majdnem sírva mondta, hogy sajnálja, hogy ő már nem élheti meg azt, mikor az én életem kialakul, hát én is sajnálom, azt érzem, hogy csak akkor fognak komolyan venni és teljes értékű emberként tekinteni rám, ha férjhez megyek, lediplomázok, gyereket szülök(főleg ez), ami lehet sosem fog bekövetkezni. Ma reggel is volt egy beszélgetésünk, amikor azt mondta, hogy ők már többet nem mennek orvoshoz, úgyis öregek, ha meg kell haljanak, úgyis meghalnak, ekkor egy olyan sírás jött rám, mert azt éreztem, hogy miattam is szomorúak, kevés az a dolog amiért örülni tudnak és ha talán kicsit több öröm vagy pozitív dolog érné őket, akkor lenne kedvük élni és elmenni orvoshoz. Úgy érzem csalódás vagyok mindenkinek és nem tudok senkit boldoggá tenni. Néha meg azt, hogy lehetetlen az elvárásaiknak megfelelni és nem is szeretnek igazán, inkább csak bántanak és észre sem veszik. Hogy lehet ezt kezelni?

2023. máj. 20. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Pszichoterápia neked. Nagyon sajnálom, de ők tettek ilyenné, amilyen vagy. A szeretet nem fáj. Ennyire egyszerű.
2023. máj. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Épeszű ember nem megy mérgező, nárcisztikus, depressziós közegbe, mert nem akar magának ártani.

+1 szavazat a pszichoterápiára. Nem, kislány, nagyon nem szeretnek! Csak saját magukat szeretik.

2023. máj. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

Bocs de ez a maszlag a te fejedből pattant ki, szerintem is fordulj orvoshoz, ne rájuk tereld a hülyeséget.

Miért nem keresel párt, olcsóbb lakást, vagy kiadó szobát ha egyedül vagy? Sok kérdésem lenne de felesleges.

Ők csak azt akarják h boldog legyél, mivel tudják mi tenne boldoggá (soraidból kivehető) így nyilván várják h rendbe tedd az életed.

Itt a gondok nálad vannak.

Egyébként siralmas h egyesek azt sem tudják mit jelent a nárcizmus, brutál fogalomzavar él a fejekeben, nem is tudom mit mondjak.. igazi dr Google magyarázatok.

Te írod magadról h "amúgy sem bízom magamban". Na erről ki tehet? Nem nagyanyádék :D

Tudod milyen elvárasuk van? Hogy tegyél már magadért, mert ők nem tudnak! Gondolhatod h mikor hazamész teljes savanyodottsággal meg világfájdalommal, akkor nem fognak repdesni az örömtől. Nem ők tettek ilyennék hanem h nem úgy alakul az életed ahogy vártad. Könnyebb másra fogni, mint szembenézni önmagaddal és a romboló beidegződéseddel!!!

Lehet nem is gondolták komolyan az orvos kihagyását, csak te nem láttad az iróniát. Aki pénzt ad neked mert neked kevés van, az nárcisztikusnak abszolút nem mondható. Egy nárci leural, elnyom, nem hagy érvényesülni. Itt te saját magadat húzod vissza.

Irány az orvos ha magadtól nem találsz kiutat a helyzetedből

2023. máj. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Már-már beteges önbizalom hiányod van.

"nem alakul úgy az életem ahogy szeretném", ne kívülről várd az alakulást, hanem tegyél valamit az alakulás érdekében és legyél türelmes, nem olyan könnyű megtalálni az embernek azt az utat, amin mennie kell.

2023. máj. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Önbizalom, önismeret kellene neked. Ez a te életed, nem kell nekik megfelelni, hanem magadnak kell. Vállald fel, hogy te te vagy és nem kell olyannak lenned, mint az osztálytársaid. És hát tegyél a céljaidért, de azok tényleg a sajátjaid legyenek, ne másokat akarj másolni, mert azt hiszed, boldogabbak. Felnőttként már felelős vagy saját magadért. Lehetett rossz gyerekkorod, hozhattál rossz döntéseket is, de azt el kell engedni, megbocsájtani és nem hátrafelé nézni, hanem előre. Próbáld magad a nagyik véleményétől, világlátásától függetleníteni, ne az ő szemükkel lásd magadat. Pl. van, akinek 20 évesen lesz gyereke, van, akinek 40, van, akinek soha, van, aki nem is akar. Egyik sem értékesebb ember a másiknál és mindegyikre lehet érvet és ellenérvet hozni. Hogy kinek mi a keresztje, azt meg nem tudhatod, de mindenkinek van, ne helyezd hát mindenki alá magadat, tekints inkább azokra, akiken segíthetsz vagy legalább hálás lehetsz, hogy nem vagy a helyükben. Szerintem ilyen ember jóval több van a világon.
2023. máj. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Ki kéne picit szabadulnod ebből a közegből.
2023. máj. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

Látom az értelmes válaszokat szépen lepontozzák a fogalomzavarosak. Itt a kérdezővel van kva nagy probléma. Nem úgy alakítja az életét h neki jó legyeny hanem a régi osztálytársak életét nézi. Nem tesz erte semmit csak beleküldi magát a negatív spirálba. Amíg nem tesz magáért ilyen marad az elete, és ezen a nagyszülők nem tudnak segíteni.

Ha nekem annyira xar, se kutyam se macskám, olyan helyre költözök ahol olcsóbb lakni, pl egy szobát bérelek h legyen több pénzem. Abból már tud gazdalkodni, akár tanulni is

2023. máj. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!